Z punktu widzenia psychologii – co należałoby wiedzieć o samym sobie?

W obecnych czasach zaczęliśmy dbać o stan naszej psychiki. Myśląc o długim, zdrowym życiu nie skupiamy się jedynie na naszym ciele, ale również na psychice. Wielu ludziom wydaje się, że coś jest nie do końca jak być musi. Jednak ciężko im zrozumieć, co rzeczywiście im przeszkadza.

Doszukują się przyczyny nieodpowiednich decyzji, zastanawiają się, dlaczego w ich życiu dzieją się różne rzeczy. Często sami nie umiemy obiektywnie przeanalizować tego, co się dzieje, dlatego warto iść do lekarza. Spotkanie z psychologiem to świetny pomysł. Psycholog (A. Dymska – psychoterapia indywidualna pruszków) wskaże nam jak uporać się z naszą codziennością. Nakieruje nas na to, co ważne, wesprze nas i odkryje przed nami powód naszych małych i dużych problemów. Spotkanie z psychologiem to często najlepsza opcja, gdy nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Dlatego zamiast stale szukać wymówek dobrze wykręcić numer i wybrać się na wizytę. Po, co dźwigać ze sobą ciężar, którego można się pozbyć?

Postaw na siebie

psycholog

Źródło: flickr.com

Niesamowicie modną dziedziną okazuje się ostatnimi czasy rozwój osobisty (zobacz). Mamy ogrom trenerów personalnych, którzy nie tylko uczą nas zdrowego odżywiania uczą nas też właściwego podejścia do życia. Pokazują, że poza tym, że dbamy o swoje ciało musimy dbać o sprawny umysł i o swoje uczucia. Na odpowiedni rozwój osobisty składa się świadomość z własnych umiejętności. Co ważne każda osoba, jeśli chce zacząć działać po prostu musi zacząć. Nie ma prostszej metody. Jeżeli chcemy być genialnymi piłkarzami trzeba zacząć grać, kupić piłkę, porządne buty i wstawać rano i ćwiczyć. Podobnie jest, gdy chcemy nauczyć się języka obcego, jedyne, co musimy robić to zacząć i systematycznie pogłębiać wiedzę. Rozwój osobisty polega na życiu z pasją. Trzeba znaleźć coś, co kochamy robić i znaleźć metodę by dało się z tego utrzymać. Jednak poza tą wybraną życiową pasją warto szukać motywacji, a motywację najłatwiej znaleźć robiąc nowe rzeczy. Wiadomo, że nie będziemy mistrzami w każdej dziedzinie, ale warto iść na kilka lekcji tenisa, pośpiewać karaoke i wyjechać ze znajomymi w góry. To, co nowe znakomicie nas rozwija i daje energię do działania w ukochanej dyscyplinie. Jeśli, więc chcielibyśmy ciągle się rozwijać, powinniśmy znaleźć kogoś, kto wesprze nas w odpowiednim ukierunkowaniu naszych działań. Nie zawsze samodzielnie jesteśmy w stanie się odnaleźć wśród zgiełku obecnych czasów.

Inspiracja do artykułu – Instytut Rozwoju Umysłu i Osobowości neuroIMPULS.

,

Related posts

Kiedy zamierzasz wykonywać na przykład działalność gospodarczą na gruntach ornych, wówczas na początku powinieneś zaznajomić się z klasyfikacją gruntów

Jeśli zacząłeś się przykładowo zajmować poszczególnymi rodzajami gruntów, wówczas kategorycznie już dobrze wiesz, jak wielce istotne jest przypisanie konkretnego gruntu do konkretnej klasy. Jeżeli chcesz przykładowo postawić nowy dom, wtedy możesz to zrobić jedynie na gruncie przeznaczonym do zabudowy – jeśli takim nie dysponujesz, wówczas niestety będziesz musiał zwyczajnie rozejrzeć się za jakimś innym miejscem na zbudowanie swojego domu.

Języki dla biznesu

To jest oczywiste, że w współczesnym biznesie ekstremalnie istotna jest umiejętność mówienia w obcym języku. Widać to w wielu aspektach życia – wszyscy uczniowie uczą się angielskiego, a przeglądając ogłoszenia pracowe widać, że pracodawcy przykładają wielką wagę do umiejętności lingwistycznych pracownika.

Otwockie przedszkole stoi otworem przed zainteresowanymi

Szczególnie przyjemna, rodzinno-edukacyjna atmosfera, która panuje w naszym rewelacyjnym, otwockim przedszkolu jest dla opiekunów gwarancją pewności oraz bezpieczeństwa ich pociech. Biorąc pod uwagę przedszkole Otwock oferuje atrakcyjne ceny, a przede wszystkim doskonałe warunki. Żadne dziecko ani żaden opiekun nie będą zawiedzeni, biorąc pod uwagę mnogość zajęć dodatkowych. Dodatkowe ćwiczenia dla maluchów prowadzone są przez doświadczonych dydaktyków.

Zjawiskowe książki da się czytać na wiele sposobów

W dobie działającego coraz szybciej internetu mniej czasu przeznaczamy na książki. Także regularni pochłaniacze książek ograniczają pobudzanie wyobraźni na rzecz recenzji o ciekawej pozycji z wybranego gatunku na jakimś blogu lub cyfrowe odmiany książek. Ich obrońcy zawsze będą jednak podpowiadać co warto przeczytać i ile stracimy nie czytając książek.Zniewolenie przez internetowe życie to szereg procesów, które odciągają człowieka nie tylko od książek, ale i świata kultury. Kiedy mamy nowe płaszczyzny życia w ekranie laptopa najzwyczajniej z nich korzystamy. Rodzi to nowe założenia. Jaki jest sens sprawdzania czy książka jest świetna czy cienka, czy pochłania nas od razu czy wkręca nas powoli z każdą stroną bardziej? Masa sieciowych blogerów, faktycznych moli książkowych prawdopodobnie dokonała już oceny owej pozycji. Rynek książkowy jest wręcz niemierzalny, lecz czas przeznaczony na czytanie książki już nie za bardzo.

Zbliżający się początek roku szkolnego oznacza wzrost kosztów dla rodziców

Szkoła. To jedno słowo dudni i dźwięczy w uszach naszych mam i ojców przez całe wakacje. Teraz jest jeszcze fajnie, jest środek lata, a nasze dziecko bawi się u Dziaków, nie mamy zmartwień, już się zbliża ważna data 1 września, a wcześniej już przecież będzie trzeba zabrać się do roboty, czyli kupić, co niezbędne.

Do jakiej placówki najkorzystniej obecnie się wybrać?

Na rozmaitych stronach internetowych można dziś wyszukać właściwie wszystko. Nie bez znaczenia są opcje dalszego kształcenia, przede wszystkim dla osób, które z różnych powodów nie zdały matury uprzednio. Egzamin taki jak matura dla dorosłych może być zdawany w każdym wieku. Nigdy nie jest się za starym, jak wielu błędnie sądzi, na rozpoczęcie studiów i zainicjowanie nowego rozdziału w życiu. Wiele możliwości zaoferować może aktualnie bezpłatna edukacja, która oferowana jest w każdym większym mieście w Polsce.

Latest posts

Czym zajmuje się komornik?

Praca komornika jest bez wątpienia wyjątkowo ciężkim zajęciem. Na ogół ludzie czują do ludzi pracujących w tym zawodzie nie tylko niechęć, ale także wręcz nienawiść. Pierwszą przyczyną takich emocji jest naturalnie zakres jego działań. Zawód komornika jest również zajęciem niezwykle niebezpiecznym i wymagającym poświęcenia. Do typowych działań komornika należy zaliczyć ściąganie długów. Proces ten ma sporo etapów. Po pierwsze windykacja należności opiera się na wejściu na konto bankowe. Zajmuje się zwykle dużą część dochodów dłużnika, jednak nie wszystko, aby nie zabierać wszystkich środków na życie. Czasami jednak ma miejsce taka sytuacja, kiedy dłużnik nie pracuje i nie jest możliwym tego rodzaju działanie.

Obecnie powinniśmy inwestować we własny rozwój

Aktualnie łatwo rozpłynąć się w oceanie nijakości. Ciężko jest się wyróżnić. Ci, co nawet pragną to osiągnąć zderzają się ze ścianą. Zgłaszają się do różnorodnych reality show czy talent show i odkrywają się przed całą Polską. Decydują się na to, gdyż pragną być znani i coś osiągnąć, to w porządku, nie ma co tego negować, co z tego, gdy są tylko kukiełkami w rękach zawodowych graczy – fachowców z branży medialnej. Skończy się sezon talent show, przyjdą następni, a Ci co do tej pory byli rokujący nadzieję na przyszłą karierę zostaną prędko zapomniani.

Czy istnieje możliwość, że e-booki wyprą papierowe książki ale przy tym podwyższą skalę czytelnictwa?

E-book czyli elektroniczna książka jest obecnie najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Pomału wypiera on klasyczne, papierowe książki ponieważ niektóre tytuły wydawane są wyłącznie w postaci e-booków szczególnie w takich dziedzinach jak informatyka. E-booki pojawiły się wiele lat temu w postaci manuali dołączanych do różnych programów komputerowych. Wraz z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swą działalność gospodarczą tylko w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się bardzo popularne. Doprowadziło do tego dużo zalet tej formy książki do których główną jest mały koszt produkcji.

Idealna recepta na jesienną chandrę

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Niepokojące to stwierdzenie, z racji iż człowiek wychowany jedynie przez „szklany ekran” funkcjonuje zupełnie inaczej, niż niż osoba, która czyta książki. Z jakiej przyczyny? Otóż czytanie bardzo pozytywnie wpływa na nasz rozwój. Telewizja stopuje niezależne myślenie. Wszystko mamy zaserwowane na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu możemy wykazać się fantazja i kreatywnością. Samodzielnie obsadzamy role i planujemy tło. Każdy szczegół wygląda tak, jak zechcemy.