Czym różnią się sprężyny progresywne od tradycyjnych?

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Kierowcom nie trzeba opowiadać, jaką funkcję pełni zawieszenie samochodu. Producenci i naturalnie kierowcy chcą unowocześnić auta, zwiększając wygodę w czasie jazdy. Sprężyny mają wpływ na bezpieczeństwo pasażerów i spokój kierującego. Czy dobrym pomysłem są sprężyny progresywne?

Sprężyny progresywne funkcjonują trochę inaczej niż zwykłe. Są elastyczne i skutecznie dopasowują charakter reakcji do sytuacji. Komfort jazdy maleje, jeżeli sprężyny są gęsto rozmieszczone i w dodatku krótkie, a tego typu rozwiązanie ma większość pojazdów. Nowoczesne sprężyny mają zupełnie inną budowę: nie są równomierne, są zwężane, przerwy pomiędzy zwojami też są odpowiednio rozróżnione. Dzięki temu także przy niskim zawieszeniu poprawia wygodę jazdy.

Wybór nowoczesnych sprężynWiele osób uważa, że ten rodzaj sprężyn jest jeszcze nowoczesny i rzadko uznają ich działanie. Znane marki teraz jeszcze nie montują takiego rozwiązania w samochodach, dlatego sprężyny progresywne funkcjonują tylko jako dodatkowe części. Wadą bywa to, że samochody są stabilne w inny sposób przy zakrętach. To prawda, że, ich zachowanie jest zmienne w zależności od sytuacji. Samochód może inaczej reagować na skręty w prawo niż w lewo, w inny sposób zachowuje się przy hamowaniu. Musimy się wyczuć ich działania i nauczyć kontrolować samochód.

Autor: Opel

MontażNastępną różnicą między sprężynami progresywnymi a zwykłymi jest podział na część dolną i górną. Należy założyć je w serwisie, bo po co sprawdzać własne umiejętności. Specjalista powinien założyć sprężyny w odpowiednim kierunku, żeby mogły działać jak trzeba.

Poza tym zasady są podobne, jak przy montażu sprężyn tradycyjnych: zakłada się je parami, na tej samej osi.

Sprawdzanie sprężynPrzy okazji można zwrócić uwagę, że regularne kontrolowanie zawieszenia i zmiana sprężyn są niezbędne. Można zrobić profesjonalny przegląd przed zimą, aby nie bać się wypadków. Sprężyny rdzewieją w trudnych drogowych warunkach, a sól, do posypywania jezdni głównie im ma zły wpływ. podział (kancelaria podział majątku Warszawa http://www.kancelaria-cpr.pl/oferta/podzial-majatku/)

Zaintrygował Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to użyj informacji, aby poznać więcej pokrewnych informacji. Bez wahania kliknij więc ten link!

/J]

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *