Karteczki do szlifowania angielskiego

Współczesny rynek pracywymaga od nas przede wszystkim mobilności i wszechstronności. Powinniśmy być specjalistami i to najlepiej minimum w paru dziedzinach, wtedy mamy większą szansę na odnalezienie się na rynku pracy.

Najważniejsze

pomoce do angielskiego

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

są oczywiście różnego rodzaju umiejętności, jakie można wykorzystać w praktyce do realizacji przeróżnych zlecanych przez pracodawcę zadań. W tej sytuacji ważna jest asertywność, umiejętność współpracy w grupie, zaangażowanie, rzetelność i szybkie przyswajanie wiedzy. Pracownik idealny musi rzec jasna wykazać się przy tym szeregiem kompetencji związanych z komunikacją – w tym naturalnie znajomością języka. Obecnie podstawą jest głównie język angielski, ale nie zaszkodzi – wręcz jest to mile widziane – by kandydat na nowe stanowisko pracy posiadał także zdolności lingwistyczne z zakresu języka rosyjskiego czy francuskiego.

Ludzie szukający pracy, usiłują więc sprostać stawianym im wymaganiom. Nie jest to jednak prosta sprawa. Weźmy za przykład naukę języka – nauka z okresu studiów już nie wystarcza. Znamy język, tyle że w praktyce wielokrotnie nie rozumiemy przekazu lub sami nie umiemy zakomunikować tego, co mamy do zakomunikowania. Poza tym poziom nauki języka na studiach jest nadal daleki od tego, który byśmy chcieli – nie tyle przez małą ilość materiału do przyswojenia, gdyż tego akurat w szkołach nie brakuje, ile z powodu niedopasowania metod i technik nauczania do możliwości ucznia. A opcji jest wbrew pozorom wiele tylko trzeba dobrać najlepszą do swoich kompetencji i nawyków – ci, którzy uczą się ze słuchu mogą oglądać liczne programy multimedialne w obcym języku, inni, którzy są wzrokowcami mogą postawić na zestawy fiszek do nauki angielskiego, a jeszcze inni mogą uczyć się z wykorzystaniem tekstów piosenek. Nauczyciele powinni więc brać pod uwagę na zajęciach rozmaite metody nauczania języka obcego, gdyż to rzeczywiście może poprawić umiejętności uczniów i otworzyć im drogę do przyszłej kariery.
Na szczęście proces zmian co do nauczania w rodzimych szkołach jest widoczny, chociaż przebiega bardzo powoli – wręcz niemrawo. A tymczasem rynek pracy jest nieubłagany. Stąd też sami musimy pomyśleć o własnej przyszłości i już dziś starać się wykorzystywać wszelkie dostępne rozwiązania w celu poprawy swoich kwalifikacji przykłady tu .

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *