W jaki sposób skutecznie odzyskać swoje fundusze

Każdy właściciel firmy powinien uporać się z tym samym problemem: w jaki sposób skutecznie ściągać długi za zaległe zamówienie. Faktycznie w każdą działalność gospodarczą wpisane jest ryzyko finansowe, jednak obecny model gospodarki rynkowej wciąż posiada wiele luk, dlatego są to problemy, które szybko nie znikną i są niedogodnością dla właściwie każdej branży.

Portfel, pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Aktualnie wszystkie przedsiębiorstwa, które egzystują na tym samym rynku są od siebie praktycznie zależne, ponieważ jest to standardowy sposób współpracy. Każdy ma swojego dostawcę. Naturalnie jeżeli funkcjonujemy w branży usługowej, prościej nam jest zachować płynność finansową, gdyż sięgamy bezpośrednio do portfeli nabywców. Przeważnie znacznie trudniej mają przedsiębiorstwa, których biznes opiera się przede wszystkim na działalności typu B2B. Wtedy należy sprawdzić gruntownie z jaką firmą mamy do czynienia, nim nawiążemy stabilną współpracę.

Naturalnie większość usługodawców stara się terminowo płacić faktury, gdyż uczciwość jest bardzo pomocną wartością w biznesie i na pewno powinno się mieć pozytywną opinię wśród partnerów. Jednakże zdarzają się także podmioty gospodarcze, które stale mają trudności finansowe i nie płacą swoim kontrahentom w terminie. Poza tym często niewypłacalność jednej z firm może implikować bankructwo drugiej.

monety

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com

Wtedy odzyskiwanie długów to niestety zwykła konieczność. Oczywiście jeśli dług jest niewielki możemy z początku samodzielnie go odzyskać. Windykacja należności we własnym zakresie może być efektywna wówczas, że mamy świadomość, jak ją przeprowadzić. W takiej sytuacji trzeba skorzystać z bazy gotowych pism, sporządzonych przez renomowanych specjalistów. Dostęp do takiej bazy oferuje wiele firm ściągających długi, wystarczy tylko wpłacić określoną kwotę i można samodzielnie wygenerować gotowy pozew do komornika. Jest to stosunkowo prosty i nisko kosztowy sposób ściągania długów. Oczywiście w przypadku większych sum oraz ilości dłużników lepiej wynająć firmę windykacyjną, która będzie prowadzić działania w naszym imieniu. Mimo że jest to znacznie droższa usługa, jednak ściąganie długów za pośrednictwem firmy widndykacyjnej z reguły jest bardziej efektywne.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *