warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wyszynskiprymas.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Wiele osób zastanawia się, na jakich zasadach pracują komornicy i co należy do ich działań. Warto to wiedzieć

komornik
Wiele ludzi zastanawia się, podług jakich zasad świadczą usługi komornicy i co zalicza się do ich działań. Warto się tego dowiedzieć, jeżeli kiedyś będziemy musieli mieć z nimi styczność.

Prawa autorów oraz ich ochrona - funkcja rzecznika do spraw patentów

Biznesmen
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Autor dzieła ma możliwość nim rozporządzać. Niestety, często dzieje się tak, że części bądź całość jego pracy użytkowana jest nie tylko bez jego zgody, ale także bez wiedzy. W związku z tym aktualnie prawa autorskie ochrona to poważny problem społeczny, który znajduje odzwierciedlenie w krajowym prawodawstwie.

O czym trzeba wiedzieć będąc twórcą - prawa autorskie

Pracownicy podczas pracy przy komputerach
Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
W dwudziestym pierwszym wieku różnorodni twórcy posiadają o wiele więcej możliwości, niż dawniej. Nie jedynie coraz więcej ludzi bierze udział w odbiorze sztuki, słynne są najnowsze techniki i środki przekazu, wśród jakich da się wybrać najwłaściwsze, ale również da się skorzystać z licznych działań marketingowych dostępnych w internecie.

Najważniejsze zagadnienia dotyczące prawa autorskiego

prawo
Źródło: www.morguefile.com
Nie wszystko, co znajduje się w internecie, powinno być dowolnie udostępniane i przesyłane. To, że w internecie mamy bardzo prosty dostęp do wszelkich treści nie znaczy wcale, że nie obowiązują tutaj reguły prawa autorskiego.

Zawód komornik - cel wielu studentów prawa

nowoczesny komornik
Autor: Steve wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnimi czasy obserwuje się szczególny wzrost liczby studentów na wydziale prawa. I nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ od zawsze studia te cieszyły się poważaniem. Dużym powodzeniem wśród studentów cieszy się zawód adwokata – chciałoby go wykonywać aż 40% przyszłych magistrów prawa. Racja, pomoże w tarapatach, udzieli rady...

Ochrona własności intelektualnej

prawo
Autor: Troy David Johnston
Źródło: http://www.flickr.com
Kompozytorzy to często bardzo niedoceniani artyści, bez których wiele niezapomnianych przebojów minionych dziesięcioleci nie mogłoby się pojawić. Są osobami o kompleksowym wykształceniu z zakresu muzyki i ogromnej wiedzy z zakresu instrumentoznawstwa. Często są to także muzycy biegli w grze na kilku instrumentach. Duża liczba znanych muzyków i reżyserów używa instrumentów w czasie pracy twórczej. Komponowanie nie opiera się jedynie na zapisywaniu nut, twórca powinien potrafić posługiwać się aparatem muzycznym na takim poziomie, by być w stanie obrazować za pomocą tonacji utworu czy barwy instrumentu wymagany nastrój.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Bielsku Białej.

Autor: Dziedzic
Przypuszczalnie każdy z nas był kiedyś w takiej sytuacji życiowej, że niezbędna była pomoc specjalisty z zakresu prawa. Usługi prawne Bielsko-Biała świadczone są przez solidnie prowadzone kancelarie, mogą zaoszczędzić nam bardzo wielu problemów. Nie wszyscy przecież znamy się bardzo dobrze na szeroko pojmowanym prawie, które obowiązuje w Polsce.

Do jakiego specjalisty zwrócić się z kłopotami prawnymi?

E-biznes, internet
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Prawo obowiązuje nas wszystkich. Prawo jest jednak na tyle skomplikowanym zbiorem zasad, że nieroztropnym jest oczekiwać, że każdy obywatel będzie pojmował każdy paragraf, mimo że, przynajmniej teoretycznie, ma taki obowiązek. Szczęśliwie nie musimy być skazani na tkwienie wśród regałów tomów i paragrafów.