Tag: komornik

komornik

Jak wygląda praca komornika?

Windykacja jest słowem, którego podstawowe znaczenie to dochodzenie roszczeń. Na ogół wyodrębnia się dwa ogólne. Pierwszy typ to windykacja polubowna, druga z kolei to windykacja sądowa. Nadrzędną różnicą jest tutaj chęć współpracy dłużnika.

Read more

Co dzieje się z mieniem przejętym dłużnika przez komornika? – parę najważniejszych informacji w tym obszarze

Przejęcie mienia przez instytucję komorniczą nie należy dziś do rzadkości. Łamiący prawo i korzyści innych dłużnicy tracą przez swoje postępowanie mienie - od pojedynczych sprzętów po całe mieszkania. Przedmioty przejęte przez komornika są też oddawane pod licytacje, których przebieg jest udostępniany ogółowi.

Read more

Czym zajmuje się komornik?

Praca komornika jest bez wątpienia wyjątkowo ciężkim zajęciem. Na ogół ludzie czują do ludzi pracujących w tym zawodzie nie tylko niechęć, ale także wręcz nienawiść. Pierwszą przyczyną takich emocji jest naturalnie zakres jego działań. Zawód komornika jest również zajęciem niezwykle niebezpiecznym i wymagającym poświęcenia. Do typowych działań komornika należy zaliczyć ściąganie długów. Proces ten ma sporo etapów. Po pierwsze windykacja należności opiera się na wejściu na konto bankowe. Zajmuje się zwykle dużą część dochodów dłużnika, jednak nie wszystko, aby nie zabierać wszystkich środków na życie. Czasami jednak ma miejsce taka sytuacja, kiedy dłużnik nie pracuje i nie jest możliwym tego rodzaju działanie.

Read more

Licytacje komornicze – jakie rzeczy dobrze dowiedzieć

Aukcje komornicze są w dwudziestym pierwszym wieku ciekawym sposobem na pozyskanie atrakcyjnych rzeczy , jak również nieruchomości w wysoce przystępnych cenach. Ten sposób stopniowo osiąga coraz większe ilości klientów, wśród jakich niektórzy także zaczynają coraz lepiej znać się w rynku tego rodzaju licytacji. W celu inwestycji w nieruchomości , jak również niektóre odmienne towary, lub zwyczajnie w sytuacji, gdy pilne jest nabycie poszczególnego towaru i poszukiwane są bardzo korzystne ceny, aukcje komornicze okazują się porządnym rozwiązaniem.

Read more

Ile zarabiają adwokaci?

Adwokatów, radców prawnych jest coraz więcej, konkurują ze sobą coraz to bardziej zawzięcie. Jak obrazuje się przyszłość tych zawodów? Jak kształtują zarobki? Właściciele najbardziej prestiżowych kancelarii prawnych zarabiają około 60-80 tys. zł miesięcznie, zatem do licha i trochę. Podobnie kształtują się zarobki notariusz jednak tylko niektórych, współpracujących z dużymi firmami deweloperskimi.

Read more

Rady, jak uniknąć zawczasu długów

Długi to kłopot ogromu osób. Zabójcze tempo życia i wpajanie człowiekowi coraz to nowych obiektów pragnień niewłaściwie odbijają się na umiejętności rozpoznawania takiego co naprawdę niezbędne, a co wyłącznie czasem okazuje się przydatne. Podbudowanie swej wartości z pomocą stroju czy też posiadania auta to prawdziwe powody zakupów, z których to przyczyn niestety, sporo osób nie zdaje sobie z reguły sprawy. Kwestia staje się zwłaszcza kłopotliwa, jeżeli przychodzi do nadzwyczaj sporej ilości ofert pożyczek, które oferują banki. Niestety, nie wywiązanie się z tych umów pociąga za sobą nieraz niewesołe obowiązki, jakim bywają długi komornicze. Jak dobrze ich unikać? Sprawa może być tu prostsza, niż nieraz mogłoby się zdawać, wymaga jednak trochę samozaparcia od konkretnej osoby.

Read more

Komornik Wrocław – jak znaleźć kompetentnego?

Komornik nie jest zbytnio lubianym zawodem, gdyż jego zadaniem jest egzekwowanie należności od dłużnika. Procedury egzekucyjne przeważnie nie są przyjemne, zwłaszcza, gdy jest on zmuszony współpracować np. z osobami agresywnymi. Takich dłużników najciężej jest skłonić do pokojowych działań oraz spłaty zadłużenia, toteż komornik powinien odznaczać się dużą odpornością na stres, silną psychiką, opanowaniem, zorganizowaniem, stanowczością oraz zdolnością podejmowania racjonalnych decyzji. Co wobec tego zrobić, jeśli i tobie niezbędny jest dobry komornik z Wrocławia? W jaki sposób znaleźć właściwego?

Read more