Muzyka rockowa nie zginie nigdy

Paul McCartney powiedział kiedyś, że klasyczny rock jest nieśmiertelny.
I nie ma zapewne osoby, która się z tym stwierdzeniem nie zgodzi. To prawda, muzyka rockowa cały czas eksperymentuje, a kolejne utwory brzmią inaczej od poprzednich.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Dzisiejszy Radiohead, a najbardziej znacząca w świecie rocka kapela Led Zeppelin to zupełne przeciwieństwa . Jednak ich korzenie cały czas pozostają te same. Z tej przyczyny muzyka rockowa jest muzyką i wnuków i …dziadków. Rodzice również nadal trwają przy muzyce swej młodości. Lata 80. i 90. to grunge i rock alternatywny. To kawałki tych gatunków muzycznych były bezustannie grane w radiu. Nirvana rozbrzmiewała zewsząd, a a jej frontman zyskał miano „przedstawiciela nowego pokolenia” z którym identyfikowała się większość młodych ludzi.

Niebanalna melodia, jednocześnie pogodna i ponura oraz tekst, w którym mało kto potrafił doszukać się sensu – taka właśnie była Nirvana . Utwory te, pokazywały emocje Kurta – zwątpienie, niezrozumienie, wściekłość i… humor. Wszystkie te emocje były emocjami młodych ludzi kochających jego twórczość. Niestety, wielkim zaskoczeniem okazała się samobójcza śmierć Cobaina, a wraz z nią rozwiązanie zespołu. Po jego odejściu popularność zespołu sięgnęła zenitu. Niestety, na koncert grupy Nirvana już nigdy nie będzie nam dane się wybrać, jednak dla większości ludzi to nadal nr 1 w świecie rocka.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Nie lada gratkę mają za to fani zespołu Aerosmith. Już 12 czerwca, w Łodzi pojawi się ten rockowy zespół. Ostatnio odwiedzili nasz kraj aż 20 lat temu. Nagłośniony w mediach koncert miał miejsce w Warszawie a bawiła się na nim wielotysięczną publiczność. Tuż przed widowiskiem wokalista Aerosmith, Steven Tyler otrzymał… talerz swojskiej kiełbasy, który żartobliwie nazwał „pierwszą polską złotą płytą dla zespołu”. Teraz powracają w wielkim stylu! Sprzedali ponad 150 milionów egzemplarzy swoich płyt na całym świecie, są ikonami swojego charakterystycznego stylu – mieszanki rocka i bluesa. aerosmith zapewnia, że da z siebie wszystko „ by ten wieczór był niezwykły” i ubolewa nad tym, że tyle lat musieliśmy na nich czekać. Czy warto było odmierzać czas do ich przyjazdu? Czy czeka na nich druga „polska złota płyta”? Okaże się już niedługo.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *