Żyjemy w czasach chwilowości. Co to znaczy?

Wszystko zmienia się bardzo szybko. Technologia pędzi do przodu nie patrząc zupełnie, co zostawia za sobą. Mamy najnowsze gadżety, które może i ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, lecz niszczy tajemnice.

Mamy smartfony, w których nie jest już niezwykła. Co to konkretnie oznacz?

Kiedyś w czasie głębokiej komuny otrzymać piłkę do nogi w prezencie to było coś. Choć szybko traciła ten pierwotny czar, ponieważ grało nią całe osiedle, to już po wsze czasy

Telefon starego typu

Autor: tony_duell
Źródło: http://www.flickr.com

zostawała w sercu, jako ważny przedmiot, jako coś, do czego możliwe było się przywiązać, coś, co takżemożna na swój sposób pokochać. Takie były czasy, gdy naokoło było niewiele towarów, a te które były w małych ilościach były zbyt kosztowne. W dzisiejszych czasach nie ma tego typu problemu.

W każdym supermarkecie dostaniemy piłkę za grosze. Jasne, to zależy, jaka nas interesuje, gdyż przecież możemy kupić futbolówkę z wyższej pułki, jednak mamy wolny wybór, nie jesteśmy zmuszeni

Ludzie w mieście

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

wydać nie wiadomo, jaką kwotę pieniędzy. Zwyczajnie bierzemy taką, która odpowiada nam cenowo. Niszczy to jednak magię tych rzeczy, bo bardzo szybko zamienimy i tak tę piłkę na nowszą. I I tak w kółko.

Tak samo jest z telefonami. Dawniej był jeden, stacjonarny, a gdy pojawiły się na rynku pierwsze wielkie telefony komórkowe to traktowało się je jak rzecz święta. A teraz? Wymiana, co jakiś czas i zero zobowiązań. A przypominasz sobie pierwszy aparat fotograficzny, pierwszą lampę studyjną, którą traktowałeś jak słońce, które może zaraz zgasnąć już na wieki, pierwszy namiot bezcieniowy (lampa studyjna) czy palniki do lamp. Nie da się ukryć, teraz pewnie szybciej wymienisz na nowy, a kiedyś te sprzęty były na wagę złota.

W dzisiejszych czasach jesteśmy niby jak organizator ścienny (więcej o palnikach do lamp i organizatorach ściennych odnajdziesz tu: sprawdzone palniki do lampy). Umieszczamy na nim istotne informacje, jednak jedynie na chwilę, gdyż za moment pojawia się kolejna i jeszcze jedna. Dzisiejsze czasy to bowiem chwilowość, która najmocniej właśnie objawia się w traktowaniu przedmiotów. Są dla nas jak koledzy i koleżanki, których poznajemy na wczasach, a potem wzajemne relacje odchodzą w cień. Są tylko na krótko, a następnie lądują na strychu.

, , , , , ,

Related posts

Czego możemy się dowiedzieć dziś o na polityczne tematy z nowych publikacji?

Cenione nie tylko przez fascynatów tematyki politycznej książki dostępne są w szczególnie korzystnych cenach na rynku. Warto wybrać je również na prezent dla osoby, dla której znane są takie tematy. Wśród innowacji znaleźć możemy oferty autorów z wielu krajów. Systematyczne zapoznawanie się z ich refleksjami może być znakomitym bodźcem do dyskusji na polityczne tematy z przyjaciółmi, również zainteresowanych polityką. Wydanie książki, nota bene bardzo cenionej przez wielu klientów księgarni, pt. Osobliwości polskiej demokracji w XXI, doczekało się wielu pozytywnych recenzji.

Interesujące miejsca na wakacje dla rodzin

Długa zima może zapowiadać intensywne oraz niezwykle ciepłe lato, na jakie lepiej już dziś się przygotowywać. Wypoczynek w górach bądź też atrakcyjny urlop nad morzem, która z tych opcji okaże się lepsza dla rodzica z dzieckiem? Na pewno ta druga z nich. Wakacje w nadmorskim hotelu należy zaplanować z określonym wyprzedzeniem, aby bez trudności znaleźć przystępne cenowo oraz trafione oferty. W dzisiejszych czasach wybór dobrych miejsc na wakacje z dzieckiem nie bywa zwyczajowo kwestią prostą.

Nie respektujemy przedmiotów… dopóki je dzierżymy

Większość zawodów potrzebuje szeregu różnorodnych pomocy. Jak wybudować dom bez cegłówek czy pustaków? Czy możemy wykonać zdjęcie bez aparatu fotograficznego? A jak pomalujemy wnętrze bez farby? I czy da radę notować bez papieru i długopisu? I na sam koniec: czy można żyć bez pieniędzy?

Nasze środowisko – nasz styl mówienia

Są różne profesje, a wszystkie z nich odznaczają się fachową terminologią. Z jednej strony dzięki temu możemy łatwo się porozumieć pośród fachowców z własnej branży, z następnej strony, konkretne środowisko jest przez to bardziej niedostępne.

Latest posts

Wynagrodzenie i jego odliczenia

Osoby podlegające ubezpieczeniu leczniczemu, posiadają obowiązek zgłosić do ubezpieczenia swoich członków rodziny, jacy nie podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu z odrębnego imienia z zastrzeżeniem poniektórych ewentualności.

W jaki sposób w Niemczech prowadzona jest windykacja należności?

Przedsiębiorcy w Niemczech Przedsiębiorców w Niemczech nierzadko dotykają problemy na poziomie formalnym. Pojawiają się kłopoty z tym, że dłużnicy mogą zwlekać z opłatami. Zdarza się też tak, że w ogóle nie uiszczają wymaganych należności. Ciągle powiększa się paleta proponowanych dzisiaj możliwości, a eksperci dokładają mnogości starań do wpasowywania się w kryteria klientów. Kiedy poszukiwana jest usługa jak windykacja należności - Niemcy dbają o osoby pracujące na terenie tego kraju w szczególności.

Szukamy solidnego biura rachunkowego w Bielsku Białej

Dla szukających biura rachunkowego prowadzącego działalność w Bielsku Białej trzeba powiedzieć jedno - zawsze powinniście zwrócić swoją uwagę na nawet szczegóły. Dlaczego? Można w sumie powiedzieć, że jeżeli wchodzi w grę biuro księgowe bielsko biała, nawet nieduże przeoczenie z jego strony może spowodować, że będziemy stratni. Wszyscy wiemy, iż nie jest za łatwo ogarnąć wszystkie zagadnienia dot. podatków, itp. Należy skorzystać z usług księgowych, którzy doskonale orientują się w temacie...

Jakim sposobem bezproblemowo zarządzać firmą?

Bez wątpienia każdy bardzo dobrze wie o tym, że prowadzenie swej firmy w wielu przypadkach może być naprawdę dochodowym zajęciem, które dodatkowo niesie ze sobą niemałą satysfakcję. Z drugiej jednak strony nigdy nie wolno nam zapominać o tym, że w wielu kwestiach nie jest to łatwe – to, czy uda nam się osiągnąć w pełni zadowalające nas zyski może być tutaj uzależnione od wielu rozmaitych spraw, choć rzecz jasna sami możemy wpływać na sporo z nich.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*