Jak rzetelnie ocenić efektywność podwładnego?
Ocena pracowników przynosi pracodawcy szereg istotnych wiadomości na temat wykonywania zleconych przez pracodawcę zadań, zachowań personelu oraz cech osobowości, które sprawdzają się lub nie na zajmowanych stanowiskach. W zależności od wybranych przez organizację kryteriów oceniania ocenie mogą podlegać takie aspekty jak rzetelność, punktualność, samodzielność w planowaniu i organizowaniu pracy czy postawa etyczna pracownika. W celu zbadania powyższych elementów, niektóre firmy przeprowadzają rozmowy z osobami zatrudnionymi na podobnych stanowiskach oraz spotkania pracownika z coachem. Wszystko po to, by najlepiej określić potencjał zatrudnionej osoby.

Aby ocenianie miało właściwy wymiar ważne jest, żeby odbywało się systematycznie. Spełnia wtedy swoje cele i może pomagać pracodawcy w ukierunkowaniu polityki kadrowej, gromadzeniu wiedzy o pracowniku oraz informowaniu pracownika o jego mocnych i słabych stronach. Otrzymanie pozytywnych informacji zwrotnych silnie motywuje pracownika.
Niezbędny jest Ci link do źródła (http://kancelaria-cpr.pl/2019/09/13/czym-polega-ustalenie-kontaktow-dzieckiem-sad/)? Nie martw się. W naszym kolejnym artykule wyszukasz to, czego Ci trzeba. Zachęcamy!
Pracownik, który otrzymał informację zwrotną, może poczuć się zmotywowany i mieć ochotę na udoskonalenie efektywności swojej pracy. Metoda okresowego oceniania pracowników sprawdza się jako narzędzie zarządzania zasobami ludzkimi.