To istotne abyś przemyślał swoją decyzję przed pójściem na studia

Każda osoba, która skończyła niedawno studia jest teraz w zupełnie nowym świecie. Oto po dwudziestu czterech latach życia beztroskiego, kiedy rodzice za nas płacili, okazało się, że , że pasta do zębów nie pojawia się sama w łazience, że za gaz należy płacić, tak jak za pokój i inne rzeczy, o których wielu młodych ludzi wcześniej nie myślało.

studia
Naturalnie nie zawsze tak jest. W dzisiejszych czasach większość młodych ludzi pracuje już na studiach. Chodzą do pracy po nocach, aby mieć możliwość zapłacić za akademik, w dodatku koniecznym jest się dużo uczyć, a jeszcze do tego wszystkiego trzeba odnaleźć czas na życie studenckie.

Nie brakuje jednak też takich, którzy przez cały okres nauki balują i udaje im się jakoś przejść przez sesję a kiedy skończą już uczelnię są w ciężkim szoku, że trzeba iść do pracy, cały świat wywala im się do góry nogami.

Znalezienie pracy po studiach jest teraz dość trudne. Oczywiście jeśli ktoś studiował prestiżowy profil i dobrze się uczył, ma na swoim koncie sukcesy i praktyki w zawodzie, będzie mu o wiele łatwiej. Większość jednak młodych osób na studiach marnuje dużo czasu, zamiast zakuwać i pracować, wolą imprezować. Wynika to po trosze stąd, że na dzień dzisiejszy na studia idą praktycznie wszyscy. Istnieje wiele placówek, również tych o niezbyt wysokim poziomie kształcenia, nierzadko płatnych, które zarabiają na tym, że dzisiaj studia są podstawowym właściwie wykształceniem. Więcej na

studia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Tego typu osoby zazwyczaj po zdaniu wszystkich egzaminów nie pracują w zawodzie, pracują w mało opłacalnych sektorach. Odpowiedzialne i dobrze płatne stanowiska pracy jak na przykład praca automatyk wymagają dobrej znajomości tematu, umiejętności i wiedzy, kto jej nie posiadł podczas studiów, będzie zmuszony się namęczyć, żeby dostać dobrą pracę. Przeglądając ogłoszenia praca (zobacz klauzula) tychy, czy nawet innych większych miast, okazuje się, że o wiele mniej jest ogłoszeń na stanowiska prestiżowe. Większość ofert dotyczy tak zwanych prac co napisać w mailu z cv prostych, ale niestety również mniej płatnych.

Należy podejmując studia pomyśleć o tym, jak wygląda sytuacja na rynku pracy oraz ile sami możemy dać od siebie. Czasami zamiast zajmować komuś miejsce na na niepłatnej uczelni warto pomyśleć o znalezieniu pracy adekwatnej, jaką będziemy wykonywać na pięć lat, nie marnując czasu na obijanie się, jeśli nie mamy zamiaru odnieść na studiach sukcesu, a przynajmniej o niego powalczyć.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *