Jak powinnaś wybrać inną spółkę zarządzającą wspólnotami ?

Jeżeli właśnie zakupiłeś mieszkanie, samoczynnie stałeś się częścią wspólnoty mieszkaniowej. Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak zmienić osoby, które nią kierują, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z ich działalności?

Wspólnota mieszkaniowa powstaje zgodnie z prawem w każdym postawionym budynku mieszkaniowym, w którym właścicielem obiektów mieszkalnych jest więcej niż jeden podmiot. Taka wspólnota przesądza o wszystkich najistotniejszych problemach odnośnie do wspólnej nieruchomości, którą są grunt, jak również części budynku oraz sprzęty, z których może korzystać każdy mieszkaniec, nie tylko określeni właściciele lokali. Do zadań wspólnoty należy także zadecydowanie o tym, jaka firma zarządzająca wspólnotami realizować będzie rządy.

Odwiedź ten odnośnik – to naprawdę świetna propozycja (https://notariuszpokojski.pl/), która na pewno bardzo Cię zaciekawi! Nie czekaj więc i sprawdź już teraz.

W sytuacji, gdy mieszkańcy nie są zadowoleni z działań swojego reprezentanta, mogą starać się o jego zmianę. Zwykle pojawia się to w sytuacji braku zainteresowania potrzebami mieszkańców i nie wykonywania koniecznych prac remontowych. Jak trzeba to przeprowadzić? Informacje o tym tu.

farby elewacyjne_slider

Autor: Dekoral Professional
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/trwale_kolory_na_fasadach.jpg

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od nadzwyczajnego zebrania wspólnoty, podczas którego dojdzie do odwołania zarządcy. Aby mogło to się stać, należy złożyć właściwy wniosek, który musi być parafowany przez właścicieli mieszkań mających 10 procent udziałów.

Do tego w powyższym wniosku koniecznie muszą być wyznaczone dzień oraz godzina zebrania. Nie można także zapomnieć o dołączeniu projektu uchwały łącznie z krótkim porządkiem obrad i poinformowaniu o spotkaniu wszystkich współwłaścicieli.

W sytuacji kiedy musisz znaleźć oprócz tego również inne dodatkowe informacje na omawiany temat, to więcej zobaczysz na portalu (https://www.workservice.pl/praca/magazynier/warszawa/), do którego odnośnik jest tu.

Ostatnią kwestią jest zaproszenie notariusza, który poświadczy odwołanie aktualnego zarządcy. W wielu przypadkach zarządca dąży do tego, aby nie dopuścić do zwołania zebrania. Wtedy jedynym możliwym krokiem jest samodzielne zorganizowanie pożądanych obrad oraz zaproszenie na nie zarządcy. Wielokrotnie trudnością jest tutaj też niechęć notariuszy do zaświadczania odwołania na zebraniu przygotowanym przez wspólnotę. Zatem należy znaleźć takiego, który zgodzi się przyjść i nie będzie stwarzać żadnych zbędnych kłopotów.
Na koniec trzeba zaznaczyć, iż na takim zebraniu wymagane jest natychmiastowe mianowanie następnego zarządcy, nawet spośród członków wspólnoty mieszkaniowej, którzy w następnej kolejności zajmą się wybieraniem nowej firmy zarządzającej.

Kliknij tu

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *