Po co przedsiębiorstwom nasze dane osobowe?

Wszyscy, którzy kiedyś mieli do czynienia z popularną notką, zawierającą informacje o tym, że nasze dane osobowe będą przechowywane, a później przetwarzane, zapewne głowili się nad tym nie raz, w jakim celu przedsiębiorstwa kolekcjonujące informacje na nasz temat. Odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to bardzo popularne narzędzie marketingowe. W naszych czasach najskuteczniejszy jest marketing internetowy.

komputer

Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com

Ponieważ na co dzień przebywamy przy komputerze mnóstwo czasu, to właśnie to źródło dostępu używa się w dzisiejszej promocji. Własna baza z danymi użytkowników to dla przedsiębiorstw wielkie możliwości. Rzecz jasna, nikt nie jest w stanie wykorzystać naszych danych, jak na przykład adres mailowy, czy nasze imię, bez naszej wyraźnej zgody.

Myślisz, że ten materiał jest warty polecenia? Jeżeli tak, to niewątpliwie zainteresuje Cię również ta rekomendowana oferta (http://www.radca-pr.pl/oferta/prawo-wlasnosci/), ponieważ dotyczy pokrewnej tematyki.

Istnieją też pewne firmy, które zajmują się sprzedażą baz danych klientów przydzielonych do konkretnych branż. Gdy firma zdobędzie już nasz adres mailowy, jest w stanie nas zaprosić do subskrypcji newslettera lub do wzięcia udziału w konkursie. Bardzo ważna jest ochrona danych – polecane – osobowych w sklepie internetowym. To daje internautom poczucie bezpieczeństwa. Odpowiednio zbudowany i zrozumiały regulamin sklepu pomoże firmie uniknąć wielu niemiłych sytuacji. Ważne jest, by każdy klient dokładnie wiedział, co go może spotkać, kiedy zdecyduje się na zakupy w tym sklepie. Bardzo istotne są wszystkie kwestie związane z finansami, gdyż to właśnie one budzą mnóstwo emocji. Jeśli od razu ustalone zostaną jasne reguły korzystania ze sklepu internetowego, nikogo nie spotka potem przykra niespodzianka.

Niestety, wielu z nas zwykle omija regulamin, kiedy otwiera swój profil w sklepie internetowym, czy w innym serwisie. To bardzo nieodpowiedzialne zachowanie, które może nas mnóstwo kosztować. Jeśli zgodzimy się z regulaminem, nie możemy mieć później do nikogo pretensji, że zostaliśmy oszukani. Wirtualny świat jest pełen naciągaczy, którzy korzystają na naiwności użytkowników. Nie dajmy się zatem wykorzystywać. Uważne przeanalizowanie regulaminu to norma, gdy zawieramy umowę z (przeczytaj całość), dlaczego zatem, nie traktujemy tego w sposób poważny w internecie?

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *