Nasze środowisko – nasz styl mówienia

Są różne profesje, a wszystkie z nich charakteryzują się fachowymi terminami. Z jednej strony w ten sposób możemy bez problemu się porozumieć pośród fachowców ze swojej dziedziny, z drugiej strony, konkretne środowisko jest przez to bardziej hermetyczne.

Nie tworzy się chyba jednak po to tych terminów, aby się czymś wyróżnić, niezbędne są one naturalnie do pracy. A każdy zainteresowany przecież, jeśli będzie pragnął się o czymś dowiedzieć może o tej kwestii doczytać. W erze dostępu do globalnej sieci to bezproblemowe.

Spacerujący ludzie

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Własny fachowy język posiadają lekarze i bibliotekarze, własnym slangiem posługuje się młodzież, własną grypserę mają więźniowie. Gdy jeden fotograf wymienia opinie z innym o własnym zestawie i sprzęcie studyjnym (więcej info znajdziesz w tym miejscu: specjalistyczne zestawy i sprzęty studyjne), to jeśli stwierdzi, że na jego sprzęt studyjny składają się też żarówki, to będziemy twierdzić, iż wszystko jest zrozumiałe, choć tak naprawdę na myśli ma fachowe żarówki. Z drugiej strony będzie całkowicie dziwaczne, gdy wspomni coś o żarnikach błysku, w takim momencie nie będziemy wiedzieli zupełnie, o co chodzi. Więcej wiadomości o tych specjalistycznych produktach możesz znaleźć w tym miejscu: żarówki sprzęt studyjny.

Specjalistyczny język odznacza się tym, że zaangażowani w niego ludzie potrafią

Ludzie siedzący na ławce

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

bardziej lub słabiej identyfikować się ze swoim otoczeniem. Czasem bowiem tak jest, iż jedna osoba akceptuje wszystko, co zaproponuje jej grupa, tym samym przyswoi jej sposób wysławiania i będzie to traktować, jak swój własny sposób mówienia, zaś innej osobie może nie przypaść do gustu ta hermetyczność i tak często, jak to możliwe będzie odrzucać styl tego typu mówienia. To, w której my będziemy grupie zależy od kilku wytycznych.

Jednym z takich wytycznych jest wychowanie, to w jaki sposób zostaliśmy wychowani, czy bardziej na członka grupy czy bardziej na samotnika. Samotnik będzie przyjmował bardziej własny styl zachowania, nie będzie umiał tak łatwo odnaleźć się tak w grupie, jak inni. Może być podejrzewany o negatywne myśli i szkodzenie grupie. Takie osoby nazywane są dziwakami.

Dużo też zależy, z jakimi osobami się zadajemy. Jeśli są to ciekawe, przyjacielskie osoby, to łatwiej będzie nam przyjąć ich sposób bycia i zachowywać się tak samo, w zgodzie ze sposobem bycia grupy, z którą się utożsamiamy. Jeśli jednakowoż będą to gbury to raczej będziemy odżegnywać się od tego stylu bycia. Choć taka prawda, że każdy jest inny i ma inne potrzeby, więc nie powinniśmy wyciągać jasnych i pewnych wniosków.

, , , , ,

Related posts

Żyjemy w czasach chwilowości. Co to znaczy?

Wszystko zmienia się bardzo szybko. Technologia gna do przodu nie oglądając się za siebie. Mamy najnowsze gadżety, które być może ułatwiają życie, ale zabijają tajemnice.

Czego możemy się dowiedzieć dziś o na polityczne tematy z nowych publikacji?

Cenione nie tylko przez fascynatów tematyki politycznej książki dostępne są w szczególnie korzystnych cenach na rynku. Warto wybrać je również na prezent dla osoby, dla której znane są takie tematy. Wśród innowacji znaleźć możemy oferty autorów z wielu krajów. Systematyczne zapoznawanie się z ich refleksjami może być znakomitym bodźcem do dyskusji na polityczne tematy z przyjaciółmi, również zainteresowanych polityką. Wydanie książki, nota bene bardzo cenionej przez wielu klientów księgarni, pt. Osobliwości polskiej demokracji w XXI, doczekało się wielu pozytywnych recenzji.

Interesujące miejsca na wakacje dla rodzin

Długa zima może zapowiadać intensywne oraz niezwykle ciepłe lato, na jakie lepiej już dziś się przygotowywać. Wypoczynek w górach bądź też atrakcyjny urlop nad morzem, która z tych opcji okaże się lepsza dla rodzica z dzieckiem? Na pewno ta druga z nich. Wakacje w nadmorskim hotelu należy zaplanować z określonym wyprzedzeniem, aby bez trudności znaleźć przystępne cenowo oraz trafione oferty. W dzisiejszych czasach wybór dobrych miejsc na wakacje z dzieckiem nie bywa zwyczajowo kwestią prostą.

Nie respektujemy przedmiotów… dopóki je dzierżymy

Większość zawodów potrzebuje szeregu różnorodnych pomocy. Jak wybudować dom bez cegłówek czy pustaków? Czy możemy wykonać zdjęcie bez aparatu fotograficznego? A jak pomalujemy wnętrze bez farby? I czy da radę notować bez papieru i długopisu? I na sam koniec: czy można żyć bez pieniędzy?

Latest posts

Najlepsze możliwości lektorów na rynku

Warto od najmłodszych lat stawiać na edukację młodego pokolenia. Coraz szersze możliwości, jakie zapewnić może rynek już teraz to rozmaite techniki nauczania języków obcych. Aktywności fakultatywne, doceniane przez dzieci przeważnie dopiero po latach, takie jak przykładowo nauka języka obcego w dużym stopniu poprawiają koncentrację oraz naukę konkretnych przedmiotów. Zainicjowanie nauki języka jest bardzo rekomendowane w początkowych latach życia dziecka, kiedy jego zdolności osiągają pułap.

Czy istnieje możliwość, że e-booki wyprą papierowe książki ale przy tym podwyższą skalę czytelnictwa?

E-book czyli elektroniczna książka jest współcześnie najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Powoli wypiera on klasyczne, papierowe książki bo niektóre tytuły wydawane są tylko w postaci e-booków zwłaszcza w takich dziedzinach jak informatyka. E-booki pojawiły się wiele lat temu w postaci manuali dołączanych do różnych programów komputerowych. Wraz z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swoją działalność gospodarczą wyłącznie w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się niezwykle popularne. Przyczyniło się do tego dużo zalet tej formy książki do których najważniejszą jest mały koszt produkcji.

Identyfikacja wizualna i e-marketing – co warto wiedzieć

W nowym tysiącleciu marketing jest jednym z podstawowych czynników decydujących o rozwijaniu się danej marki bądź firmy. Jest silnie ważne, by poszczególny produkt lub usługa były zauważone oraz zapamiętane poprzez możliwych klientów, a jest to ciężkie do osiągnięcia bez znajomości tajemnic marketingu , a także promocji. Dlatego nie bez przyczyny pojawia się tyle kursów jak również kierunków na uczelniach wyższych skupiających się na różnorodnych jego aspektach.

Gdzie należałoby powiększać wiedzę?

W dniu współczesnym niewątpliwie wybitnie istotnym aspektem codzienności jest rozwój. Wielu z nas bowiem pragnie się sprawnie rozwijać, bowiem dzięki takiemu podejściu nasze horyzonty zostaną nieprzerwanie nieodkryte. Niemniej natomiast niezmiernie ważną kwestią pozostaje odkrycie wartościowych wydarzeń czy także książek, dzięki którym będziemy w stanie zrealizować to postanowienie.

Fundusze z Unii dla osób, które planują założyć swoją firmę

Wiele osób planuje założenie swojej działalności. Jest to jeden ze sposobów na znalezienie satysfakcjonującego zajęcia, zwłaszcza współcześnie, kiedy bezrobocie w Polsce osiąga rzeczywiście wysoki poziom. Co więcej, praca na własny rachunek gwarantuje, że sukces będzie można zawdzięczać jedynie sobie. Jednakże, założenie własnej firmy wymaga nie tylko wiele pracy oraz wyrzeczeń, ale generuje też naprawdę kłopotliwe koszty.

Z jakiego powodu wydrukowane plakaty to fajny pomysł na reklamę?

Kiedy prowadzisz przedsiębiorstwo, bez wątpliwości doskonale wiesz, że na pewno powinieneś zainwestować w reklamę. Prawie nikt już dzisiaj nie ma wątpliwości, że reklama jest wyjątkową dźwignią handlu. Kiedy jakaś firma nie funkcjonuje w świadomości klientów – bo dla przykładu nie prowadzi konta w serwisach społecznościowych – bez wątpienia jest jej odrobinę ciężej sprzedać swoje usługi. Jakie formy reklamy są najbardziej skuteczne? Na pewno warto zainwestować w posiadanie konta w serwisach społecznościowych.