warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wyszynskiprymas.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Tworzysz przedsiębiorstwo? Dowiedz się jak wygląda podanie o REGON, a także w jaki sposób obliczać wynagrodzenie i odsetki ustawowe

wynagrodzenie
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
W chwili obecnej niezmiernie trudno jest wyszukać etat, toteż niemało ludzi rozważa rozkręcenie własnego biznesu. Jest to oczywiście znakomity plan na zarabianie funduszy, jednakże musimy zdać sobie sprawę z tego, iż na naszej głowie będzie odpowiedzialność za całą firmę oraz wszystkich zatrudnionych. W takim razie powinniśmy dowiedzieć się zasadniczych rzeczy odnośnie tego jak otworzyć firmę , a także jak później obliczać honorarium.

Suma znajdująca się na umowie o pracę bardzo często bywa dla zatrudnionego myląca.

Gotówka
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Uzyskując comiesięczne pensję trzeba się liczyć z tym, że jedynie część należnych nam pieniędzy trafi na nasze konto. Jest to wynagrodzenie netto, jakie otrzymujemy w dniu wypłaty, czyli realnie zarobione przez nas pieniądze. W umowie o zatrudnienie wskazane jest natomiast wynagrodzenie brutto, które najczęściej jest o wiele większe niż wspomniane wcześniej wynagrodzenie netto.