warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wyszynskiprymas.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jaki sposób utrzymać klientów na dłużej ?

Komunikacja marketingowa
Źródło: sxc.hu/photo/1377963
Duże sieci handlowe posiadają spory wachlarz możliwości marketingowych. Najbardziej popularną jest chyba reklama radiowa oraz telewizyjna. Inną metodą są promocje wyrobów w samym sklepie za pomocą wywieszki z nadrukiem „promocja”. Względnie po markecie chodzą panie z próbkami artykułów w ubraniach z logo producenta. Do nabywców docierają również gazetki promocyjne powiadamiające o nowościach promocyjnych w formie tradycyjnej lub też w wersji nowocześniejszej - pocztą e-mail. Często będzie to wówczas propozycja sprofilowana oparta o aktywność nabywcy w sieci.

Reklamy na ulotkach zalewają skrzynki pocztowe i ulice

ulotki promocyjne
Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy wiedzą, że musimy się reklamować. W dzisiejszych czasach nie da się funkcjonować bez zaplanowanych ruchów marketingowych. Sporo osób stawia między innymi na ulotki Katowice to jedno z większych miast, gdzie możemy wydrukować genialne ulotki. Dlatego warto poszukać drukarni, w której za niską cenę będziemy mogli wydrukować dużą ilość ulotek.

Jak wykreować wizerunek przedsiębiorstwa w sieci?

pracownicy
Autor: Mark Warner
Źródło: http://www.flickr.com
Jak może nam pomóc Internet do działań promocyjnych firmy? To pytanie nasuwa się każdej, nowoczesnej firmie. Internet, jako największe okno na świat jest współcześnie błyskawicznie rozwijającym się medium, skupiającym uwagę odbiorców w każdym wieku, o niezwykle zróżnicowanych potrzebach oraz preferencjach.

Postępowania niezgodne z prawem i dobrymi zwyczajami jako akcja nieuczciwej konkurencji w reklamie.

Reklama zewnętrzna
Autor: Playing Futures: Applied Nomadology
Źródło: http://www.flickr.com
Konkurencja rozumiana jest w ekonomii za podstawę niezależnego rynku. Nie oznacza to jednakże że każde konkurencyjne zachowanie sprzyja rozbudowie niezależnego rynku. Bywają bowiem takie praktyki rynkowe, które co prawda mając nominalne znamiona rywalizacji zagrażają lub naruszają rozwój samodzielnego rynku. Stąd istnieje pragnienie ochrony samodzielnego rynku przed tego typu szkodliwymi czynami.

Skuteczne drogi reklamy

ulotki reklamowe
Autor: Charles Clegg
Źródło: http://www.flickr.com
Konkurencja na dzisiejszym rynku jest na tyle spora, że każda firma powinna starać się dotrzeć do ewentualnego klienta wszystkimi dostępnymi kanałami. Niestety, nie wszystkich stać jest na zarezerwowanie czasu antenowego i nakręcenie ciekawego spotu reklamowego, wobec tego firmy starają się wykorzystać inne metody.

Metody reklamy zewnętrznej

Billboard - reklama wielkoformatowa zewnętrzna
Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
W XXI stuleciu każdy, kto posiada firmę musi troszczyć się o reklamę. Jest to obecnie fundament właściwego jego funkcjonowania. Eksperci zgodni są co do tego, że najdoskonalszą strategią popularyzacji marki jest reklama outdoorowa. Przyjmuje ona różnorodne formy dzięki którym można pozyskiwać nowych konsumentów i umacniać image marki w ich pamięci. Obejmuje ona takie formy jak plakaty, czy telebimy. Dla przedsiębiorców, których interesuje promocja outdoorowa, na przykład łatwo widzialne i atrakcyjne szyldy Kraków stanowi odpowiednią przestrzeń. To spore i ruchliwe miasto ma wiele miejsc, w których da się ulokować swoje logo tak, by zauważyła je duża liczba odbiorców.

Druk plakatów i banerów

bilbord
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach z powodu natłoku różnego typu reklam znakomita promocja własnej przedsiębiorstwa czy ciekawej inicjatywy nie należy do zbyt prostych zadań. Ogromna liczba już istniejących ulotek oraz plakatów powoduje, że bycie dostrzeżonym nie jest te proste, jak na pozór jest w stanie się to wydawać.

Jak skrupulatnie sprawdzić współpracującego z nami partnera biznesowego?

W jaki sposób sprawdzić kontrahenta
Autor: Yohann Legrand
Źródło: http://www.flickr.com
Wyłącznie naiwniak myśli, że ludzie są zasadniczo uczciwi - zwłaszcza w biznesie uczciwość nie jest czymś powszechnym. Tak naprawdę jestem w stanie to zrozumieć, przecież w grę wchodzą znaczne pieniądze. Sam staram się być uczciwy, lecz wiem, iż uczciwość, choć w sumie nierzadko spotykana, to jednakże nigdy nie jest powszechnym zjawiskiem.

Reklama na billboardach

Bilbord reklamowy
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto chociaż trochę rozgryzł współczesne technologie wie, że dzisiaj dominującą pozycję w promocji ma sieć. To nie dziwota, w końcu umiejętnie rozmieszczone reklamy w WWW dostaną do większej liczby klientów, niż na przykład billboardy w Rudzie Śląskiej. A jak wiemy fundamentalnym celem ludzi wykupujących przekazy reklamowe jest to, by informacje o ich usługach docierały do jak największej grupy ludzi.

Popularyzacja marki w sieci i prasie

internet
Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl
W związku z intensywnym rozwojem Internetu powstały agencje interaktywne. Jest to dosyć nowy wytwór, który zajmuje się sporządzaniem jak również wdrażaniem wizerunku przedsiębiorstwa w Internecie. Do najpopularniejszych usług agencji należy tworzenie stron WWW, robienie portali społecznościowych czy również pozycjonowanie stron WWW. Oferty takich agencji zwrócone są jednocześnie do niedużych, ogromnych jak i średnich firm.