warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wyszynskiprymas.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Serwisy dla książkowych moli

półka z książkami
Autor: Antonio Tajuelo
Źródło: http://www.flickr.com
W dobie internetu rodzi się wiele rozmaitego typu serwisów społecznościowych. Oprócz powszechnie znanych, ogólnych portali powstaje też wiele takich, które są dedykowane osobom z konkretnymi zamiłowaniami, dla osób które uwielbiają gotować, dla modelarzy, sportsmenów itp.. W tym tekście chciałabym wam nieco przybliżyć serwisy tematyczne dla osób lubiących czytać.

Mądrość ludzka jest nie do przecenienia. Całe szczęście, że możemy korzystać z jej dobrodziejstw

antykwariat
Autor: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com
Nasza mądrość nie zna granic, jej najważniejsze i najistotniejsze dzieła można poznać w wielu częściach naszego świata. Najczęściej znajdziemy je w księgarniach i bibliotekach zlokalizowanych na całym świecie, ale także w architekturze, która skrywa w sobie coś więcej niż tylko materiał, dane budowle zostały postawione. Stoi za tym człowiek, twórca, geniusz, identycznie jak w przypadku książki. Sama się nie napisała, ktoś musiał znaleźć inspirację, żeby przedstawić nam wiedzę, z której obecnie korzystamy. Dzięki temu zachowane zostało dziedzictwo naszej kultury, to sprawia, że jesteśmy bardziej wartościowymi ludźmi.

Wiedza to potęgi klucz – wiekowa zasada, która stale się sprawdza. Dzięki wiedzy korzystniej sobie radzimy w życiu

księgarnia
Autor: Harry Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy ludzie są głodni wiedzy, mogli by ją jeść zawsze i wszędzie. Wiedza przecież ogromnie wzbogaca, rodzi w naszej głowie nowe pomysły, koncepcje, otwiera nasze umysły, na to, co jest ważne i istotne. Gdy mamy w sobie empatię, którą osiągnęliśmy za pomocą wiedzy, to łatwiej odnaleźć nam najlepsze wyjście z wielu sytuacji. Są ludzie, którzy mówią, że nie opłaca się uczyć czy poszerzać horyzontów, bo to „mąci w głowie”. To oczywista nieprawda.

Najwspanialszy audiobook w Polsce.

audiobooki
Autor: Dave Crosby
Źródło: http://www.flickr.com
Są takie audiobooki, które trzeba wysłuchać. Istnieją tacy twórcy, jakich produkty dobrze się do tegoż nadają. Jednym z nich jest Andrzej Sapkowski i jego "Boży Bojownicy". Premiera owego słuchowiska miała miejsce 8 października 2012 roku i jest na chwilę obecną superprodukcję następnej części Trylogii Husyckiej, jak potocznie określa się 3 powieści fantastyczno-historyczne Andrzeja Sapkowskiego.

Koniec książki tradycyjnej czy może nowa szansa? Jak zrozumieć zmiany w tym zakresie?

księgarnia
Autor: ukg.photographer
Źródło: http://www.flickr.com
Jak się wszystko zmienia najlepiej zobaczyć po kondycji niektórych branż. W przeszłości nic nie wskazywało na to, że że nastąpi taka przemiana, że ludzie zamiast tradycyjnych wycieczek do sklepów będą kupować przed ekranem komputera. Powodem tych zmian jest Internet. Jest to wygodne, ale jak przy każdej zmianie zawsze coś się traci. W tym wypadku chyba powinniśmy wspomnieć że tracimy kontakt z prawdziwym produktem, dobrym przykładem jest tu tradycyjna książka. Coraz mniej osób kupuje w księgarni po obejrzeniu książki. Teraz kupuje się w mgnieniu oka, jednym kliknięciem.

Cudowna alternatywa na czytanie większej ilości książek

książki i audiobooki
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz niestety coraz mniej osób czyta cokolwiek. Wiele naukowców bije na alarm, że mnóstwo osób nie przeczytało w ciągu ostatniego roku żadnej książki. Jeśli to prawda, stan czytelnictwa w Polsce bez wątpliwości jest w nader opłakanym stanie. Jednakże z drugiej strony wiele osób korzysta z alternatywnych sposobów zapoznawania się z nowymi książkami. Przede wszystkim bez wątpliwości wielką popularnością cieszą się e-booki, czyli pozycje, które można wyświetlać na ekranie komputera albo na czytnikach. Te ostatnie są dzisiaj wielce popularne - bez wątpliwości korzysta z nich wiele sporo osób, które codziennie dojeżdżają długo do pracy. Takie osoby zazwyczaj korzystają także z audiobooków, czyli pozycji w wersji audio. Często takie pozycje czytają znane osoby, co dodatkowo zwiększa popularność audiobooków.

Przyszłość losów czytelnictwa i kupowania książek w mniejszych księgarniach i wielkich sieciówkach i przez Internet.

książki
Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com
Do tej pory niejednokrotnie przeprowadzano sondaże oddziaływania beletrystyki na regulację stosunków człowieka z otoczeniem.

Czytanie książek, jako atrakcyjne, wciągające i mało kosztowne hobby

czytanie z dziećmi
Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś żyjemy w czasach, gdzie czytanie staje się coraz mniej atrakcyjne. Mnogość osób woli obejrzeć film zamiast przeczytać książkę, na domiar tego Internet jest współcześnie tak globalny, że większość czasu spędzamy przed kompem na portalach społecznościowych, przeróżnych stronach internetowych, co sprawia, że nie mamy już ani czasu ani w wielu przypadkach chęci na czytanie książek.

Idealna recepta na jesienną chandrę

Zaczynamy być społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Niepokojące to stwierdzenie, z racji iż człowiek wychowany tylko przed ekranem telewizora bytuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Związek? Otóż czytanie w sposób widoczny wpływa na nasz rozwój. Telewizja stopuje niezależne myślenie. Wszystko jest wyłożone na tacy: scenerię, mimikę. Pochłaniając lekturę, to my tworzymy film. Nasz film, którego jesteśmy reżyserem. Sami obsadzamy role i planujemy scenografię. Poszczególna scena wygląda tak, jak zechcemy.

Czy jest możliwość, że e-booki wyprą papierowe książki ale przy tym podniosą skalę czytelnictwa?

czytnik e-booków Kindle
Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com
E-book czyli elektroniczna książka jest obecnie najlepiej sprzedającym się towarem na zachodzie. Stopniowo wypiera on klasyczne, papierowe książki ponieważ niektóre tytuły wydawane są wyłącznie w postaci e-booków zwłaszcza w takich sferach jak informatyka. E-booki pojawiły się wiele lat temu w postaci manuali dodanych do różnych programów komputerowych. Wraz z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swą działalność gospodarczą tylko w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się niezwykle popularne. Przyczyniło się do tego dużo zalet takiej formy książki do których wiodącą jest mały koszt produkcji.