warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wyszynskiprymas.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Serwisy dla książkowych moli

półka z książkami
Autor: Antonio Tajuelo
Źródło: http://www.flickr.com
W dobie internetu rodzi się wiele rozmaitego typu serwisów społecznościowych. Oprócz powszechnie znanych, ogólnych portali powstaje też wiele takich, które są dedykowane osobom z konkretnymi zamiłowaniami, dla osób które uwielbiają gotować, dla modelarzy, sportsmenów itp.. W tym tekście chciałabym wam nieco przybliżyć serwisy tematyczne dla osób lubiących czytać.

Wiedza to potęgi klucz – wiekowa zasada, która stale się sprawdza. Dzięki wiedzy korzystniej sobie radzimy w życiu

księgarnia
Autor: Harry Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy są głodni wiedzy, mogli by ją jeść w nocy i w dzień. Wiedza przecież mocno wzbogaca, kreuje w naszej głowie nowe pomysły, koncepcje, otwiera głowy na świat, na to, co najważniejsze i najistotniejsze. Gdy mamy w sobie wrażliwość, którą osiągnęliśmy przy pomocy wiedzy, to łatwiej odnaleźć nam odpowiednie wyjście z wielu sytuacji. Są ludzie, którzy uważają, że nie opłaca się kształcić czy poszerzać horyzontów, bo to „mąci w głowie”. To nieprawda.

Przyszłość losów czytelnictwa i kupowania książek w mniejszych księgarniach i wielkich sieciówkach i przez Internet.

książki
Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com
Do tej pory niejednokrotnie przeprowadzano sondaże oddziaływania beletrystyki na regulację stosunków człowieka z otoczeniem.

Czytanie książek, jako atrakcyjne, wciągające i mało kosztowne hobby

czytanie z dziećmi
Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie egzystujemy w czasach, gdzie czytanie staje się coraz mniej modne. Wiele osób woli obejrzeć film zamiast przeczytać książkę, prócz tego Internet jest aktualnie tak powszechny, że większość czasu spędzamy przed komputerem na portalach społecznościowych, przeróżnych stronach internetowych, co sprawia, że nie mamy już ani czasu ani nierzadko chęci na czytanie książek.

Jakimi technikami można efektywnie zwiększyć nasz zasób słownictwa?

książki do nauki
Autor: Kevin Hale
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawna nauka języków obcych jest przez nas współcześnie niebywale pożądana. Okazuje się bowiem, że na wynik otworzenia się krajowych granic w wielu przypadkach decydujemy się na wyjazd zagraniczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie w podobny sposób odnaleźć ciekawe miejsce naszego zatrudnienia, jak i bardzo szczegółowo poznać obcą kulturę. W tym położeniu należy jednak przyznać, że nasza znajomość języków obcych zostawia nam często wiele do życzenia.

Na czym nie warto oszczędzać?

oszczędzanie pieniędzy
Autor: American Advisors Group
Źródło: http://www.flickr.com
Oszczędzanie – rzecz święta. Jednakowoż, nie w każdej sytuacji taka forma szanowania oszczędności się opłaca. Można rzecz jasna zaoszczędzić na jedzeniu, na środkach chemicznych, na biletach czy paliwie jeżdżąc do pracy rowerem, nie wolno jednakowoż w tym temacie przekroczyć kilku granic, kilka dziedzin, gdzie oszczędzanie zamiast się opłacać sprawi nam kłopoty. O jakich dziedzinach mowa?

Własny dom? Czy na pewno?

Idealne koszenie trawnika
Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Różni ludzie często uciekają z miast, budują domy na wsi, otaczają się roślinami i zwierzętami, cenią sobie nową jakość życia, spokój, przyrodę i naturę na wyciągnięcie ręki. Można kolekcjonować do woli rośliny w domu i ogrodzie. Ten sielankowy krajobraz nie ma jednak samych zalet.

Czy to już upadek standardowych książek?

Sterta książek
Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie przewidywania mówią, że już kończy się era słowa drukowanego, nadchodzi koniec książek, czasopism i gazet, a w zamian możemy czytać cyfrowe publikacje. Ten trend już się rozpoczął i postępuje coraz bardziej, zdaje się wydawać, iż nie mamy ani siły, ani chęci, aby ten stan rzeczy zatrzymać.

W jaki sposób nie rozpuścić ukochanego pupila?

tibetan mastiff
Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Uważasz, że twoja pociecha miała zawsze dziwne zainteresowania? Już w w czasie, gdy miało zaczęły je interesować poradniki o roślinach i kwiatach, porady i sposoby na posiadanie pięknego ogrodu. Myślisz, że to najlepszy pomysł na zajęcie dla starszych? Nieprawda. Dzieci mogą mieć różne zainteresowania i choćby trwało to jedynie przez krótki czas warto pozwolić im na takie próbowanie. Ale – uwaga – pamiętajmy, że wartościowe jest próbowanie z głową.

Popularne książki do słuchania- Saga o Wiedźminie

audiobooki Sapkowski Wiedźmin
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy książki możemy zakupić już nie tylko w tradycyjnej formie, lecz także zapisane na innych nośnikach. Dla jednych na pewno nadal jest to swego rodzaju dziwactwo, jednakże wieku klientów chwali sobie lektury zapisane cyfrowo.