warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wyszynskiprymas.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ciągła rewizja i staranie się o europejskie zaświadczenia to zabiegi, które pomogą zdobyć oraz utrzymać zaufanie konsumentów

zespół certyfikacyjny
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Bezpieczeństwo podwładnych staje się współcześnie dla pracodawców sprawą prawie wagi państwowej. I to nie tylko ze względów czysto prawnych. Jeśli wartościowy członek załogi będzie miał w pracy groźny wypadek, to może doznać uszczerbku nawet poziom produkcji w manufakturze, a także jej dobre imię. Stosowanie się do przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, to nie tylko wystrzeganie się sytuacji stwarzających zagrożenie życiu i zdrowiu. Aby mieć pewność, że fabryka spełnia wymogi bezpieczeństwa, należy uzyskać odpowiedź twierdzącą na pytanie: czy wykorzystywane w zakładzie maszyny posiadają odpowiednie certyfikaty?

Na jakie sprawy powinniśmy zwracać uwagę przy zamawianiu tłumaczeń specjalistycznych?

prawo na świecie
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Spora część zleceń tekstowych wiąże się dziś nie tylko z samym redagowaniem treści, co i jej tłumaczeniem. Języki tłumaczeń są jasne, w każdej możliwej gałęzi nauki, jednak niezależnie od gatunku materiałów przoduje język angielski. O ile tłumaczenia zwięzłych opisów nie wydają się skomplikowane, to przy tekstach o charakterze urzędowym tłumaczenie staje się trudniejsze i bardziej wymagające.