Żyjemy w czasach chwilowości. Co to znaczy?

Wszystko zmienia się bardzo szybko. Technologia pędzi do przodu nie patrząc zupełnie, co zostawia za sobą. Mamy najnowsze gadżety, które może i ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, lecz niszczy tajemnice.

Mamy smartfony, w których nie jest już niezwykła. Co to konkretnie oznacz?

Kiedyś w czasie głębokiej komuny otrzymać piłkę do nogi w prezencie to było coś. Choć szybko traciła ten pierwotny czar, ponieważ grało nią całe osiedle, to już po wsze czasy

Telefon starego typu

Autor: tony_duell
Źródło: http://www.flickr.com

zostawała w sercu, jako ważny przedmiot, jako coś, do czego możliwe było się przywiązać, coś, co takżemożna na swój sposób pokochać. Takie były czasy, gdy naokoło było niewiele towarów, a te które były w małych ilościach były zbyt kosztowne. W dzisiejszych czasach nie ma tego typu problemu.

W każdym supermarkecie dostaniemy piłkę za grosze. Jasne, to zależy, jaka nas interesuje, gdyż przecież możemy kupić futbolówkę z wyższej pułki, jednak mamy wolny wybór, nie jesteśmy zmuszeni

Ludzie w mieście

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

wydać nie wiadomo, jaką kwotę pieniędzy. Zwyczajnie bierzemy taką, która odpowiada nam cenowo. Niszczy to jednak magię tych rzeczy, bo bardzo szybko zamienimy i tak tę piłkę na nowszą. I I tak w kółko.

Tak samo jest z telefonami. Dawniej był jeden, stacjonarny, a gdy pojawiły się na rynku pierwsze wielkie telefony komórkowe to traktowało się je jak rzecz święta. A teraz? Wymiana, co jakiś czas i zero zobowiązań. A przypominasz sobie pierwszy aparat fotograficzny, pierwszą lampę studyjną, którą traktowałeś jak słońce, które może zaraz zgasnąć już na wieki, pierwszy namiot bezcieniowy (lampa studyjna) czy palniki do lamp. Nie da się ukryć, teraz pewnie szybciej wymienisz na nowy, a kiedyś te sprzęty były na wagę złota.

W dzisiejszych czasach jesteśmy niby jak organizator ścienny (więcej o palnikach do lamp i organizatorach ściennych odnajdziesz tu: sprawdzone palniki do lampy). Umieszczamy na nim istotne informacje, jednak jedynie na chwilę, gdyż za moment pojawia się kolejna i jeszcze jedna. Dzisiejsze czasy to bowiem chwilowość, która najmocniej właśnie objawia się w traktowaniu przedmiotów. Są dla nas jak koledzy i koleżanki, których poznajemy na wczasach, a potem wzajemne relacje odchodzą w cień. Są tylko na krótko, a następnie lądują na strychu.

, , , , , ,

Related posts

Czego możemy się dowiedzieć dziś o na polityczne tematy z nowych publikacji?

Cenione nie tylko przez fascynatów tematyki politycznej książki dostępne są w szczególnie korzystnych cenach na rynku. Warto wybrać je również na prezent dla osoby, dla której znane są takie tematy. Wśród innowacji znaleźć możemy oferty autorów z wielu krajów. Systematyczne zapoznawanie się z ich refleksjami może być znakomitym bodźcem do dyskusji na polityczne tematy z przyjaciółmi, również zainteresowanych polityką. Wydanie książki, nota bene bardzo cenionej przez wielu klientów księgarni, pt. Osobliwości polskiej demokracji w XXI, doczekało się wielu pozytywnych recenzji.

Interesujące miejsca na wakacje dla rodzin

Długa zima może zapowiadać intensywne oraz niezwykle ciepłe lato, na jakie lepiej już dziś się przygotowywać. Wypoczynek w górach bądź też atrakcyjny urlop nad morzem, która z tych opcji okaże się lepsza dla rodzica z dzieckiem? Na pewno ta druga z nich. Wakacje w nadmorskim hotelu należy zaplanować z określonym wyprzedzeniem, aby bez trudności znaleźć przystępne cenowo oraz trafione oferty. W dzisiejszych czasach wybór dobrych miejsc na wakacje z dzieckiem nie bywa zwyczajowo kwestią prostą.

Nie respektujemy przedmiotów… dopóki je dzierżymy

Większość zawodów potrzebuje szeregu różnorodnych pomocy. Jak wybudować dom bez cegłówek czy pustaków? Czy możemy wykonać zdjęcie bez aparatu fotograficznego? A jak pomalujemy wnętrze bez farby? I czy da radę notować bez papieru i długopisu? I na sam koniec: czy można żyć bez pieniędzy?

Nasze środowisko – nasz styl mówienia

Są różne profesje, a wszystkie z nich odznaczają się fachową terminologią. Z jednej strony dzięki temu możemy łatwo się porozumieć pośród fachowców z własnej branży, z następnej strony, konkretne środowisko jest przez to bardziej niedostępne.

Latest posts

Czym zajmuje się komornik?

Praca komornika jest bez wątpienia wyjątkowo ciężkim zajęciem. Na ogół ludzie czują do ludzi pracujących w tym zawodzie nie tylko niechęć, ale także wręcz nienawiść. Pierwszą przyczyną takich emocji jest naturalnie zakres jego działań. Zawód komornika jest również zajęciem niezwykle niebezpiecznym i wymagającym poświęcenia. Do typowych działań komornika należy zaliczyć ściąganie długów. Proces ten ma sporo etapów. Po pierwsze windykacja należności opiera się na wejściu na konto bankowe. Zajmuje się zwykle dużą część dochodów dłużnika, jednak nie wszystko, aby nie zabierać wszystkich środków na życie. Czasami jednak ma miejsce taka sytuacja, kiedy dłużnik nie pracuje i nie jest możliwym tego rodzaju działanie.

Obecnie powinniśmy inwestować we własny rozwój

Aktualnie łatwo rozpłynąć się w oceanie nijakości. Ciężko jest się wyróżnić. Ci, co nawet pragną to osiągnąć zderzają się ze ścianą. Zgłaszają się do różnorodnych reality show czy talent show i odkrywają się przed całą Polską. Decydują się na to, gdyż pragną być znani i coś osiągnąć, to w porządku, nie ma co tego negować, co z tego, gdy są tylko kukiełkami w rękach zawodowych graczy – fachowców z branży medialnej. Skończy się sezon talent show, przyjdą następni, a Ci co do tej pory byli rokujący nadzieję na przyszłą karierę zostaną prędko zapomniani.

Czy istnieje możliwość, że e-booki wyprą papierowe książki ale przy tym podwyższą skalę czytelnictwa?

E-book czyli elektroniczna książka jest obecnie najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Pomału wypiera on klasyczne, papierowe książki ponieważ niektóre tytuły wydawane są wyłącznie w postaci e-booków szczególnie w takich dziedzinach jak informatyka. E-booki pojawiły się wiele lat temu w postaci manuali dołączanych do różnych programów komputerowych. Wraz z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swą działalność gospodarczą tylko w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się bardzo popularne. Doprowadziło do tego dużo zalet tej formy książki do których główną jest mały koszt produkcji.

Idealna recepta na jesienną chandrę

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Niepokojące to stwierdzenie, z racji iż człowiek wychowany jedynie przez „szklany ekran” funkcjonuje zupełnie inaczej, niż niż osoba, która czyta książki. Z jakiej przyczyny? Otóż czytanie bardzo pozytywnie wpływa na nasz rozwój. Telewizja stopuje niezależne myślenie. Wszystko mamy zaserwowane na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu możemy wykazać się fantazja i kreatywnością. Samodzielnie obsadzamy role i planujemy tło. Każdy szczegół wygląda tak, jak zechcemy.