warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wyszynskiprymas.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jak dotacje unijne mogą pomóc małym przedsiębiorstwom?

przypły pieniędzy
Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Od kiedy Polska weszła do struktur unijnych, byliśmy świadkami wielu zmian, które rozgrywają się w niemal każdej dziedzinie życia, począwszy od zmian gospodarczych (wzrastające zarobki, współpraca z firmami zachodnimi, wiele inwestycji liczących się koncernów), przez rozwój infrastruktury (nowe drogi i obwodnice, stadiony itp.) aż po zmiany mentalne (większe otwarcie na różnorodność). Najgłośniej jednak mówi się o wszelkiego rodzaju subwencjach unijnych, które pozwoliły stanąć na nogi wielu przedsiębiorstwom.

Z jakiego powodu poleca się korzystać z dofinansowań unijnych?

waluta europejska
Autor: Public Stock
Źródło: http://www.flickr.com
Właściciele firm muszą zmagać się z wieloma problemami – już na początku przygody z własną działalnością przechodzą trudną walkę z formalnościami, rozważają, jakie konto firmowe założyć, czy wystarczy im gotówki na rozkręcenie biznesu a także w jaki sposób wyróżnić się na rynku. Dlatego coraz więcej firm ubiega się o fundusze unijne - nie tylko firmy nowopowstałe, ale także te istniejących już na rynku od dawna. Z jakich przyczyn opłaca się starać o otrzymanie dofinansowania?