Z jakiej przyczyny poleca się korzystać z funduszy europejskich?

Posiadacze firm muszą zmagać się z wieloma kłopotami – już na początku przygody ze swoją działalnością są wystawieni na niełatwą walkę z formalnościami, rozważają, jakie konto firmowe założyć, czy starczy im gotówki na rozkręcenie biznesu jak również w jaki sposób wybić się na rynku. Dlatego coraz więcej firm stara się o fundusze unijne – nie tylko firmy dopiero powstające, ale również te istniejących już na rynku od dawna. Z jakich przyczyn powinno się ubiegać o uzyskanie dofinansowania?

flaga UE

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko z tego powodu, iż są to niezwrotne fundusze, więc w przyszłości nie będziemy zmuszeni ich zwracać. Otrzymaną gotówkę można przeznaczyć na inwestycje. Dzięki tej sumie zdecydowanie oszczędzisz swój wkład, jednak musimy mieć na uwadze, że najpierw należy samemu opłacić dane przedsięwzięcie, a dopiero później możemy ubiegać się o zwrot kosztów.

Przeprowadzony projekt może być sfinansowany w co najmniej 50 % jego wartości, więc się to niewątpliwie opłaca. Skorzystanie z pomocy znacznie wpływa na rozwój danej firmy i poprawę jej konkurencyjności. Dużo łatwiej jest wybić się z konkurencji mając co pokazać, aniżeli ledwo wiążąc koniec z końcem. Im więcej inwestycji, szybszy rozwój i lepsze produkty, tym więcej odbiorców jest zainteresowanych danym przedsiębiorstwem oraz chce korzystać z jego usług czy produkowanego asortymentu. Oprócz tego niewielkie przedsiębiorstwa bardzo często martwią się, iż nie mają szans na dofinansowanie, a to nieprawda, ponieważ fundusze europejskie dla małych firm są obecnie dużo prostsze do zdobycia.

Każda firma, niezależnie od jej wielkości, starając się o dofinansowanie, powinna skontaktować się z właściwym doradcą, który nie tylko pomoże napisać stosowny wniosek, lecz również będzie wsparciem w bardzo często niełatwych do załatwienia procedurach.

Chcesz dowiedzieć się coś podobnie użytecznego? Super, ta strona www doradztwo podatkowe na pewno będzie dla Ciebie wartościowa, gdyż odnajdziesz tam sporo tego typu informacji.

Opłaca się starać o dotacje, albowiem poza niniejszymi zaletami, firmy korzystające z funduszy unijnych mogą nie tylko zrealizować wspomniane wyżej innowacyjne projekty, ale również zainwestować w szkolenia dla pracowników lub kupić nowy sprzęt usprawniający działania prowadzone na terenie przedsiębiorstwa. Jak właściciel upora się z dofinansowaniem będzie mógł spokojnie podjąć decyzję jakie konto firmowe wybrać.

Dofinansowania europejskie w błyskawiczny sposób umożliwią ci stworzenie rozpoznawalnej na rynku marki. Dobrze jest więc szczegółowiej zaznajomić się z tym tematem.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *