warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wyszynskiprymas.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jak wpisać znak towarowy by był on zastrzeżonym i nie został zabrany przez innego przedsiębiorcę.

Praca, biznesmen
Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
W polskim prawie poprzez własność intelektualną należy rozumieć wszystko to, co powstało w drodze intelektualnego procedury i zostało zatrzymane w stanie materialnej (zapis, rysunek, szkic, przedmiot, plan, projekt, książka itp.). Własność intelektualna to inaczej zespół praw będący wynikiem rozmaitej działania istoty ludzkiej, zwłaszcza w dziedzinie literackiej, artystycznej, naukowej i przemysłowej.

Własność intelektualna ma współcześnie szczególnie duże znaczenie

Produktywność w pracy
Autor: Scott Maxwell
Źródło: http://www.flickr.com
Są to wszelkie wytwory ludzkiego umysłu i chociaż ich wartość jest niematerialna, to są ujmowane w postaci materialnych nośników. Wytwory umysłu należy prawidłowo zabezpieczać. Tylko w jaki sposób? Skupimy się na 2 najbardziej powszechnych – prawie autorskim i patencie.

Firmy wydają dziesiątki milionów euro na badania, i oczywiście chcą uzyskać zwrot swoich inwestycji

stanowisko w biurze
Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
Informacja od wieków mogła dać pewną przewagę nad innymi, mogła pozwolić na zyskanie pieniędzy czy nawet przez jej posiadanie wygrywało się wojny. Nie inaczej będzie dzisiaj, z tym że ciężar zdobywania informacji przeniósł się na technologie przemysłowe. A jest o co się bić, bo za nowymi innowacjami idą bardzo duże sumy.

Najlepsze metody na ochranianie swoich praw intelektualnych

Porady prawne
Źródło: prawo.legeo.pl
Świat idzie do przodu dzięki wynalazkom, to powszechna maksyma, jaką wszyscy znają. Gdyby nie ludzie, którzy posiadają swoje idee, którzy nie boją się nowych wyzwań, to pewnie ludzie po dziś dzień żyliby w jaskiniach. Lecz w obecnych czasach za innowacjami idą pieniądze, i to czasami bardzo duże.