warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wyszynskiprymas.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kasa fiskalna z ulgą za jej zakup

obliczenia finansowe
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
W tych czasach na wszystko można dostać jakąś ulgę. Nawet, kiedy kupujemy kasę fiskalną możemy dostać na nią ulgę. Z czym wiąże się ta ulga na kasę fiskalną? Otóż żeby osoba kupująca mogła starać się o dostanie zwrotu część środków za zakup kasy musi spełnić kilka warunków. Wszystkie są opisane w rozporządzeniu ministerialnym.

Kilka ważkich spraw dotyczących kilometrówki, wystawiania faktur oraz nabycia wewnątrzwspólnotowego

kalkulator
Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com/photos/phillip/345829246/
dużo osób w dzisiejszych czasach mnóstwo czynności służbowych, pełni poza miejscem swojej pracy. Łączy się to niekiedy z rozlicznymi wydatkami, ale głownie należy wkładać w paliwo, zwłaszcza jak wykorzystuje się do tego swój prywatny wóz.

Dziś preferowane sposoby rozliczania

analiza podatkowa
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Komfortowe rozliczanie podatków w sieci staje się aktualnie normą. Wciąż pojawiają się nowe oferty, z jakich chętnie korzysta coraz więcej osób. Z rozwiązań interaktywnych korzysta się z ogromną systematycznością, co ma duży wpływ na satysfakcję podatników. Zaliczka na podatek to też doskonała opcja. Chodzi w tym o to, że podatek wylicza się proporcjonalnie do wysokości dochodu. Odbywa się to według ustaleń cyklicznie, czyli każdego miesiąca lub kwartału.

Księgowość w przedsiębiorstwie

podatki
Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Masz pomysł na własną firmę? Pora działać! Zważywszy na to, że osoby mające zamiar usamodzielnić się, mogą spodziewać się pomocy pod względem wkładu pieniężnego na rozwój prywatnej firmy - urzędy pracy przyznają dofinansowania oraz kredyty na otwarcie działalności gospodarczej oraz kusy mające przygotować potencjalnych pracodawców.

Podatek dochodowy, składki zusowskie, czyli obowiązki przedsiębiorcy

Karta kredytowa na zakupy
Źródło: http://pixabay.com/
Działalność własnego przedsiębiorstwa wiąże się nie tylko z mnóstwem formalności z otoczenia firmy. Utrzymanie dochodów, wypłacania wynagrodzeń, utrzymywanie relacji z klientem – już odejmując te czynności razem wzięte, pracodawcy mają niewiele czasu na pozostałe działania.

Usługi skarbowe jako pomoc w wyraźnym działaniu firm

scrubble ułożone w słowo tax
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Podatek istniejeobowiązkowe oznaczanie monetarne skasowane za pomocą stosunek publicznoprawny kraju, przedsiębiorstwa samorządu terytorialnego bez konkretnego,bezpośredniego oznaczaniadwustronnego. Zgromadzone podatki
istnieją wykorzystywane na popyty
realizacji obowiązkówglobalnych.

Jakie zmiany pojawiły się w kwestii wystawiania rachunków przez biznesy zwolnione z VAT-u ?

Gotówka
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Od dłuższego czasu panuje na świecie kryzys gospodarczy. Wiele biznesów zbankrutowało, ludzie stracili pracę. Prawdopodobnie najbardziej na kryzysie ucierpieli robotnicy i mali właściciele firm. Ponadto do tego nasz rząd zastosował zmiany w wystawianiu rachunków przez przedsiębiorców zwolnionych z podatku VAT. Jakie zmiany przyniesie ta ustawa?