Świat osób sprawnych a życie ludzi chorych

Wbrew poprawnym politycznie deklaracjom stwierdzam, że świat jest przystosowany dla krzepkich, w sile życia, ludzi. W zależności od kraju, czy jest bardziej cywilizowany czy jednak mniej, można zauważyć znaczące różnice, jednak smutny wniosek jest tego typu, iż na naszym podwórku jest jeszcze wiele do zrobienia, zarówno w dziedzinie infrastrukturalnej czy typowo mentalnej.

Autor: PLATU korepetycje

Czy światła na przejściu dla pieszych są ustawione tak, by starszy człowiek miał szansę przejść o czasie? Zdecydowanie nie w każdym miejscu. Wygląda to w taki sposób, że jest już czerwone a pan czy pani w podeszłym wieku jest w połowie drogi. Z szacunku nikt na nich nie trąbi (choć i tacy są), ale to nie znaczy, iż nie są oni tym rozwojem sytuacji zestresowani. Z drugiej strony zdają sobie sprawę, iż każdy zwraca na nich uwagę, więc nie może to być z żaden sposób obojętne uczucie.

Tego typu okoliczność to tylko jeden z wielu przykładów, jakie w Polsce występują zaniedbania w takim zakresie. Jeśli już znajdujemy się przy infrastrukturze warto powiedzieć o zapóźnieniach spowodowanych przez okres komunizmu. Miasta projektowało się dla aut, nie dla ludzi. Wystarczy spojrzeć na przejścia podziemne. Jakby nie można było auta puścić dołem, a ludzi górą. Jest za to na odwrót, samochody jadą sobie górą, a ludzie są zmuszeni schodzić do obskurnego podziemia. Dla starszych osób czy matek z dziećmi to niepotrzebne utrudnienie.

Większe jednak zaniedbania istnieją w obszarze, którą ciężko zneutralizować przez zmianę w projektowaniu przestrzennym. Możemy szybko naprawić ulicę i wydłużyć światła przejścia dla ludzi starszych, lecz jak zmienić postrzeganie ludzi jąkających się, z zespołem Downa czy niepełnosprawnych? Narzekać również mogą otyli, ponieważ przeważnie są odbierani jako ludzie nie troszczące się o siebie, nie patrzący na wagę, jedzący na umór. To wiadomo nieprawda.

Są na przykład różne terapie jąkania (zobacz informacje) prowadzone przez dobrych logopedów (zdecydowanie pomocna strona, warto zajrzeć na ), lecz rezultatów nie dostrzegamy od razu, to bowiem ciężka robota. Identycznie przedstawia się sytuacja z walką z otyłością. Przecież tak zwane „diety cud” to po prostu ściema, nie da się bowiem schudnąć od razu. A jeśli u kogoś dochodzą czynniki hormonalne czy genetyczne, to w ogóle trudna, skomplikowana kwestia. Nie wyciągajmy, więc krzywdzących wniosków widząc otyłego człowieka, nie śmiejmy się z ludzi jąkających się, gdyż miarą naszego człowieczeństwa jest solidaryzowanie się z każdym człowiekiem, z ich szczęściem, jak i nieszczęściem.

Czy przeczytane tu informacje są ciekawe? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://sklep.sport-max.pl/pol_m_Kategorie_Akcesoria-2263.html), która również niewątpliwie będzie zachęcająca.

, , , , , ,

Related posts

Nie możemy unikać spełniania swoich obowiązków

Jeśli komuś coś sprzedajemy, albo samodzielnie coś kupujemy, to płacimy podatek, który od razu jest doliczony w wartość towaru. Jeśli tego nie robimy, to mamy szansę być przekonani, że prędzej albo później urząd skarbowy upomni się o własną należność. Nie inaczej przedstawia się sprawa w przypadku wynajmowania różnych produktów, albo terenów.

Pomoc prawna

Polskie zasady postępowania prawnego okazują się dla ogromnej ilości zwyczajnych osób zanadto pokomplikowane, by samemu się w nich zorientować. Czasami w niesamowicie drażliwej sprawie potrzebna jest wsparcie adwokata, czy doświadczonego doradcy prawnego. W dwudziestym pierwszym wieku wybranie dobrych prawników nie bywa zwyczajowo sprawą prostą, szczególnie jeśli chodzi o doradztwo dla firm. Obsługa prawna Wrocław czy mała, mało znana kancelaria prawna? Wybór powinien być tutaj nadzwyczaj oczywisty.

Przedmioty dla fanów natury, jak i tradycji.

Nie brakuje jednostek, jakie w większym stopniu od nowoczesnych rzeczy wykonania wybierają to, co naturalne i jest powiązane z odniesieniem do tradycji. W czasie ostatnich kilku lat naprawdę pojawiła się okazja zauważyć, iż wiele osób zdecyduje się na to, co związane z modernizmem.

Czy inwestować w fundusze inwestycyjne?

Fundusze inwestycyjne okazują się współcześnie o wiele bardziej popularną w Polsce metodą oszczędzania. Musimy dowiedzieć się więc, jak inwestować w fundusze inwestycyjne, żeby przyniosły nam one maksymalnie wymierne korzyści.

Czy Polska posiada szerokie zaplecze komunikacyjne?

Transport niewątpliwie od nadzwyczaj wielu lat uznawany za dziedzinę gospodarki, która z pewnością posiada duży potencjał. Eksperci także po wielokroć potwierdzają te teorie, odważnie mówiąc, iż możliwości Polski w tej branży w szeregu przypadków przekraczają europejskie średnie. Krótko mówiąc, jest to bez wątpliwości bardzo atrakcyjny sektor go gospodarki, dzięki któremu na pewno znacznie wpłynie to na polepszenie naszej sytuacji na arenie międzynarodowej, która jak wiemy często jednakże jest bardzo niestabilna.

Skład opału – czy możesz go otworzyć?

Nie każdy z nas stworzony jest do pracy w firmie, pod okiem kierownika. Wielu przepada za samodzielnością i chce założyć swój biznes. Znakomitym pomysłem może być prowadzenie składu opału. W jaki sposób się do tego zabrać?

Latest posts

Wynagrodzenie i jego odliczenia

Osoby podlegające ubezpieczeniu leczniczemu, posiadają obowiązek zgłosić do ubezpieczenia swoich członków rodziny, jacy nie podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu z odrębnego imienia z zastrzeżeniem poniektórych ewentualności.

W jaki sposób w Niemczech prowadzona jest windykacja należności?

Przedsiębiorcy w Niemczech Przedsiębiorców w Niemczech nierzadko dotykają problemy na poziomie formalnym. Pojawiają się kłopoty z tym, że dłużnicy mogą zwlekać z opłatami. Zdarza się też tak, że w ogóle nie uiszczają wymaganych należności. Ciągle powiększa się paleta proponowanych dzisiaj możliwości, a eksperci dokładają mnogości starań do wpasowywania się w kryteria klientów. Kiedy poszukiwana jest usługa jak windykacja należności - Niemcy dbają o osoby pracujące na terenie tego kraju w szczególności.

Szukamy solidnego biura rachunkowego w Bielsku Białej

Dla szukających biura rachunkowego prowadzącego działalność w Bielsku Białej trzeba powiedzieć jedno - zawsze powinniście zwrócić swoją uwagę na nawet szczegóły. Dlaczego? Można w sumie powiedzieć, że jeżeli wchodzi w grę biuro księgowe bielsko biała, nawet nieduże przeoczenie z jego strony może spowodować, że będziemy stratni. Wszyscy wiemy, iż nie jest za łatwo ogarnąć wszystkie zagadnienia dot. podatków, itp. Należy skorzystać z usług księgowych, którzy doskonale orientują się w temacie...

Jakim sposobem bezproblemowo zarządzać firmą?

Bez wątpienia każdy bardzo dobrze wie o tym, że prowadzenie swej firmy w wielu przypadkach może być naprawdę dochodowym zajęciem, które dodatkowo niesie ze sobą niemałą satysfakcję. Z drugiej jednak strony nigdy nie wolno nam zapominać o tym, że w wielu kwestiach nie jest to łatwe – to, czy uda nam się osiągnąć w pełni zadowalające nas zyski może być tutaj uzależnione od wielu rozmaitych spraw, choć rzecz jasna sami możemy wpływać na sporo z nich.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*