Nie pragniemy aby obcy ludzie wiedzieli o nas za wiele

Każdy człowiek lubi ochraniać swoją prywatność, chcemy mieć świadomość, że nikt obcy nie uzyska naszego numeru telefonu, iż nikt obcy nie pozna naszego adresu zamieszkania, a już zdecydowanie nie chcemy, aby ktoś obcy zyskał dostęp do naszego konta bankowego. Dlatego nie tylko sami dokładamy wszelkich sił, by nasze najistotniejsze dane osobowe zostały dobrze ochraniane, lecz równocześnie wymagamy od kolejnych, że też będą je chronić.

biznes

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Sklepy internetowe powinny szczególnie dbać o nasze dane osobowe

Nasze dane osobowe są chronione przez różne przedsiębiorstwa oraz instytucje, które posiadają do nich dojście. Co więcej za ich niedostateczne ochranianie można otrzymać wysokie kary, które są regulowane przez nasz system prawny. Mimo wszystko co zrobić kiedy nie mogą ich zamknąć w najmniejszym sejfie, ponieważ mieszczą się one w bazie sklepu internetowego? Ochrona danych osobowych w sklepie internetowym jest zwłaszcza istotna, a to przez to, że może ona pociągać wielu hakerów, żeby się tam włamali oraz uzyskali o nas te wszystkie informacje. Dlatego właśnie zazwyczaj sklepy te mają silniejszą ochronę, używają najbardziej wymyślnych programów do ich ochrony, a nierzadko również przechowują te dane w kolejnych miejscach, tak by nie były nazbyt mocno powiązane ze sklepem, i żeby nie znajdowały się w jednym miejscu na serwerze z kolejnymi danymi (ochrona danych – zobacz więcej – osobowych).

Nie powinniśmy się niczego obawiać

biznes

Autor: The Elite Ayrshire Business Circle
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby mające takowy sklep wspaniale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest taka ochrona danych osobowych, a więc możemy mieć pewność, iż dołożą oni wszelkich starań, by te dane nie wpadły w niepowołane ręce. Dodatkowo jest dużo programów, które pomagają w ich ochronie, więc każdy pragnie się tu zabezpieczyć na jak największym stopniu, ponieważ wiedzą oni, iż w przeciwnym razie mają szansę utracić nie jedynie obecnych kontrahentów, ale również oraz tych potencjalnie przyszłych (dowiedz się więcej o firmie).

Trzeba zapytać jak będą chronione nasze dane

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy nasze dane będą w właściwy sposób ochraniane, to wciąż mamy szansę zapytać dany sklep w jaki sposób się o nie troszczą. Wtenczas tak uspokojeni z pewnością dużo chętniej będziemy dokonywać zakupów w takim sklepie i jednocześnie będziemy sypiać spokojnie, przekonani, że nikt niepowołany nie posiada dostępu do tych najistotniejszych oraz najbardziej osobistych danych o nas.

, ,

Related posts

Obecnie powinniśmy inwestować we własny rozwój

Aktualnie łatwo rozpłynąć się w oceanie nijakości. Ciężko jest się wyróżnić. Ci, co nawet pragną to osiągnąć zderzają się ze ścianą. Zgłaszają się do różnorodnych reality show czy talent show i odkrywają się przed całą Polską. Decydują się na to, gdyż pragną być znani i coś osiągnąć, to w porządku, nie ma co tego negować, co z tego, gdy są tylko kukiełkami w rękach zawodowych graczy – fachowców z branży medialnej. Skończy się sezon talent show, przyjdą następni, a Ci co do tej pory byli rokujący nadzieję na przyszłą karierę zostaną prędko zapomniani.

Jakim sposobem efektywnie prowadzić swoją działalność gospodarczą?

Jeżeli posiadasz własną firmę, powiedzmy restaurację z włoskim jedzeniem, powinieneś pamiętać, iż wśród przedsiębiorców panuje ogromna konkurencja. Czyli aby móc utrzymać się na polskim rynku, należy się starać. To oczywiście normalne, w końcu w każdym kraju tak jest. Co zatem można robić, jeśli pragniemy zwiększyć własne zarobki? Na pewno czymś bardzo istotnym jest to, aby po prostu skorzystać z usług takich firm, które trudnią się wywiadem gospodarczym. W końcu niestety niektórzy przedsiębiorcy nie są raczej uczciwymi ludźmi.

Latest posts

Czym zajmuje się komornik?

Praca komornika jest bez wątpienia wyjątkowo ciężkim zajęciem. Na ogół ludzie czują do ludzi pracujących w tym zawodzie nie tylko niechęć, ale także wręcz nienawiść. Pierwszą przyczyną takich emocji jest naturalnie zakres jego działań. Zawód komornika jest również zajęciem niezwykle niebezpiecznym i wymagającym poświęcenia. Do typowych działań komornika należy zaliczyć ściąganie długów. Proces ten ma sporo etapów. Po pierwsze windykacja należności opiera się na wejściu na konto bankowe. Zajmuje się zwykle dużą część dochodów dłużnika, jednak nie wszystko, aby nie zabierać wszystkich środków na życie. Czasami jednak ma miejsce taka sytuacja, kiedy dłużnik nie pracuje i nie jest możliwym tego rodzaju działanie.

Obecnie powinniśmy inwestować we własny rozwój

Aktualnie łatwo rozpłynąć się w oceanie nijakości. Ciężko jest się wyróżnić. Ci, co nawet pragną to osiągnąć zderzają się ze ścianą. Zgłaszają się do różnorodnych reality show czy talent show i odkrywają się przed całą Polską. Decydują się na to, gdyż pragną być znani i coś osiągnąć, to w porządku, nie ma co tego negować, co z tego, gdy są tylko kukiełkami w rękach zawodowych graczy – fachowców z branży medialnej. Skończy się sezon talent show, przyjdą następni, a Ci co do tej pory byli rokujący nadzieję na przyszłą karierę zostaną prędko zapomniani.

Czy istnieje możliwość, że e-booki wyprą papierowe książki ale przy tym podwyższą skalę czytelnictwa?

E-book czyli elektroniczna książka jest obecnie najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Pomału wypiera on klasyczne, papierowe książki ponieważ niektóre tytuły wydawane są wyłącznie w postaci e-booków szczególnie w takich dziedzinach jak informatyka. E-booki pojawiły się wiele lat temu w postaci manuali dołączanych do różnych programów komputerowych. Wraz z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swą działalność gospodarczą tylko w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się bardzo popularne. Doprowadziło do tego dużo zalet tej formy książki do których główną jest mały koszt produkcji.

Idealna recepta na jesienną chandrę

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Niepokojące to stwierdzenie, z racji iż człowiek wychowany jedynie przez „szklany ekran” funkcjonuje zupełnie inaczej, niż niż osoba, która czyta książki. Z jakiej przyczyny? Otóż czytanie bardzo pozytywnie wpływa na nasz rozwój. Telewizja stopuje niezależne myślenie. Wszystko mamy zaserwowane na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu możemy wykazać się fantazja i kreatywnością. Samodzielnie obsadzamy role i planujemy tło. Każdy szczegół wygląda tak, jak zechcemy.