Czym zajmuje się komornik?

Zawód komornika jest na pewno bardzo trudnym zajęciem. Na ogół ludzie czują do ludzi pracujących w tym zawodzie nie tylko niechęć, ale również wręcz agresję. Pierwszą przyczyną takich emocji jest oczywiście zakres jego działań. Praca komornika jest również zajęciem wyjątkowo ryzykownym i wymagającym poświęcenia. Do powszechnych działań komornika można włączyć ściąganie długów. Działanie takie ma kilka części. Po pierwsze windykacja długu polega na zajęciu konta bankowego. Zajmuje się najczęściej sporą część dochodów dłużnika, jednak nie wszystko, aby nie pozbawiać go środków do życia. Czasami jednak ma miejsce tego rodzaju sytuacja, gdy dłużnik nie posiada żadnych pieniędzy i nie ma możliwości tego rodzaju działanie.

Do tego często zdarza się, że kwota, jaką komornik potrzebuje zająć jest dość wielka i trzeba wówczas posiłkować się konfiskatą określonych dóbr. Wtedy właśnie następuje konfiskata mienia, czyli pojazdów, umeblowania, sprzętów gospodarstwa domowego, sprzętów kuchennych itp. Czasami może się okazać, że nawet to nie wystarcza na pokrycie kwoty jaką jest ktoś winny i musi się skonfiskować cały dom a osoba dłużna musi się wyprowadzić. Do takiego rodzaju sytuacji niestety dochodzi często, przede wszystkim wtedy, kiedy dłużnik jest osobą ubogą.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com

W ostatecznych sytuacjach może się okazać, że nawet tego typu działanie staje się niewykonalne, ponieważ dłużnik nie ma jakiegokolwiek wartościowego przedmiotu, nie posiada żadnego samochodu, domu czy nawet nie ma stałego wynagrodzenia. Wówczas wkracza do akcji sąd i zaczyna się postępowanie karne. Do tego typu historii dochodzi w ostatnich latach dość często. W okresie kryzysu ludzie często są zwalniani i mają ogromne problemy ze spłatą swoich zobowiązań finansowych. Z drugiej strony jest liczna grupa ludzi pragnących odzyskać swoje fundusze, które komuś pożyczyły.

Wówczas takie osoby próbują znaleźć jak najszybszą drogę do odzyskania swoich pieniędzy. Aby dzisiaj znaleźć komornika wystarczy tylko wpisać odpowiednią frazę w internet, najlepiej w połączeniem z miejscowością, gdzie chcemy znaleźć komornika, np. komornik sądowy wrocław.

Ciekawi Cię ta tematyka? Kliknij ten odnośnik i przeczytaj, jak podchodzi do tego zagadnienia inny autor w treści (http://www.magdalenagrzeskowiak.pl/) swego artykułu.

Można również spróbować dostać się na wszelkie aukcje skonfiskowanego mienia . Żeby dowiedzieć się więcej o tego typu miejscach należy np. wpisać komornik wrocław licytacje. Od razu znajdziemy to, czego szukamy.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *