W jaki sposób pożyczyć gotówkę poza bankiem?

Od bardzo dawna wiadome jest, że pieniądze odgrywają w życiu ogromnie ważną rolę. Umożliwiają ludziom dostatnią egzystencję, niekoniecznie w luksusach, jednak przy niedoborze środków finansowych może się to w negatywny sposób odbić na poziomie egzystencji. Generalnie więc w miarę dostatnie życie bez pieniędzy nie jest możliwe.

scrubble ułożone w słowo money

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nawet osobom żyjącym w dostatku od czasu do czasu brakuje środków na różnorodne potrzeby. Poza tym w życiu człowieka stosunkowo często występują również momenty, gdzie dodatkowa gotówka jest bardzo potrzebna. Nierzadko są to cele związane z przyjemnościami i rozrywką, takie jak na przykład urlopowe wyjazdy zagraniczne.

Bywa jednak również, że gotówka potrzebna jest w przypadku wystąpienia nagłej choroby czy z powodu urazu. Dodatkowe środki można uzyskać na różne sposoby. Istnieje także parę metod takiej pożyczki oprócz kredytu zaciąganego w banku.

Pożyczki uzyskiwane prywatnie

Jednym ze sposobów pożyczania środków znanym już od bardzo dawna są tak zwane pożyczki prywatne. Jak sama ich nazwa podpowiada, są to pożyczki, które uzyskiwane są bez udziału instytucji takich jak na przykład banki. Jest to zwyczajne przekazanie gotówki od jednej osoby prywatnej do drugiej. Sposób brania tego rodzaju pożyczki uzależniony jest od woli obu stron, jak również często od łączących je stosunków.

symbol zatrzymania pieniędzy

Autor: The JH Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne jest, by określić parę istotnych elementów >>Dowiedz się jak zmienić kredyt na tańszy<< Przede wszystkim trzeba sprecyzować kwotę pożyczki. Większa część osób ustala w tym momencie także oprocentowanie pożyczki. Bardzo ważne dla obu stron jest również określenie ostatecznego terminu zwrotu.

Pożyczki zaciągane poza bankami

W ostatnich latach również na terenie Polski na duża skalę rozwinęły się instytucje zwane parabankami. Są to instytucje działalnością zbliżone do prawdziwych banków, jednak nie mające takich uprawnień i niekontrolowane w tak wysokim stopniu jak typowy bank. Parabanki najczęściej zajmują się dawaniem pożyczek, niejednokrotnie jednak z bardzo wysokim oprocentowaniem.

Biorąc pożyczkę w takiej firmie trzeba bardzo dokładnie poznać warunki umowy, którą się zawiera. W innej sytuacji można bowiem zawrzeć bardzo niekorzystną transakcję, która związana jest ze sporym ryzykiem.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *