warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wyszynskiprymas.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jak lepiej pracować? Czy posiadać coś swojego a być zadowolonym z etatu? Jedna, jak i druga opcja jest ciekawa, ale ma też minusy

Umowa biznesowa
Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy kto jest zawiedziony swoim obecnym zatrudnieniem zastanawia się: a może tak własna firma? Idea ta zdaje się o tyle interesująca, iż przecież swój biznes to brak szefa i własne decyzje. Oczywiście, niesie to za sobą ryzyko, iż może się nie poszczęścić, ale jest jednocześnie bardzo kuszące. To także zależy jakimi jesteśmy osobami.

ZUS w działalności gospodarczej

Masa pieniędzy
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Praktycznie każdy wie, co to jest działalność gospodarcza. Jest to każda dochodowa działalność – bez względu na jej rodzaj – może być to działalność wytwórcza, usługowa, budowlana, czy też handlowa. Jej nadrzędnym wyznacznikiem jest ciągłość, a więc obowiązek prowadzenia jej w sposób nieprzerwany. Do tego właściciel ma uzyskiwać przychody większe niż pojawiające się wydatki. W jaki sposób w takim razie rozpocząć działalność?