Popularne książki do słuchania- Saga o Wiedźminie

Na dzień dzisiejszy książki możemy zakupić już nie tylko w zwykłej formie, ale również zapisane na innych nośnikach. Dla jednych z pewnością wciąż jest to swego rodzaju profanacja, jednak wieku konsumentów docenia lektury zapisane cyfrowo.

Sapkowski audiobook Wiedźmin

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Stałą popularnością cieszą się audiobooki. Nieliczni wiedzą, że książka mówiona ma swoją tradycję. W naszym kraju już w połowie lat 30. firma płytowa Orpheon nagrała bajki Adama Mickiewicza, które odczytał aktor i malarz Mariusz Maszyński. Na rynku pojawiły się też najpiękniejsze bajki i baśnie dla dzieci.

Naturalnie z upływem czasu zmieniły się nośniki, na których utrwala się audiobooki, jednakże rodzice nadal chętnie kupują dla dzieci popularne TAG=nagrania]. Przede wszystkim jest to doskonały prezent, który rozwija wrażliwość dziecka, jeszcze zanim nauczy się czytać w szkole. Poza tym jeśli po pracy jesteśmy zbyt wycieńczeni, by samemu przeczytać dziecku książeczkę do snu, wtedy możemy włączyć audiobook.

Przydatne audiobooki to także te do nauki języków obcych. Za ich pomocą możemy uczyć się w każdym miejscu, na przykład w samochodzie. Trzeba pamiętać, że swoje zadanie spełnią nie tylko tradycyjne kursy na CD, lecz także ciekawa literatura anglojęzyczna. Tym sposobem możemy szybciej przyswajać sobie nowy język obcy.

Audiobook to także doskonałe rozwiązanie dla osób niewidomych. Obecnie nie wszystkie nowe pozycje wydawnicze są transponowane systemem Braille’a, natomiast wielokrotnie można je dostać w księgarni internetowej w formie audiobooka właśnie. Obecnie modne książki bardzo szybko są nagrywane cyfrowo. Dla wydawców z pewnością jest to również nowa forma dystrybucji rozchwytywanego hitu. Niektóre słuchowiska to produkcje wyjątkowe, na które z niecierpliwością czekają fani książki. Naturalnie prym wiedzie aktualnie literatura fantasy. Wiedźmin audiobook sprzedaje się doskonale. Należy także pamiętać, że Andrzej Sapkowski jest twórcą nie tylko sagi o Wiedźminie, ale również tzw. trylogii husyckiej. Fanów jego książek ucieszy zapewne fakt, że pod hasłem A. Sapkowski audio book znajdą w księgarniach więcej niż jedną pozycję. Również następne tomy Wiedźmina czekają już w kolejce do nagrania.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *