Z jakiego powodu powinno się postawić na wypróbowanych dostawców paliwa gazowego?

Kwestia dystrybucji gazu jest aktualnie coraz częściej dyskutowany, głównie ze względu na niepewną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z lepszych źródeł energii, dlatego wiele gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw stosuje płynny gaz. Aktualnie na polskim rynku rozpoczął się etap demonopolizacji rynku sprzedaży paliwa gazowego. Powodem aktualnych zmian jest głównie prawo unijne, a także potrzeba wdrożenia zasad wolnego handlu także w tej dziedzinie gospodarki.

liczniki gazu

Autor: Peretz Partensky
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się jednak ukryć, że transformacja zachodzi raczej powoli i wciąż głównym dystrybutorem gazu w naszym kraju jest PGNiG. Należy jednakże mieć świadomość, że każdy ma prawo (zobacz kliknij aby zobaczyć więcej) do zmiany dystrybutora gazu spośród przedsiębiorstw obecnych na rynku.

To prawda, że na razie ceny sprzedawców gazu nie różnią się tak bardzo, aby klienci zmieniali umowy częściej niż dajmy na to operatorów sieci komórkowej, aczkolwiek lada moment ten stan może się zmienić. Wtedy dobrze jest najtańsze rozwiązanie.
Zasadniczo chętniej z nowego prawa korzystają przedsiębiorcy. Jest tak, ponieważ klienci indywidualni unikają zmian. Przeważnie nie chcą też otrzymywać dwóch faktur.Powinniśmy mieć świadomość, że jeśli podpiszemy całościową umowę na dostawę paliwa gazowego, wówczas otrzymamy jedno rozliczenie. W przypadku umowy o samą sprzedaż gazu sytuacja jest nieco odmienna. Wtedy co miesiąc otrzymamy osobne faktury, gdyż dystrybucja jest rozliczania osobno.

Większość klientów stawia na znanych dostawców gazu (takich jak: ), a tak ciągle postrzegamy spółkę PGNiG. Z drugiej strony oferta dla odbiorców indywidualnych jest mocno ograniczona, stąd też przeważnie wybieramy najwygodniejsze rozwiązanie. Oprócz tego przy niedużym zużyciu paliwa gazowego, zmiana dystrybutora nie przynosi dużych oszczędności.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli jednakże wybieramy dostawcę do dopiero co wybudowanego domu, powinniśmy sprawdzić dostępne oferty, nim zostanie doprowadzone przyłącze gazowe. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku większych firm, które na co dzień zużywają duże ilości gazu.

Ekscytujący materiał? Jeśli tak uważasz, kliknij ten link. Tam czeka na Ciebie więcej bonusów (https://pozyczka4you.pl/) – one także Cię żywo zaciekawią.

W takiej sytuacji zmiana dostawcy może przynieść większe oszczędności, gdyż to właśnie o takiego odbiorcę walczą spółki gazowe.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *