warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wyszynskiprymas.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jaki sposób utrzymać klientów na dłużej ?

Komunikacja marketingowa
Źródło: sxc.hu/photo/1377963
Wielkie sieci handlowe mają niemały wachlarz możliwości promocyjnych. Najpopularniejszą jest chyba reklama radiowa i telewizyjna. Kolejną metodą są promocje wyrobów w samym hipermarkecie za pomocą wywieszki z napisem „promocja”. Względnie po markecie chodzą panie z próbkami towarów w strojach z logotypem producenta. Do konsumentów docierają także gazetki promocyjne informujące o niusach promocyjnych w formie papierowej lub też w wersji nowoczesnej - pocztą elektroniczną. Często będzie to wówczas propozycja sprofilowana oparta o aktywność nabywcy w sieci.

Reklamy na ulotkach zalewają skrzynki pocztowe i ulice

ulotki promocyjne
Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy wiedzą, że trzeba się reklamować. W obecnych czasach nie da się konkurować bez zaplanowanych ruchów marketingowych. Sporo osób wybiera na przykład ulotki Katowice to jedno z większych miast, gdzie możemy wydrukować świetne ulotki. Tak, więc trzeba dobrze poszukać drukarni, gdzie za niską cenę będziemy mogli wydrukować sporą ilość ulotek.

Jak wykreować wizerunek przedsiębiorstwa w sieci?

pracownicy
Autor: Mark Warner
Źródło: http://www.flickr.com
Jak może nam pomóc Internet do działań promocyjnych firmy? To pytanie nasuwa się każdej, nowoczesnej firmie. Internet, jako największe okno na świat jest współcześnie błyskawicznie rozwijającym się medium, skupiającym uwagę odbiorców w każdym wieku, o niezwykle zróżnicowanych potrzebach oraz preferencjach.

Postępowania niezgodne z prawem i dobrymi zwyczajami jako akcja nieuczciwej konkurencji w reklamie.

Reklama zewnętrzna
Autor: Playing Futures: Applied Nomadology
Źródło: http://www.flickr.com
Konkurencja rozumiana jest w ekonomii za podstawę niezależnego rynku. Nie oznacza to jednakże że każde konkurencyjne zachowanie sprzyja rozbudowie niezależnego rynku. Bywają bowiem takie praktyki rynkowe, które co prawda mając nominalne znamiona rywalizacji zagrażają lub naruszają rozwój samodzielnego rynku. Stąd istnieje pragnienie ochrony samodzielnego rynku przed tego typu szkodliwymi czynami.

Skuteczne drogi reklamy

ulotki reklamowe
Autor: Charles Clegg
Źródło: http://www.flickr.com
Konkurencja na obecnym rynku jest na tyle duża, że każda firma powinna starać się dotrzeć do ewentualnego klienta wszystkimi dostępnymi kanałami. Niestety, nie wszystkich stać jest na zarezerwowanie czasu antenowego i nakręcenie przyciągającego spotu reklamowego, wobec tego firmy starają się wykorzystać inne metody.

Metody reklamy zewnętrznej

Billboard - reklama wielkoformatowa zewnętrzna
Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
W XXI stuleciu każdy, kto posiada firmę musi troszczyć się o reklamę. Jest to obecnie fundament właściwego jego funkcjonowania. Eksperci zgodni są co do tego, że najdoskonalszą strategią popularyzacji marki jest reklama outdoorowa. Przyjmuje ona różnorodne formy dzięki którym można pozyskiwać nowych konsumentów i umacniać image marki w ich pamięci. Obejmuje ona takie formy jak plakaty, czy telebimy. Dla przedsiębiorców, których interesuje promocja outdoorowa, na przykład łatwo widzialne i atrakcyjne szyldy Kraków stanowi odpowiednią przestrzeń. To spore i ruchliwe miasto ma wiele miejsc, w których da się ulokować swoje logo tak, by zauważyła je duża liczba odbiorców.

Druk plakatów i banerów

bilbord
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach z powodu natłoku przeróżnego rodzaju reklam wysoka promocja swej przedsiębiorstwa lub ciekawej inicjatywy nie należy do zbyt łatwych zadań. Ogromna ilość już istniejących ulotek i plakatów sprawia, że przebicie się nie jest te proste, jak na pierwszy rzut oka jest w stanie się to wydawać.

Jak skrupulatnie sprawdzić współpracującego z nami partnera biznesowego?

W jaki sposób sprawdzić kontrahenta
Autor: Yohann Legrand
Źródło: http://www.flickr.com
Tylko naiwny człowiek sądzi, że ludzie są w zasadzie uczciwi - w szczególności w biznesie uczciwość nie jest popularna. W sumie rozumiem to, w końcu w grę wchodzą spore pieniądze. Sam staram się być uczciwy, lecz doskonale wiem, iż uczciwość, chociaż tak naprawdę często spotykana, to jednakowoż nigdy nie jest powszechnym zjawiskiem.

Reklama na billboardach

Bilbord reklamowy
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto choć trochę rozgryzł nowoczesne technologie orientuje się, że dzisiaj główną pozycję w promocji ma cyberprzestrzeń. To nie dziwota, wszakże prawidłowo rozmieszczone reklamy w internecie dotrą do większej liczby ludzi, niż przykładowo billboardy w Rudzie Śląskiej. A jak wiemy naczelnym celem biznesmenów opłacających reklamy jest to, by informacje o ich usługach docierały do jak najszerzej masy ludzi.

Popularyzacja marki w sieci i prasie

internet
Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl
W związku z szybkim rozwojem Internetu zaistniały agencje interaktywne. Jest to dosyć nowatorski wytwór, który zajmuje się sporządzaniem jak również wdrażaniem wizerunku firmy w Internecie. Do najbardziej znanych usług agencji należy wykonywanie stron WWW, generowanie portali społecznościowych czy również pozycjonowanie stron WWW. Oferty tego typu agencji zwrócone są jednocześnie do małych, ogromnych jak i średnich firm.