warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wyszynskiprymas.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jak wpisać znak towarowy by był on zastrzeżonym i nie został zabrany przez innego przedsiębiorcę.

Praca, biznesmen
Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
W polskim prawie poprzez własność intelektualną należy rozumieć wszystko to, co powstało w drodze intelektualnego procedury i zostało zatrzymane w stanie materialnej (zapis, rysunek, szkic, przedmiot, plan, projekt, książka itp.). Własność intelektualna to inaczej zespół praw będący wynikiem rozmaitej działania istoty ludzkiej, zwłaszcza w dziedzinie literackiej, artystycznej, naukowej i przemysłowej.

Własność intelektualna ma współcześnie szczególnie duże znaczenie

Produktywność w pracy
Autor: Scott Maxwell
Źródło: http://www.flickr.com
Są to wszelkie wytwory ludzkiego umysłu i choć ich wartość jest niematerialna, to są ujmowane w postaci materialnych nośników. Wytwory umysłu trzeba należycie zabezpieczać. Ale w jaki sposób? Skoncentrujemy się na dwóch najbardziej powszechnych – prawie autorskim i patencie.

Firmy wydają dziesiątki milionów euro na badania, i oczywiście chcą uzyskać zwrot swoich inwestycji

stanowisko w biurze
Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
Informacja od wieków mogła dać pewną przewagę nad innymi, mogła pozwolić na zyskanie pieniędzy czy nawet przez jej posiadanie wygrywało się wojny. Nie inaczej będzie dzisiaj, z tym że ciężar zdobywania informacji przeniósł się na technologie przemysłowe. A jest o co się bić, bo za nowymi innowacjami idą bardzo duże sumy.

Najlepsze metody na ochranianie swoich praw intelektualnych

Porady prawne
Źródło: prawo.legeo.pl
Dzisiejszy świat idzie do przodu przez wynalazki, to powszechna prawda, którą zna każdy. Gdyby nie naukowcy, którzy posiadają swoje idee, którzy nie obawiają się wyzwań, to zapewne ludzie do chwili obecnej mieszkaliby w jaskiniach. Jednak w obecnej rzeczywistości za innowacjami idą finanse, i to niekiedy ogromne.