Jakim sposobem dobrze przygotować się do zdawania egzaminu maturalnego z matematyki?

Przed kilkoma laty polscy maturzyści wreszcie musieli obowiązkowo pisać na egzaminie matmę. Trudno jednoznacznie powiedzieć, że decyzja o ponownym wprowadzeniu tego przedmiotu miała dużo sensu, opinie są różne, lecz fakt jest taki, iż uczeń, który chciałby dostać maturę nie może opuszczać matematyki. Można się nieco buntować, ale najważniejsze jest to by w żadnym wypadku nie sądzić, że nagle matematyka przestanie być obowiązkowa. Zwłaszcza, iż przecież w wielu przypadkach ów przedmiot jest niesamowicie pomocny.

kalkulator czarny

Autor: Horia Varlan
Źródło: http://www.flickr.com
No dobra, lecz zatem co należy zrobić, aby odpowiednio przygotować się do matury z matematyki? Cóż, początkowo należy opanować w 100% teorię. Zatem nikt nie powiedział, że nawet zajrzenie do książki ze szkoły podstawowej czy gimnazjum jest niepotrzebne. Prawda jest taka, iż ten uczeń, który przykładowo nie (więcej info) ma zielonego pojęcia jakie jest pole równoległoboku czy koła, generalnie nie powinien rozumować w optymistyczny sposób. Naturalnie pesymizm także nie jest w porządku – należy po prostu wziąć się za robotę! Inne ciekawe sprawy: podział dysku.

Generalnie podstawy matematyki nie są trudne – później zaczynają się schody, ale tak naprawdę nie ma znacznego problemu z tym, aby opanować ów przedmiot na tyle by zdać maturę z niezłym efektem. Znacznie więcej rad w tym temacie: zobacz. W żadnym razie nie należy zaakceptować poglądów takich osób, które mówią, że i tak nie damy sobie rady. Sporo osób najzupełniej nie kuma matmy, a jednak później potrafią sobie radzić. Nigdy nie należy się poddawać na początku. Miejmy nadzieję, że bez większego problemu dasz sobie radę. Przecież matematyka nie może być aż tak trudna!

Należy również wiedzieć, że tacy słabsi, chociaż naturalnie niekoniecznie, często chadzają na korki. Jeśli korepetytor jest OK, to ogólnie nie ma najmniejszego powodu do niepokoju. Jednak jeżeli nie jesteśmy specjalnie zadowoleni z jakości korepetytora, należy rozejrzeć się za innym człowiekiem. Chociażby z tego powodu, że w sumie nie ma sensu nieustannie chodzić na te korepetycje, które nie dają żadnych wyników. W takim razie należy postawić w tym momencie sprawę jasno: już najwyższy czas na to, aby nareszcie przygotować się do egzaminu z matematyki.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *