Nasze środowisko – nasz styl mówienia

Są różne profesje, a wszystkie z nich charakteryzują się fachowymi terminami. Z jednej strony w ten sposób możemy bez problemu się porozumieć pośród fachowców ze swojej dziedziny, z drugiej strony, konkretne środowisko jest przez to bardziej hermetyczne.

Nie tworzy się chyba jednak po to tych terminów, aby się czymś wyróżnić, niezbędne są one naturalnie do pracy. A każdy zainteresowany przecież, jeśli będzie pragnął się o czymś dowiedzieć może o tej kwestii doczytać. W erze dostępu do globalnej sieci to bezproblemowe.

Spacerujący ludzie

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Własny fachowy język posiadają lekarze i bibliotekarze, własnym slangiem posługuje się młodzież, własną grypserę mają więźniowie. Gdy jeden fotograf wymienia opinie z innym o własnym zestawie i sprzęcie studyjnym (więcej info znajdziesz w tym miejscu: specjalistyczne zestawy i sprzęty studyjne), to jeśli stwierdzi, że na jego sprzęt studyjny składają się też żarówki, to będziemy twierdzić, iż wszystko jest zrozumiałe, choć tak naprawdę na myśli ma fachowe żarówki. Z drugiej strony będzie całkowicie dziwaczne, gdy wspomni coś o żarnikach błysku, w takim momencie nie będziemy wiedzieli zupełnie, o co chodzi. Więcej wiadomości o tych specjalistycznych produktach możesz znaleźć w tym miejscu: żarówki sprzęt studyjny.

Specjalistyczny język odznacza się tym, że zaangażowani w niego ludzie potrafią

Ludzie siedzący na ławce

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

bardziej lub słabiej identyfikować się ze swoim otoczeniem. Czasem bowiem tak jest, iż jedna osoba akceptuje wszystko, co zaproponuje jej grupa, tym samym przyswoi jej sposób wysławiania i będzie to traktować, jak swój własny sposób mówienia, zaś innej osobie może nie przypaść do gustu ta hermetyczność i tak często, jak to możliwe będzie odrzucać styl tego typu mówienia. To, w której my będziemy grupie zależy od kilku wytycznych.

Jednym z takich wytycznych jest wychowanie, to w jaki sposób zostaliśmy wychowani, czy bardziej na członka grupy czy bardziej na samotnika. Samotnik będzie przyjmował bardziej własny styl zachowania, nie będzie umiał tak łatwo odnaleźć się tak w grupie, jak inni. Może być podejrzewany o negatywne myśli i szkodzenie grupie. Takie osoby nazywane są dziwakami.

Dużo też zależy, z jakimi osobami się zadajemy. Jeśli są to ciekawe, przyjacielskie osoby, to łatwiej będzie nam przyjąć ich sposób bycia i zachowywać się tak samo, w zgodzie ze sposobem bycia grupy, z którą się utożsamiamy. Jeśli jednakowoż będą to gbury to raczej będziemy odżegnywać się od tego stylu bycia. Choć taka prawda, że każdy jest inny i ma inne potrzeby, więc nie powinniśmy wyciągać jasnych i pewnych wniosków.

, , , , ,

Related posts

Żyjemy w czasach chwilowości. Co to znaczy?

Wszystko zmienia się bardzo szybko. Technologia gna do przodu nie oglądając się za siebie. Mamy najnowsze gadżety, które być może ułatwiają życie, ale zabijają tajemnice.

Czego możemy się dowiedzieć dziś o na polityczne tematy z nowych publikacji?

Cenione nie tylko przez fascynatów tematyki politycznej książki dostępne są w szczególnie korzystnych cenach na rynku. Warto wybrać je również na prezent dla osoby, dla której znane są takie tematy. Wśród innowacji znaleźć możemy oferty autorów z wielu krajów. Systematyczne zapoznawanie się z ich refleksjami może być znakomitym bodźcem do dyskusji na polityczne tematy z przyjaciółmi, również zainteresowanych polityką. Wydanie książki, nota bene bardzo cenionej przez wielu klientów księgarni, pt. Osobliwości polskiej demokracji w XXI, doczekało się wielu pozytywnych recenzji.

Interesujące miejsca na wakacje dla rodzin

Długa zima może zapowiadać intensywne oraz niezwykle ciepłe lato, na jakie lepiej już dziś się przygotowywać. Wypoczynek w górach bądź też atrakcyjny urlop nad morzem, która z tych opcji okaże się lepsza dla rodzica z dzieckiem? Na pewno ta druga z nich. Wakacje w nadmorskim hotelu należy zaplanować z określonym wyprzedzeniem, aby bez trudności znaleźć przystępne cenowo oraz trafione oferty. W dzisiejszych czasach wybór dobrych miejsc na wakacje z dzieckiem nie bywa zwyczajowo kwestią prostą.

Nie respektujemy przedmiotów… dopóki je dzierżymy

Większość zawodów potrzebuje szeregu różnorodnych pomocy. Jak wybudować dom bez cegłówek czy pustaków? Czy możemy wykonać zdjęcie bez aparatu fotograficznego? A jak pomalujemy wnętrze bez farby? I czy da radę notować bez papieru i długopisu? I na sam koniec: czy można żyć bez pieniędzy?

Latest posts

Wynagrodzenie i jego odliczenia

Osoby podlegające ubezpieczeniu leczniczemu, posiadają obowiązek zgłosić do ubezpieczenia swoich członków rodziny, jacy nie podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu z odrębnego imienia z zastrzeżeniem poniektórych ewentualności.

W jaki sposób w Niemczech prowadzona jest windykacja należności?

Przedsiębiorcy w Niemczech Przedsiębiorców w Niemczech nierzadko dotykają problemy na poziomie formalnym. Pojawiają się kłopoty z tym, że dłużnicy mogą zwlekać z opłatami. Zdarza się też tak, że w ogóle nie uiszczają wymaganych należności. Ciągle powiększa się paleta proponowanych dzisiaj możliwości, a eksperci dokładają mnogości starań do wpasowywania się w kryteria klientów. Kiedy poszukiwana jest usługa jak windykacja należności - Niemcy dbają o osoby pracujące na terenie tego kraju w szczególności.

Szukamy solidnego biura rachunkowego w Bielsku Białej

Dla szukających biura rachunkowego prowadzącego działalność w Bielsku Białej trzeba powiedzieć jedno - zawsze powinniście zwrócić swoją uwagę na nawet szczegóły. Dlaczego? Można w sumie powiedzieć, że jeżeli wchodzi w grę biuro księgowe bielsko biała, nawet nieduże przeoczenie z jego strony może spowodować, że będziemy stratni. Wszyscy wiemy, iż nie jest za łatwo ogarnąć wszystkie zagadnienia dot. podatków, itp. Należy skorzystać z usług księgowych, którzy doskonale orientują się w temacie...

Jakim sposobem bezproblemowo zarządzać firmą?

Bez wątpienia każdy bardzo dobrze wie o tym, że prowadzenie swej firmy w wielu przypadkach może być naprawdę dochodowym zajęciem, które dodatkowo niesie ze sobą niemałą satysfakcję. Z drugiej jednak strony nigdy nie wolno nam zapominać o tym, że w wielu kwestiach nie jest to łatwe – to, czy uda nam się osiągnąć w pełni zadowalające nas zyski może być tutaj uzależnione od wielu rozmaitych spraw, choć rzecz jasna sami możemy wpływać na sporo z nich.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*