warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wyszynskiprymas.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kierunki studiów – czy w obecnych czasach mają sens?

studenci
Wybór drogi życiowej nie jest z reguły łatwy. Przeważnie jest on niemałym dylematem. W okolicach matury to główny temat rozmów pomiędzy młodymi ludźmi. Wszyscy z nich myślą nad tym, co robić, na czym się skupić, jak rozplanować swoje przyszłe życie. Jakiś czas temu bardzo modne były szkoły wyższe i praktycznie wszyscy w związku z tym wybierali się na studia. Uważało się, że są one przepustką do kariery, światłej przyszłości i bardzo dobrej posady. Obecnie już patrzy się na to nieco inaczej. Młodzi ludzie zauważyli, że same studia nic nie dają, a nierzadko można sobie lepiej poradzić wręcz bez nich.

Zdobądź wykształcenie po skończeniu liceum decydując się na kursy bądź dwuletnie studium na wybranych kierunkach

absolwenci w czapkach
Źródło: www.morguefile.com
Kiedy nie mieliśmy możliwości pójść na studia po skończeniu liceum, są miejsca, gdzie możemy zdobyć zawód po paru latach nauki. Szkoły policealne są doskonałą alternatywą dla ludzi, którzy rezygnują ze studiów, ale chcieliby zdobyć wykształcenie w danym zawodzie.

Zakres działania radcy prawnego

prawo
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Radca prawny do niedawna służył obsłudze prawnej przedsiębiorstw państwowych w zawężonym obszarze. Choć jest zajęciem sławnym, to w Polsce jest nadzwyczaj mała świadomość obrębu pracy w tej profesji. Dziś radcy prawni (Kraków) mają szansę nas reprezentować w kwestiach majątkowych, rodzinnych i ubezpieczeniowych. Radca prawny jest niezwykle ważną osobą, która pełni fach wpisany w odmianę zawodów zaufania społecznego. Uprawnienia i charakter pracy radców prawnych niesłychanie zbliżyły się do zawodu adwokata.

7 pytań nt. ścieżki kariery

Naprawa samochodu
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy pojawiła się w naszym kraju moda na studia wyższe, w latach 90., zupełnie zapomnieliśmy o kształceniu zawodowym. A to źle, ponieważ w dzisiejszych czasach brakuje tego typu fachowców. Wielu jest magistrów różnorodnych kierunków bez perspektywy na lepsze życie, którzy nierzadko wyjechali za granicę, żeby jakoś funkcjonować, a mało jest specjalistów z prawdziwego zdarzenia. Właściwie Ci również wyjechali, gdyż tam zarobią naprawdę lepiej.

Usługi wykonywane przez kancelarie prawne

grupa prawników
Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Zawód prawnika wiąże się z dużym szacunkiem właściwie w większości krajów. Jest tak na przykład ze względu na wieloletnie i uznawane za trudne studia, które odbywa każdy przyszły prawnik. Zaliczenie studiów na kierunku prawniczym w większości przypadków wymaga sporej dawki samozaparcia, a co najważniejsze własnego wysiłku w postaci nauki na własną rękę.

Profesjonaliści od rozmaitych gałęzi prawa

prawo
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Prawo jest niezwykle ważnym elementem życia człowieka, umozliwiającym jego regulowanie i ustalanie norm kierujących wszystkimi ludźmi. Przestrzeganie przepisów jest obowiązkiem każdego obywatela, w innym przypadku grożą ustalone kary, zróżnicowane w zależności od państwa, w którym się mieszka. Prawo od zawsze było gałęzią niezwykle zawiłą, w dużej mierze ze względu na dużą liczbę przepisów i niejednokrotnie skomplikowane zależności między nimi. Z tej przyczyny specjaliści z dziedziny prawa są ludźmi szanowanymi w społeczeństwie.

W Polsce zawody prawnicze cieszą się ogromnym poważaniem

prawo
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Na terenie Polski profesje związane z prawem cieszą się znacznym poważaniem na przykład ze względu na wieloletnią tradycję tych zawodów i duży poziom przydatności. Wiele osób też zdaje sobie sprawę z faktu, jak niełatwe i pracochłonne są studia na kierunku prawniczym. Oprócz tego zawodów prawniczych jest dużo, ale wszystkie gwarantują dobre płace. Dlatego można z całą pewnością stwierdzić, że ukończenie długotrwałej i pracochłonnej nauki prawa jest całkowicie opłacalne.

Nie kręcą cię kierunki ścisłe? Wybierz studia z filologii

nauczanie języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Twierdzą: „Ucz się, ucz, bo wiedza to potęgi klucz”. Ci co spróbowali i zostali w takim postanowieniu doskonale zdają sobie sprawę, iż jest to prawda i jednakowoż oszustwo. Wiedza jest niezwykle konieczna, by uzyskać lepszą pracę, a co za tym idzie wygodniej, bardziej luksusowo żyć, ale z innej strony, co nam po mądrości, kiedy zatrudnienia nie ma, gdy człowiek skończył trzy fakultety, a żaden pracodawca nie chce go zatrudnić. Nie są zainteresowani wykształceniem, przepytują go za to o wcześniejsze miejsca pracy, lecz kiedy miał je nabyć, jak ciągle studiował. To problemy wielu młodych ludzi. Recepta dla kolejnych magistrów jest taka, iż jak już koniecznie pragniesz studiować coś z nauk humanistycznych czy społecznych to wybierz koniecznie studia filologii obcej.

Humanista kontra ścisłowiec

Nauka: humaniści vs. ścisłowcy
Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
Jeśli humanista twierdzi, iż „świat schodzi na psy”, to ścisłowiec zacznie wieszać na nim te czworonogi, prezentując swoją przewagę w obecnej rzeczywistości. Słowa humanisty niewątpliwie są zbyt mocne, ponieważ świat jest za bardzo złożony, by mówić o nim w sposób czarno-biały, jednakże powinniśmy potwierdzić, że osoby o bardziej matematycznych czy fizycznych (ścisłe nauki) umiejętnościach mają trochę łatwiej. A co się dzieje w tej sytuacji z humanistami? Albo mają jakiś pomysł, lub sfrustrowani udają się do pośredniaka.

Poznaj skuteczne sposoby nadgonienia zaległości w szkole

kurs do matury
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym zdobywanie bardzo dobrego wykształcenia bezsprzecznie jest priorytetem znacznej części naszego młodego społeczeństwa. Niemniej jednak trzeba wybitnie odważnie przyznać, że często nasze szkoły publiczne niestety nie zapewniają nam korzystnego poziomu, co na pewno nie jest dla nas zjawiskiem pozytywnym.