Sprawne zawieszenie – sprawdź sprężyny

Krajowe drogi nie przedłużają życia autom. Szczególnie w okresie zimowym zawieszenie może korodować. Przed zimą zalecane jest skontrolowanie samochodu – dobrze wtedy zmienić sprężyny. Jak i kiedy sprawdzić stan zawieszenia?

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Zostawiając kwestię nierówności na polskich drogach, zima jest czasem sypania jezdni. Piasek w połączeniu z ulubionym pośniegowym błotem wpływają korozję. Częściej musimy więc wymieniać tłumiki, lecz także amortyzatory i sprężyny. O tych ostatnich najczęściej nie pamiętamy, a to poważny błąd.

Potrzebna będzie Ci interesująca treść (http://prokad.com.pl/) na podobny temat? Sprawdzonych wiadomości szukaj na naszej następnej stronie. Owocnej lektury!

Zniszczona sprężyna w każdej sytuacji może pęknąć.

Rodzaj sprężynCzęsto przy kontrolach pojazdów zapominamy o sprężynach śrubowych, a są one szczególnie istotną częścią zawieszenia. Trzymają masę pojazdu też podczas postoju, decydują o wysokości prześwitu pod samochodem i przechowują energię. Poza tym łagodzą wszystkie wstrząsy, gdy jeździmy po wyboistych trasach. Przy okazji zbierają różne zabrudzenia.

Powłoka ochronna sprężyny ściera się, a niezasłonięta konstrukcja stalowa powoli rdzewieje. Podróż od razu staje się niebezpieczna, dlatego, że w najbardziej niespodziewanym momencie sprężyna może zawieść. Dobrze wiedzieć, że stare sprężyny zmniejszają sprawność hamulców o 5%, a na to w czasie zimy nie możemy pozwalać.

Chevrolet

Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl

Czas na kontrolę zawieszeniaWażne jest to, że niszczenie sprężyn śrubowych jest zależne głównie od masy samochodu, raczej nie od tego, ile jeździmy. Im cięższe auto, tym częściej musimy kontrolować sprężyny i zmieniać je. Musimy wybrać się na stanowisko pomiarowe i zbadać geometrię samochodu. Jeżeli jest naruszona, to oznaka, że najwyższy czas na nowe sprężyny.

Wymiana sprężynEksperci w serwisie nie powinni mieć z wymianą większego problemu. Jeżeli mimo wszystko mamy ochotę zająć się tym sami, konieczny będzie zwykły ściągacz sprężyn. Może okazać się jednak, że zakup narzędzi jest droższe niż warsztat.

Kliknij ten link oraz zobacz więcej akumulatory do alarmów dokładniejszych danych odnoszących się do podnoszonego tutaj artykułu. Niewątpliwie jest on bardzo atrakcyjny.

Ważne jest to, że powinniśmy wymienić sprężyny na osi i nie wolno tego robić po jednej stronie pojazdu. Najlepiej odszukać sprężyn wśród części zamiennych – nie mamy obowiązku zakupu oryginalnych sprężyn.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *