Zbliżający się początek roku szkolnego oznacza wzrost kosztów dla rodziców

Szkoła. To jedn proste słowo dudni i dźwięczy w uszach naszych mam i ojców przez całe letnie wolne dni. Teraz jest OK, jest środek lata, a nasze dziecko bawi się u babci na wsi, nie martwimy się o nic, ale już nadchodzi ważna data 1 września, a wcześniej już przecież będzie trzeba zabrać się do pracy, czyli kupić, co niezbędne.

w szkole

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim warto pójść do sklepu z akcesoriami szkolnymi już wcześniej, nie idźmy w wakacje, na przykład, w ostatni tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego, bo nie dość, że będzie nerwowo, to jeszcze mogą nas rozczarować ceny. Bądźmy pewni, że jeśli pójdziemy do sklepu w czasie wakacji nie będzie też tak długich kolejek, jak przed samym rozpoczęciem roku szkolnego. Pewnym rozwiązaniem świetnym o każdej porze roku jest wizyta w sklepie internetowym. Nie trzeba wybywać z domu, wystarczy tylko znaleźć troszkę czasu, by rzucić okiem na konkretne strony, wybrane sklepy i porównać oferty (obszerne pojemniki).

Ogólnie zasada jest jednak taka, że nie warto zwlekać z niczym gdyż skończy się nagromadzeniem innych spraw, innych zobowiązań, problemy się skumulują i nic, poza bólem głowy nie wyniknie z tego dobrego. Dlatego warto także zrobić listę zakupów i posiedzieć i zamówić wszystko w jeden dzień. Niektóre sklepy mają wyższe ceny niż konkurencja, ale uwaga, mogą mieć na przykład tanią wysyłkę, która obniżą nieco wartość naszego zamówienia. Warto to sprawdzić. Co powinniśmy zamówić?

Po pierwsze zestaw do pisania: flamastry, pisaki dla dzieci (szkolne kolorowe pisaki), długopisy i ołówki, zakreślacze, markery i korektory. Nie można zapomnieć o przyborach do plastyki: blok szkolny, bibuła, plastelina, modelina, nie możemy zapomnieć o geometrii: linijki, cyrkle. Powinniśmy tez zapewnić naszemu dziecku jak największy komfort nauki, warto więc zakupić pomoce szkolne, na przykład podkładki dla dzieci, a także pojemniki dla dzieci, w którym nasza pociecha będzie przenosiła śniadanie. Poza tym, kontrolujmy na bieżąco sytuację, gdyż przed początkiem szkoły może coś się pojawić, coś, co trzeba będzie dokupić. Jeśli sobie to przypomnimy wcześniej to nie czekając udajmy się po to do sklepu.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *