Żyjemy w czasach chwilowości. Co to znaczy?

Wszystko zmienia się bardzo szybko. Technologia pędzi do przodu nie patrząc zupełnie, co zostawia za sobą. Mamy najnowsze gadżety, które może i ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, lecz niszczy tajemnice.

Mamy smartfony, w których nie jest już niezwykła. Co to konkretnie oznacz?

Kiedyś w czasie głębokiej komuny otrzymać piłkę do nogi w prezencie to było coś. Choć szybko traciła ten pierwotny czar, ponieważ grało nią całe osiedle, to już po wsze czasy

Telefon starego typu

Autor: tony_duell
Źródło: http://www.flickr.com

zostawała w sercu, jako ważny przedmiot, jako coś, do czego możliwe było się przywiązać, coś, co takżemożna na swój sposób pokochać. Takie były czasy, gdy naokoło było niewiele towarów, a te które były w małych ilościach były zbyt kosztowne. W dzisiejszych czasach nie ma tego typu problemu.

W każdym supermarkecie dostaniemy piłkę za grosze. Jasne, to zależy, jaka nas interesuje, gdyż przecież możemy kupić futbolówkę z wyższej pułki, jednak mamy wolny wybór, nie jesteśmy zmuszeni

Ludzie w mieście

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

wydać nie wiadomo, jaką kwotę pieniędzy. Zwyczajnie bierzemy taką, która odpowiada nam cenowo. Niszczy to jednak magię tych rzeczy, bo bardzo szybko zamienimy i tak tę piłkę na nowszą. I I tak w kółko.

Tak samo jest z telefonami. Dawniej był jeden, stacjonarny, a gdy pojawiły się na rynku pierwsze wielkie telefony komórkowe to traktowało się je jak rzecz święta. A teraz? Wymiana, co jakiś czas i zero zobowiązań. A przypominasz sobie pierwszy aparat fotograficzny, pierwszą lampę studyjną, którą traktowałeś jak słońce, które może zaraz zgasnąć już na wieki, pierwszy namiot bezcieniowy (lampa studyjna) czy palniki do lamp. Nie da się ukryć, teraz pewnie szybciej wymienisz na nowy, a kiedyś te sprzęty były na wagę złota.

W dzisiejszych czasach jesteśmy niby jak organizator ścienny (więcej o palnikach do lamp i organizatorach ściennych odnajdziesz tu: sprawdzone palniki do lampy). Umieszczamy na nim istotne informacje, jednak jedynie na chwilę, gdyż za moment pojawia się kolejna i jeszcze jedna. Dzisiejsze czasy to bowiem chwilowość, która najmocniej właśnie objawia się w traktowaniu przedmiotów. Są dla nas jak koledzy i koleżanki, których poznajemy na wczasach, a potem wzajemne relacje odchodzą w cień. Są tylko na krótko, a następnie lądują na strychu.

, , , , , ,

Related posts

Czego możemy się dowiedzieć dziś o na polityczne tematy z nowych publikacji?

Cenione nie tylko przez fascynatów tematyki politycznej książki dostępne są w szczególnie korzystnych cenach na rynku. Warto wybrać je również na prezent dla osoby, dla której znane są takie tematy. Wśród innowacji znaleźć możemy oferty autorów z wielu krajów. Systematyczne zapoznawanie się z ich refleksjami może być znakomitym bodźcem do dyskusji na polityczne tematy z przyjaciółmi, również zainteresowanych polityką. Wydanie książki, nota bene bardzo cenionej przez wielu klientów księgarni, pt. Osobliwości polskiej demokracji w XXI, doczekało się wielu pozytywnych recenzji.

Interesujące miejsca na wakacje dla rodzin

Długa zima może zapowiadać intensywne oraz niezwykle ciepłe lato, na jakie lepiej już dziś się przygotowywać. Wypoczynek w górach bądź też atrakcyjny urlop nad morzem, która z tych opcji okaże się lepsza dla rodzica z dzieckiem? Na pewno ta druga z nich. Wakacje w nadmorskim hotelu należy zaplanować z określonym wyprzedzeniem, aby bez trudności znaleźć przystępne cenowo oraz trafione oferty. W dzisiejszych czasach wybór dobrych miejsc na wakacje z dzieckiem nie bywa zwyczajowo kwestią prostą.

Nie respektujemy przedmiotów… dopóki je dzierżymy

Większość zawodów potrzebuje szeregu różnorodnych pomocy. Jak wybudować dom bez cegłówek czy pustaków? Czy możemy wykonać zdjęcie bez aparatu fotograficznego? A jak pomalujemy wnętrze bez farby? I czy da radę notować bez papieru i długopisu? I na sam koniec: czy można żyć bez pieniędzy?

Nasze środowisko – nasz styl mówienia

Są różne profesje, a wszystkie z nich odznaczają się fachową terminologią. Z jednej strony dzięki temu możemy łatwo się porozumieć pośród fachowców z własnej branży, z następnej strony, konkretne środowisko jest przez to bardziej niedostępne.

Latest posts

Czy istnieje możliwość, że e-booki wyprą papierowe książki ale przy tym podwyższą skalę czytelnictwa?

E-book czyli elektroniczna książka jest współcześnie najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Powoli wypiera on klasyczne, papierowe książki bo niektóre tytuły wydawane są tylko w postaci e-booków zwłaszcza w takich dziedzinach jak informatyka. E-booki pojawiły się wiele lat temu w postaci manuali dołączanych do różnych programów komputerowych. Wraz z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swoją działalność gospodarczą wyłącznie w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się niezwykle popularne. Przyczyniło się do tego dużo zalet tej formy książki do których najważniejszą jest mały koszt produkcji.

Identyfikacja wizualna i e-marketing – co warto wiedzieć

W nowym tysiącleciu marketing jest jednym z podstawowych czynników decydujących o rozwijaniu się danej marki bądź firmy. Jest silnie ważne, by poszczególny produkt lub usługa były zauważone oraz zapamiętane poprzez możliwych klientów, a jest to ciężkie do osiągnięcia bez znajomości tajemnic marketingu , a także promocji. Dlatego nie bez przyczyny pojawia się tyle kursów jak również kierunków na uczelniach wyższych skupiających się na różnorodnych jego aspektach.

Gdzie należałoby powiększać wiedzę?

W dniu współczesnym niewątpliwie wybitnie istotnym aspektem codzienności jest rozwój. Wielu z nas bowiem pragnie się sprawnie rozwijać, bowiem dzięki takiemu podejściu nasze horyzonty zostaną nieprzerwanie nieodkryte. Niemniej natomiast niezmiernie ważną kwestią pozostaje odkrycie wartościowych wydarzeń czy także książek, dzięki którym będziemy w stanie zrealizować to postanowienie.

Fundusze z Unii dla osób, które planują założyć swoją firmę

Wiele osób planuje założenie swojej działalności. Jest to jeden ze sposobów na znalezienie satysfakcjonującego zajęcia, zwłaszcza współcześnie, kiedy bezrobocie w Polsce osiąga rzeczywiście wysoki poziom. Co więcej, praca na własny rachunek gwarantuje, że sukces będzie można zawdzięczać jedynie sobie. Jednakże, założenie własnej firmy wymaga nie tylko wiele pracy oraz wyrzeczeń, ale generuje też naprawdę kłopotliwe koszty.

Z jakiego powodu wydrukowane plakaty to fajny pomysł na reklamę?

Kiedy prowadzisz przedsiębiorstwo, bez wątpliwości doskonale wiesz, że na pewno powinieneś zainwestować w reklamę. Prawie nikt już dzisiaj nie ma wątpliwości, że reklama jest wyjątkową dźwignią handlu. Kiedy jakaś firma nie funkcjonuje w świadomości klientów – bo dla przykładu nie prowadzi konta w serwisach społecznościowych – bez wątpienia jest jej odrobinę ciężej sprzedać swoje usługi. Jakie formy reklamy są najbardziej skuteczne? Na pewno warto zainwestować w posiadanie konta w serwisach społecznościowych.

Reklama na billboardach

Każdy, kto chociaż trochę rozumie nowoczesne technologie orientuje się, że dziś hegemoniczną pozycję w promocji ma internet. To nie dziwota, przecież dobrze umieszczone reklamy w sieci dotrą do większej liczby klientów, niż np. billboardy w Rudzie Śląskiej. A jak wiemy naczelnym celem ludzi opłacających reklamy jest to, by wieści o ich ofercie dotarły do jak najszerzej masy ludzi.