warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wyszynskiprymas.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Wiele osób zastanawia się, na jakich zasadach pracują komornicy i co należy do ich działań. Warto to wiedzieć

komornik
Wiele ludzi zastanawia się, na jakich zasadach pracują komornicy i co należy do ich działań. Dobrze się tego dowiedzieć, jeżeli kiedyś będziemy musieli mieć z nimi do czynienia.

Prawa autorów oraz ich ochrona - funkcja rzecznika do spraw patentów

Biznesmen
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Autor dzieła ma możliwość nim rozporządzać. Niestety, często dzieje się tak, że części bądź całość jego pracy użytkowana jest nie tylko bez jego zgody, ale także bez wiedzy. W związku z tym aktualnie prawa autorskie ochrona to poważny problem społeczny, który znajduje odzwierciedlenie w krajowym prawodawstwie.

O czym trzeba wiedzieć będąc twórcą - prawa autorskie

Pracownicy podczas pracy przy komputerach
Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
W dwudziestym pierwszym wieku różnorodni twórcy posiadają o wiele więcej możliwości, niż dawniej. Nie jedynie coraz więcej ludzi bierze udział w odbiorze sztuki, słynne są najnowsze techniki i środki przekazu, wśród jakich da się wybrać najwłaściwsze, ale również da się skorzystać z licznych działań marketingowych dostępnych w internecie.

Najważniejsze zagadnienia dotyczące prawa autorskiego

prawo
Źródło: www.morguefile.com
Nie wszystko, co jest opublikowane w internecie, może być dowolnie kopiowane i powielane. To, że w internecie posiadamy niezwykle łatwy dostęp do różnorakich treści nie oznacza jeszcze, że nie obowiązują tutaj zasady prawa autorskiego.

Zawód komornik - cel wielu studentów prawa

nowoczesny komornik
Autor: Steve wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnio da się zauważyć wyjątkowy wzrost liczby studentów na wydziale prawa. I nie powinna nas ta sytuacja zaskakiwać, ponieważ od odwiecznie studia te kojarzyły się z prestiżem. Dużym powodzeniem wśród studentów cieszy się zawód adwokata – chciałoby go wykonywać aż 40% przyszłych magistrów prawa. Wiadomo, pomoże rozwikłać problem, wskaże właściwą drogę...

Ochrona własności intelektualnej

prawo
Autor: Troy David Johnston
Źródło: http://www.flickr.com
Kompozytorzy to niejednokrotnie bardzo niedoceniani artyści, bez których wiele wielkich hitów minionych dekad nie mogłoby istnieć. Są to ludzie o kompleksowym wykształceniu z zakresu muzyki i ogromnej wiedzy z zakresu instrumentoznawstwa. Często są to również osoby biegłe w grze na kilku instrumentach. Duża liczba popularnych muzyków i reżyserów korzysta z ich pomocy podczas tworzenia. Komponowanie nie opiera się tylko na zapisywaniu nut, kompozytor powinien potrafić posługiwać się potrzebnymi narzędziami na takim poziomie, by móc obrazować za pomocą tonacji utworu czy dźwięku instrumentu dany nastrój.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Bielsku Białej.

Autor: Dziedzic
Przypuszczalnie każdy z nas był kiedyś w takiej sytuacji, że niezbędna była pomoc fachowca z zakresu prawa. Usługi prawne Bielsko-Biała świadczone są przez rzetelnie prowadzone kancelarie, mogą zaoszczędzić nam mnóstwa kłopotów. Nie wszyscy przecież znamy się dostatecznie na szeroko pojmowanym prawie, które funkcjonuje w naszym kraju.

Do jakiego specjalisty zwrócić się z kłopotami prawnymi?

E-biznes, internet
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Prawo obowiązuje każdego obywatela. Przepisy są jednak na tyle trudnym zbiorem zasad, że niemądrze jest oczekiwać, że każdy obywatel będzie pamiętał każdy przepis, mimo że, przynajmniej w teorii, ma taki obowiązek. Na szczęście nie jesteśmy skazani na tkwienie wśród regałów ksiąg i paragrafów.