Z jakiej przyczyny dobrze jest przeczytać książki? Bo to magia!

Powszechnie wiadomo, że zarówno osoby młode jak i starsze coraz częściej sięgają po dobry film, równocześnie ”uciekając” od dobrej literatury. Teraz rzadko kiedy można zauważyć pasjonatów książek, których bez reszty pochłania czytany bestseller. Niskiego zainteresowania literaturą można dopatrywać się w wielu przyczynach. Przede wszystkim dużą rolę odgrywają w tym procesie rodzice, którzy z powodu małej ilości czasu wolnego ze względu na codzienne zobowiązania, nie poświęcają własnym pociechom odpowiedniej ilości czasu i nie przyczyniają się do rozbudowywania ich osobowości, szczególnie poprzez czytanie.

czytanie książek

Autor: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym problemem jest wciąż rozrastający się rynek kinematografii, który przyciąga coraz więcej miłośników. Łatwo zaobserwować, że już większość obowiązkowych lektur szkolnych doczekało się własnej ekranizacji co powoduje, że uczniowie nawet nie myślą o przeczytaniu lektury, a przecież świat literatury jest tak barwny. Czytając możemy niemalże przedostać się do innego świata, ”widzieć” postacie, miejsca i wszelkie opisane elementy. Dzięki temu rozbudowujemy swoją wyobraźnię i zagłębiamy się w przedstawiony świat. Nie można stanowczo stwierdzić, że nie istnieje książka, która byłaby w stanie nas całkowicie pochłonąć.

stos książek

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku dostępna jest tak ogromna liczba pozycji książkowych, wiec każdy znajdzie coś dla siebie. Wyróżniamy wiele rodzajów literatury, dla przykładu można wymienić: historyczne, science-fiction, horrory, biografie, komedie, paranormalne romance, kryminały, hobbistyczne, naukowe, przygodowe, romanse oraz młodzieżowe. Przy tak sporym wyborze, ciężko odpowiedzieć sobie na pytanie co warto przeczytać? Moje typy to przykładowo: .

Jest wielu znanych i cenionych autorów, których większość pozycji książkowych okrzyknięto bestsellerami. Jedną z przedstawionych osobistości jest Stephen King, uważany za mistrza horroru i literatury grozy. Swą przygodę z pisaniem zaczął już jako młodzieniec, a pomimo, że dziś ma już 66 lat, w dalszym ciągu tworzy i wydaje książki, które zyskują wielki podziw. W przeciągu swojej wieloletniej kariery opublikował ponad 65 książek i 25 komiksów.

Pomimo tego jego fani czekają na następne historie napisane przez swego mistrza. Do najbardziej popularnych dzieł Kinga zalicza się między innymi: „Ręka mistrza”, „Blaze, ”Łowca snów”, „Rose Madder”, „Bezsenność, ”Bastion”, ”Cujo” i oczywiście „Lśnienie”. O wielkiej sławie tego pisarza oraz popularności jego niesamowitych historii, świadczy fakt, że wiele pozycji książkowych doczekała się przeniesienia na ekran i przyciągnęła do kin prawdziwe tłumy jego zwolenników.

Pamiętajmy, że książki są skarbnicą wiedzy i nieograniczonej fantazji, więc dlaczego by tego nie wykorzystać i nie zanurzyć się w ich świecie?

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *