Kaucja z umowami

Większość z nas wie, czym jest kaucja za butelkę po oranżadzie. Kupujesz oranżadę, płacisz 30 groszy więcej, bo pani w sklepie musi mieć gwarancję, że butelkę dostanie z powrotem, a nawet, jeśli nie przyniesiemy butelki z powrotem to ma pieniądze na nową. Tak właśnie wyglądała kaucja za butelkę oranżady i można to w pewien sposób odnieść do kaucji związanej z umowami.

prawo nieruchomości:
Przy umowach wynajmu kaucja jest zabezpieczeniem, które zostanie wykorzystane, gdy okaże się przy zdawaniu mieszkania, że są jakieś szkody. Najczęściej tego typu kaucja gwarancyjna (możesz przeczytaj więcej – ) jest w wysokości miesięcznego czynszu. Budowa domu też wiąże się z tego rodzaju kaucją, wielu przedsiębiorców w swoich umowach mają klauzulę, w której zapisana jest informacja o kaucji gwarancyjnej. Pieniądze będące kaucją gwarancyjną są zabezpieczeniem tego, że wszystko zostanie odpowiednio zrealizowane. To dobry sposób zmotywowania partnera do wyrobienia się z umową we wskazanym czasie.

PRAWO NA BUDOWIEBudowa jakiegokolwiek typu nieruchomości podlegają prawu budowlanemu. Prawo (idź tutaj) budowlane (więcej w tym miejscu) jest to zbiór przepisów, które normują wszystko, co ma związek z budową. W ustawie o prawie budowlanym zapisano m.in. prawa i obowiązki osób, którzy są związani z konkretnym projektem budowlanym, opisano krok po kroku, co trzeba zrobić przez rozpoczęciem budowy. Jakiekolwiek zaniechania dotyczące stosowania się do przepisów ustawy o prawie budowlanym prowadzą do dużych kar, o czym też jest mowa w ustawie.

nieruchomości

Autor: Francisco Anzola
Źródło: http://www.flickr.com

DOMY, MIESZKANIA, SKLEPY, CENTRA HANDLOWE – OGROM NIERUCHOMOŚCI Gdy chcemy znaleźć kupca na jakąś nieruchomość, albo postawić nową musimy wziąć pod uwagę prawo – sprawdź tutaj – nieruchomości. Prawo to jest powiązane z prawem budowlanym i z normami dotyczącymi własności. Wszystko zależy od tego czy chcemy sprzedać, kupić, wynająć czy wydzierżawić jakąś nieruchomość, czy jednak chcemy wybudować np. dom. Jeśli sami nie znamy się nic, a nic na zawiłościach związanych z prawem nieruchomości, zawsze możemy iść np. do biura nieruchomości by tam pomogli nam z wszystkimi prawnymi aspektami gdy będziemy chcieli sprzedać lub kupić nieruchomość. Jeśli natomiast nie wiemy nic o prawie budowlanym trzeba zatrudnić firmę, która zna się na rzeczy, jest ceniona w branży. Renoma firmy sprawi, że będziemy mogli być spokojni, co do wszystkich aspektów prawnych związanych z budową naszego domu.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *