warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wyszynskiprymas.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Serwisy dla książkowych moli

półka z książkami
Autor: Antonio Tajuelo
Źródło: http://www.flickr.com
W dobie internetu rodzi się wiele rozmaitego typu portali społecznościowych. Oprócz powszechnie znanych, ogólnych serwisów jest także niemało takich, które są dedykowane osobom z konkretnymi zainteresowaniami, dla osób które uwielbiają pichcić, dla modelarzy, sportsmenów itp.. W poniższym tekście chciałabym wam troszkę przybliżyć portale tematyczne dla osób ubóstwiających czytać.

Mądrość ludzka jest nie do przecenienia. Całe szczęście, że możemy korzystać z jej dobrodziejstw

antykwariat
Autor: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com
Mądrość ludzka jest nieograniczona, jej najważniejsze dzieła można spotkać w wielu częściach świata. Najczęściej znajdziemy je w księgarniach i bibliotekach zlokalizowanych na całym świecie, ale również w architekturze, jaka ukrywa w sobie coś więcej niż tylko materiał, które posłużyły jako budulec.Człowiek za tym stoi, twórca, geniusz, książce. Sama się nie napisała, ktoś musiał znaleźć inspirację, żeby przedstawić nam wiedzę, z której dzisiaj korzystamy. Dzięki temu zachowaliśmy dziedzictwo naszej kultury, to sprawia, że jesteśmy nieco bardziej wartościowi.

Wiedza to potęgi klucz – wiekowa zasada, która stale się sprawdza. Dzięki wiedzy korzystniej sobie radzimy w życiu

księgarnia
Autor: Harry Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy są głodni wiedzy, mogli by ją jeść w nocy i w dzień. Wiedza bowiem mocno wzbogaca, stwarza w naszej głowie nowe idee, koncepcje, otwiera głowy na świat, na to, co istotne. Gdy mamy w sobie empatię, zdobytą za pomocą wiedzy, to łatwiej nam odnaleźć odpowiednie wyjście z wielu sytuacji. Są ludzie, którzy mówią, że nie warto się uczyć czy poszerzać horyzontów, bo to „mąci w głowie”. To nieprawda.

Najwspanialszy audiobook w Polsce.

audiobooki
Autor: Dave Crosby
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją takie audiobooki, jakie trzeba przesłuchać. Są tacy mistrzowie, których zespoły świetnie się do tego nadają. Jednym z taowych jest Andrzej Sapkowski i jego "Boży Bojownicy". Premiera tego audiobooka odbyła się 8 października 2012 roku i jest na dzień dzisiejszy superprodukcję następnej części Trylogii Husyckiej, jak nieoficjalnie określa się 3 utwory fantastyczno-historyczne Andrzeja Sapkowskiego.

Koniec książki tradycyjnej czy może nowa szansa? Jak zrozumieć zmiany w tym zakresie?

księgarnia
Autor: ukg.photographer
Źródło: http://www.flickr.com
Jak się wszystko zmienia najlepiej zobaczyć po kondycji niektórych branż. Jeszcze kilka lat temu nic nie zapowiadało, że nastąpi takie „przemeblowanie”, że ludzie zamiast tradycyjnych zakupów będą kupować przed ekranem komputera. Powodem tych zmian jest Internet. To komfortowe rozwiązanie, ale jak przy każdej zmianie zawsze coś się traci. W tym wypadku chyba powinniśmy wspomnieć że tracimy kontakt z prawdziwym produktem, dobrym przykładem jest tu tradycyjna książka. Skończyły się czasu zakupów w księgarni po uprzednim dotknięciu i pooglądaniu książki. Teraz kupuje się błyskawicznie, jednym kliknięciem.

Cudowna alternatywa na czytanie większej ilości książek

książki i audiobooki
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie niestety coraz mniej osób czyta gazety. Dużo badaczy bije na alarm, że dużo osób nie przeczytało w ciągu ostatniego roku ani jednej książki. Jeśli to prawda, stan czytelnictwa w Polsce bez wątpliwości jest w mocno opłakanym stanie. Jednakże z drugiej strony sporo osób korzysta z alternatywnych możliwości zaznajamiania się z ciekawymi pozycjami. Przede wszystkim bez wątpliwości dużą popularnością cieszą się e-booki, czyli pozycje, które można czytać na ekranie komputera albo na czytnikach. Te ostatnie są dzisiaj wielce popularne - zdecydowanie korzysta z nich mnóstwo osób, które codziennie dojeżdżają daleko do pracy. Takie osoby często korzystają także z audiobooków, czyli książek w wersji audio. Zazwyczaj takie książki czytają znane osoby, co dodatkowo zwiększa popularność audiobooków.

Przyszłość losów czytelnictwa i kupowania książek w mniejszych księgarniach i wielkich sieciówkach i przez Internet.

książki
Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com
Dotąd niejednokrotnie przeprowadzano eksperymenty oddziaływania piśmiennictwa na regulację stosunków człowieka z otoczeniem.

Czytanie książek, jako atrakcyjne, wciągające i mało kosztowne hobby

czytanie z dziećmi
Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz żyjemy w czasach, gdzie czytanie staje się coraz mniej lubiane. Wiele osób woli obejrzeć film zamiast przeczytać książkę, oprócz tego Net jest dzisiaj tak globalny, iż większość czasu spędzamy przed kompem na portalach społecznościowych, różnych stronach internetowych, co powoduje, że nie mamy już ani czasu ani częstokroć chęci na czytanie książek.

Idealna recepta na jesienną chandrę

Stajemy się społeczeństwem, któremu czytanie do szczęścia nie jest potrzebne. Zatrważające to stwierdzenie, z racji iż człowiek wychowany wyłącznie przed ekranem telewizora funkcjonuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Z jakiego powodu? Otóż czytanie bardzo pozytywnie oddziałuje na ludzki rozwój. Telewizja nie pozwala nam na rozleniwia nasze umysły. Wszystko zostaje zaserwowane na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu mamy dużo więcej swobody. Sami obsadzamy role i dopasowujemy tło. Każdy szczegół wygląda tak, jak zechcemy.

Czy jest możliwość, że e-booki wyprą papierowe książki ale przy tym podniosą skalę czytelnictwa?

czytnik e-booków Kindle
Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com
E-book czyli elektroniczna książka jest dzisiaj najlepiej sprzedającym się towarem na zachodzie. Powoli wypiera on klasyczne, papierowe książki ponieważ niektóre tytuły wydawane są wyłącznie w postaci e-booków zwłaszcza w takich dziedzinach jak informatyka. E-booki pojawiły się parę lat temu w postaci manuali dołączanych do różnorakich programów komputerowych. Łącznie z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swoją działalność gospodarczą tylko w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się niezwykle popularne. Doprowadziło do tego wiele zalet takiej formy książki do których główną jest niski koszt produkcji.