Nie respektujemy przedmiotów… dopóki je dzierżymy

Większość zawodów wymaga wielu różnorodnych pomocy. Jak zbudować dom bez cegłówek czy pustaków? Czy można wykonać fotografię bez aparatu? A jak pomalujemy pomieszczenie bez farby? I czy da radę notować bez papieru i pióra? I na sam koniec: czy można istnieć bez finansów?

Tego typu oczywiste pytania są częściej domeną myślicieli i dzieci, które chcą wiedzieć wszystko, niźli szarych ludzi z realnymi problemami na głowie. Jednakowoż czasami musimy się nad tym zastanowić, żeby docenić, to co mamy. Bo cały czas utyskujemy na przykład, iż posiadamy zbyt mało pieniędzy, ale nie uwzględniamy w tym wszystkim, skąd się wzięły te pieniądze. Oczywiście, z naszej ciężkiej pracy, lecz bez pracy nie tylko nie ma kołaczy, lecz nie ma również kasy.

Fotel bujany

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

A za zarobione pieniądze możemy kupić różne przedmioty, jakich byśmy nie posiadali gdyby nie pieniądze. Jednakże czasami płacimy za nie tak swobodną ręką, jakby to było zwyczajne, iż kupujemy akurat tą rzecz. A nie jest to takie jasne, nie jest takie oczywiste, co ujawniają bolączki ludzi, którzy mieli wszystko i potracili wszystko z dnia na dzień. Byli przy kasie, stać ich było na

Figurki

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

wszystko, do trwonienia pieniędzy mieli lekką rękę, co kluczowe nie zastanawiali się nad tym, iż wydali tysiąc czy dwa tysiące. No dzień, jak co dzień.

Aż nadszedł kryzys i z takiego bajkowego życia rozpoczęła się jedna z wielu bitw o przetrwanie. Od tej pory już nie – idź do serwisu – było lekkiej ręki do trwonienia kasy, teraz nadszedł okres strasznej doli i żebraniny. Obecnie trzeba było liczyć, ile jeszcze drobnych brakuje, aby zarobić na chleb czy butelkę nalewki.

Wcześniej tyle kupowałeś rzeczy, że tego nie kontrolowałeś, byłeś fotografem, więc posiadałeś niezliczone tła fotograficzne (specjalistyczne tło fotograficzne), stoły bezcieniowe czy światłomierze (profesjonalny światłomierz) w swoim prywatnym studiu, a dzisiaj… Obecnie bilans twojego dnia to dwie bułki, jakaś zupa i przeterminowana konserwa wyłowiona ze śmietnika.

Doceniajmy więc przedmioty póki je posiadamy, bo nie ma rzeczy pewnych, i możemy obudzić się w jakiś dzień bez grosza, chociaż jeszcze wczoraj posiadaliśmy wszystko, tak dużo, że aż nie liczyliśmy tych bogactw. Dopiero, bowiem człowiek na skraju nędzy rozumie sobie, że każda rzecz, którą posiadamy jest ważna.

, , , , , , ,

Related posts

Żyjemy w czasach chwilowości. Co to znaczy?

Wszystko zmienia się bardzo szybko. Technologia gna do przodu nie oglądając się za siebie. Mamy najnowsze gadżety, które być może ułatwiają życie, ale zabijają tajemnice.

Czego możemy się dowiedzieć dziś o na polityczne tematy z nowych publikacji?

Cenione nie tylko przez fascynatów tematyki politycznej książki dostępne są w szczególnie korzystnych cenach na rynku. Warto wybrać je również na prezent dla osoby, dla której znane są takie tematy. Wśród innowacji znaleźć możemy oferty autorów z wielu krajów. Systematyczne zapoznawanie się z ich refleksjami może być znakomitym bodźcem do dyskusji na polityczne tematy z przyjaciółmi, również zainteresowanych polityką. Wydanie książki, nota bene bardzo cenionej przez wielu klientów księgarni, pt. Osobliwości polskiej demokracji w XXI, doczekało się wielu pozytywnych recenzji.

Interesujące miejsca na wakacje dla rodzin

Długa zima może zapowiadać intensywne oraz niezwykle ciepłe lato, na jakie lepiej już dziś się przygotowywać. Wypoczynek w górach bądź też atrakcyjny urlop nad morzem, która z tych opcji okaże się lepsza dla rodzica z dzieckiem? Na pewno ta druga z nich. Wakacje w nadmorskim hotelu należy zaplanować z określonym wyprzedzeniem, aby bez trudności znaleźć przystępne cenowo oraz trafione oferty. W dzisiejszych czasach wybór dobrych miejsc na wakacje z dzieckiem nie bywa zwyczajowo kwestią prostą.

Nasze środowisko – nasz styl mówienia

Są różne profesje, a wszystkie z nich odznaczają się fachową terminologią. Z jednej strony dzięki temu możemy łatwo się porozumieć pośród fachowców z własnej branży, z następnej strony, konkretne środowisko jest przez to bardziej niedostępne.

Latest posts

Wynagrodzenie i jego odliczenia

Osoby podlegające ubezpieczeniu leczniczemu, posiadają obowiązek zgłosić do ubezpieczenia swoich członków rodziny, jacy nie podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu z odrębnego imienia z zastrzeżeniem poniektórych ewentualności.

W jaki sposób w Niemczech prowadzona jest windykacja należności?

Przedsiębiorcy w Niemczech Przedsiębiorców w Niemczech nierzadko dotykają problemy na poziomie formalnym. Pojawiają się kłopoty z tym, że dłużnicy mogą zwlekać z opłatami. Zdarza się też tak, że w ogóle nie uiszczają wymaganych należności. Ciągle powiększa się paleta proponowanych dzisiaj możliwości, a eksperci dokładają mnogości starań do wpasowywania się w kryteria klientów. Kiedy poszukiwana jest usługa jak windykacja należności - Niemcy dbają o osoby pracujące na terenie tego kraju w szczególności.

Szukamy solidnego biura rachunkowego w Bielsku Białej

Dla szukających biura rachunkowego prowadzącego działalność w Bielsku Białej trzeba powiedzieć jedno - zawsze powinniście zwrócić swoją uwagę na nawet szczegóły. Dlaczego? Można w sumie powiedzieć, że jeżeli wchodzi w grę biuro księgowe bielsko biała, nawet nieduże przeoczenie z jego strony może spowodować, że będziemy stratni. Wszyscy wiemy, iż nie jest za łatwo ogarnąć wszystkie zagadnienia dot. podatków, itp. Należy skorzystać z usług księgowych, którzy doskonale orientują się w temacie...

Jakim sposobem bezproblemowo zarządzać firmą?

Bez wątpienia każdy bardzo dobrze wie o tym, że prowadzenie swej firmy w wielu przypadkach może być naprawdę dochodowym zajęciem, które dodatkowo niesie ze sobą niemałą satysfakcję. Z drugiej jednak strony nigdy nie wolno nam zapominać o tym, że w wielu kwestiach nie jest to łatwe – to, czy uda nam się osiągnąć w pełni zadowalające nas zyski może być tutaj uzależnione od wielu rozmaitych spraw, choć rzecz jasna sami możemy wpływać na sporo z nich.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*