W jaki sposób wziąć pożyczkę w instytucji innej niż bank?

Od najdawniejszych czasów wiadome jest, że pieniądze odgrywają w życiu niezwykle istotną rolę. Umożliwiają ludziom dostatnią egzystencję, niekoniecznie w luksusach, jednak przy niedoborze środków finansowych może się to w negatywny sposób odbić na poziomie egzystencji. Generalnie więc raczej dostatnie życie bez pieniędzy nie jest możliwe.

scrubble ułożone w słowo money

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nawet ludziom żyjącym w dostatku raz na jakiś czas brakuje środków na różnego rodzaju potrzeby. Ponadto w życiu ludzkim całkiem często występują również momenty, w których dodatkowa gotówka jest niezwykle potrzebna. Niejednokrotnie są to cele wiążące się z przyjemnościami i rozrywką, takie jak przykładowo urlopowe wyjazdy zagraniczne.

Bywa jednak również, że gotówka potrzebna jest w przypadku pojawienia się nagłej choroby czy z powodu wypadku. Dodatkową kasę można uzyskać na rozmaite sposoby. Istnieje też (więcej w serwisie) parę metod takiej pożyczki oprócz kredytu zaciąganego w banku.

Pożyczki uzyskiwane prywatnie

Jednym ze sposobów pożyczania pieniędzy wykorzystywanym już od bardzo dawnych czasów są tak zwane pożyczki prywatne. Jak sama ich nazwa podpowiada, są to pożyczki, które uzyskuje się bez udziału podmiotów takich jak na przykład banki. Jest to zwyczajne przekazanie pieniędzy od jednej osoby prywatnej do drugiej. Sposób zaciągania tego rodzaju pożyczki zależy od chęci obu stron, jak też (dodatkowe info) nierzadko od łączących je stosunków.

symbol zatrzymania pieniędzy

Autor: The JH Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne jest, by ustalić parę ważnych aspektów >>Zobacz jak spłacić kredyt<< Przede wszystkim należy ustalić kwotę pożyczki. Większa część osób ustala w tym momencie również oprocentowanie pożyczki. Bardzo ważne dla obu stron jest również określenie ostatecznego terminu zwrotu.

Pożyczki pozabankowe

W ostatnim czasie również w Polsce na duża skalę rozwinęły się firmy określane mianem parabanków. Są to instytucje działalnością zbliżone do zwykłych banków, jednak nie posiadające takich uprawnień i niekontrolowane tak bardzo jak zwykły bank. Instytucje te zwykle zajmują się dawaniem pożyczek, niejednokrotnie jednak z bardzo wysokim oprocentowaniem.

Biorąc pożyczkę w takiej firmie należy bardzo skrupulatnie zapoznać się z warunkami umowy, jaka jest zawierana. W innej sytuacji można bowiem zawrzeć bardzo niekorzystną transakcję, która wiąże się ze sporym ryzykiem.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *