Dlaczego dobrze jest uczyć się języków germańskich?

Jedną z szczególnie powszechnych technik nauki języków obcychfiszki. Angielski, niemiecki, francuski, hiszpański – niezależnie od wybranego języka, przyswajanie nowych słów jest dzięki nim znacznie szybsze i łatwiejsze.

Czym są fiszki? To nieduże karteczki, na których z jednej strony zapisuje się słowo w języku obcym, po drugiej zaś – w języku polskim. Samo słowo „fiszka” zostało zapożyczone z języka francuskiego. Dzisiaj fiszki są dostępne tak naprawdę wszędzie. Można nabyć je w sklepach, zamówić w sieci, jednakże warto jest również stworzyć je osobiście, dzięki temu jeszcze szybciej zapamiętamy nowe wyrazy. Jakie plusy ma nauka z fiszek?

Przede wszystkim fiszki są skuteczne.

ksiązki

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się zaprzeczyć, iż dają one oczekiwane wyniki. Są właściwe zarówno dla ludzi dorosłych, jak również dla dzieci, dla których uczenie się z fiszek może być rewelacyjną zabawą. Trzeba tylko przeprowadzić konkurs, a maluchy przyswoją sobie nowe wyrazy w mig. Zabawa ma dużo większe wartości edukacyjne, niż samotne siedzenie z podręcznikiem i tzw. „wkuwanie”. Co poza tym?

Fiszki można wziąć ze sobą wszędzie. Są nieduże, więc nie zajmują miejsca. Dobrze się z nich uczyć w drodze do domu – jeżeli jedziemy środkiem komunikacji miejskiej, w czasie przerwy czy nawet przypomnieć sobie nowe słowa przed zaśnięciem. Są praktyczne i wygodne. Można je mieć zawsze przy sobie, ponieważ zmieszczą się także w kieszeniach spodni. Wspomniane wcześniej własnoręczne przygotowywanie fiszek to też bezsprzeczna zaleta uczenia się w ten sposób słownictwa. Dodatkowo fiszki Angielski mogą zawierać nie tylko same słowa, ale także zdania je wykorzystujące albo całe wyrażenia. Wszystko zależy od naszej pomysłowości czy materiałów oferowanych w sklepach.

W teraźniejszych czasach fiszki zaczęły także podbijać internet. Istnieje wiele serwisów edukacyjnych, które proponują aplikacje z zastosowaniem fiszek online w zamian za bezpłatne zarejestrowanie się na określonej stronie internetowej. Dobrze jest sprawdzić obie metody i zweryfikować, która jest dla nas właściwsza. Pamiętajmy, że nauka języków może być miła, a ich znajomość jest bez wątpliwości bardzo przydatna, tak samo w pracy, jak też podczas wakacji, kiedy coraz chętniej wybieramy zagraniczne miejsca.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *