Dlaczego warto inwestować w programy motywacyjne i lojalnościowe?

Dziedziną kierowania przedsiębiorstwem rządzi zestaw ogólnych zasad, z jakich podstawowe są niezmienne na przestrzeni lat. W przedsiębiorczości zazwyczaj chodzi w pierwszej kolejności o zyskanie odbiorców, co można czynić różnymi metodami.

loyaltyzen
Poza pozyskaniem odbiorców znacząca jest również kwestia inna, czyli zatrzymanie ich i wywołanie przywiązania do marki. Żeby jednak całe przedsiębiorstwo działało prawidłowo, a przy tym sprawnie, niezbędne jest angażowanie wykwalifikowanych i chętnych do pracy osób.

Wiadome jest, że w każdej firmie nacisk kładziony jest na zatrudnianie jak najbardziej wykwalifikowanych profesjonalistów. Nie wszyscy właściciele przedsiębiorstw wiedzą jednak, że tak samo istotne jest przywiązywanie wagi do poziomu zmotywowania zatrudnionych ludzi. Do tego celu opracowano między innymi specjalne programy motywacyjne (wybierz najlepszy), będące zawiłymi systemami, mającymi na celu zachęcanie zatrudnionych do osiągania kolejnych poziomów w firmie.

Kto korzysta z programów partnerskich?Jeżeli chodzi o opisane wcześniej namawianie klientów do kupowania określonych produktów i starania o przywiązanie ich do określonej marki, to do tych celów służą wyspecjalizowane programy lojalnościowe. Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że biorą udział w co najmniej pojedynczym programie tego typu. Ich wersji jest bardzo dużo, należą do nich przykładowo akcje takie jak konkursy, promocje, nadawanie kart stałego klienta. W ostatnim czasie bardzo rozpowszechniona jest metoda opierająca się na przydzielaniu klientom punktów za dane zakupy. W późniejszym czasie nabywca może zamienić zebrane punkty na różnorodne korzyści, przykładowo obniżkę ceny.

Programy lojalnościowe kierowane do innych podmiotówJest również szereg programów, które nie skierowane są do klientów lub ewentualnych odbiorców danej marki, a do współpracowników w biznesie. Wspólnikami tymi mogą być na przykład sieci sprzedaży określonych produktów. Firmy sprzedające dany produkt także powinny być w specjalny sposób motywowane i zachęcane do kooperacji. Do tego służą tak zwane programy lojalnościowe b2b , których celem jest projektowanie i zachowywanie korzystnych relacji pomiędzy partnerami biznesowymi. Dobre stosunki z kolei są zapowiedzią owocnej współpracy, a to oznacza zyski dla obu firm.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *