Biznes w naszym kraju. Czy to na pewno dobry koncept?

Posiadając własną firmą musimy borykać się z wieloma trudnościami. Mówi się co prawda, że człowiek jest na swoim i to akurat prawda, ponieważ nie ma nad sobą szefa, ale… Ma za to innych dyrektorów, a jest ich dosyć sporo, więc musi się z nimi liczyć.

Urzędnicy, gdyż o nich mowa, to koszmar każdego z przedsiębiorców, szczególnie w naszym kraju. Nie mówię, że są kraje, gdzie jest korzystniej, gdyż wiem, że są także państwa, w których jest mniej korzystnie. Niemniej, jako członek Unii Europejskiej i kraj, który dość szybko się rozwija, powinniśmy mieć trochę bardziej nowoczesne podejście do ludzi prowadzących własne firmy.

No bo przecież prywatne firmy to same profity dla gospodarki. Dzięki temu, że istnieją rynek usług rośnie w siłę, dzięki temu zatrudniani są również ludzie, którzy dostają pensję, więc są w stanie robić zakupy. Jeśli zaś istnieje duże bezrobocie to z tymi ludźmi także musimy coś zrobić. Posyła się ich w takiej sytuacji do opieki społecznej po zapomogi, lecz to my płacimy, jako podatnicy za te wsparcie… Jeśli natomiast na rynku jest dużo biznesów, jakie posiadają zatrudnionych, to problem bezrobocia ulega zminimalizowaniu, ludzie mają pieniądze, robią zakupy, co jednocześnie pobudza konsumpcję – kolejną korzyść dla gospodarki. Na przykład tego typu firma, jaka przeprowadza szkolenia bhp w Warszawie, nie dość, że obsługuje wiele innych firm, to jeszcze oferuje|świadczy usługi usługi przydatne dla wszystkich – szkolenia bhp (szkolenia BHP) – dowiedz się więcej.

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Nawet, jeśli ktoś ma działalność jednosodową, a należy zauważyć, że w Polsce występuje dużo takiej formy zatrudnienia to również pozytywnie, gdyż taka osoba zamiast kombinować, robi coś, oferuje swoje usługi, a gospodarka dzięki temu kwitnie. Przecież przedsiębiorca (choćby jednoosobowa działalność) musi płacić podatki, ubezpieczenie i pozostałe opłaty, więc państwo polskie powinno być wdzięczne. Niestety, u nas zazwyczaj wszystkich traktuje się jak ewentualnych przestępców, więc nie dość, iż opłaty są wygórowane (i nie ma mowy o ich zmniejszeniu), to jeszcze przeprowadzane są kontrole skarbowe i inne, jakie kosztują dużo stresu i nerwów. Wielu ludzi nie daje z tym rady i wyjeżdża za granicę.

Być może to się kiedyś odmieni, może nigdy. Patrząc na podejście do wielu pozostałych sfer, nie warto się łudzić. Istnieje zasada, my sobie, a wy sobie, przez co zyskują tylko Ci, którzy maja wpływy, znajomości i tak zwane „plecy” na każdym urzędowym szczeblu – (link do wpisu) na

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *