Nie respektujemy przedmiotów… dopóki je dzierżymy

Większość zawodów wymaga wielu różnorodnych pomocy. Jak zbudować dom bez cegłówek czy pustaków? Czy można wykonać fotografię bez aparatu? A jak pomalujemy pomieszczenie bez farby? I czy da radę notować bez papieru i pióra? I na sam koniec: czy można istnieć bez finansów?

Tego typu oczywiste pytania są częściej domeną myślicieli i dzieci, które chcą wiedzieć wszystko, niźli szarych ludzi z realnymi problemami na głowie. Jednakowoż czasami musimy się nad tym zastanowić, żeby docenić, to co mamy. Bo cały czas utyskujemy na przykład, iż posiadamy zbyt mało pieniędzy, ale nie uwzględniamy w tym wszystkim, skąd się wzięły te pieniądze. Oczywiście, z naszej ciężkiej pracy, lecz bez pracy nie tylko nie ma kołaczy, lecz nie ma również kasy.

Fotel bujany

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

A za zarobione pieniądze możemy kupić różne przedmioty, jakich byśmy nie posiadali gdyby nie pieniądze. Jednakże czasami płacimy za nie tak swobodną ręką, jakby to było zwyczajne, iż kupujemy akurat tą rzecz. A nie jest to takie jasne, nie jest takie oczywiste, co ujawniają bolączki ludzi, którzy mieli wszystko i potracili wszystko z dnia na dzień. Byli przy kasie, stać ich było na

Figurki

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

wszystko, do trwonienia pieniędzy mieli lekką rękę, co kluczowe nie zastanawiali się nad tym, iż wydali tysiąc czy dwa tysiące. No dzień, jak co dzień.

Aż nadszedł kryzys i z takiego bajkowego życia rozpoczęła się jedna z wielu bitw o przetrwanie. Od tej pory już nie – idź do serwisu – było lekkiej ręki do trwonienia kasy, teraz nadszedł okres strasznej doli i żebraniny. Obecnie trzeba było liczyć, ile jeszcze drobnych brakuje, aby zarobić na chleb czy butelkę nalewki.

Wcześniej tyle kupowałeś rzeczy, że tego nie kontrolowałeś, byłeś fotografem, więc posiadałeś niezliczone tła fotograficzne (specjalistyczne tło fotograficzne), stoły bezcieniowe czy światłomierze (profesjonalny światłomierz) w swoim prywatnym studiu, a dzisiaj… Obecnie bilans twojego dnia to dwie bułki, jakaś zupa i przeterminowana konserwa wyłowiona ze śmietnika.

Doceniajmy więc przedmioty póki je posiadamy, bo nie ma rzeczy pewnych, i możemy obudzić się w jakiś dzień bez grosza, chociaż jeszcze wczoraj posiadaliśmy wszystko, tak dużo, że aż nie liczyliśmy tych bogactw. Dopiero, bowiem człowiek na skraju nędzy rozumie sobie, że każda rzecz, którą posiadamy jest ważna.

, , , , , , ,

Related posts

Żyjemy w czasach chwilowości. Co to znaczy?

Wszystko zmienia się bardzo szybko. Technologia gna do przodu nie oglądając się za siebie. Mamy najnowsze gadżety, które być może ułatwiają życie, ale zabijają tajemnice.

Czego możemy się dowiedzieć dziś o na polityczne tematy z nowych publikacji?

Cenione nie tylko przez fascynatów tematyki politycznej książki dostępne są w szczególnie korzystnych cenach na rynku. Warto wybrać je również na prezent dla osoby, dla której znane są takie tematy. Wśród innowacji znaleźć możemy oferty autorów z wielu krajów. Systematyczne zapoznawanie się z ich refleksjami może być znakomitym bodźcem do dyskusji na polityczne tematy z przyjaciółmi, również zainteresowanych polityką. Wydanie książki, nota bene bardzo cenionej przez wielu klientów księgarni, pt. Osobliwości polskiej demokracji w XXI, doczekało się wielu pozytywnych recenzji.

Interesujące miejsca na wakacje dla rodzin

Długa zima może zapowiadać intensywne oraz niezwykle ciepłe lato, na jakie lepiej już dziś się przygotowywać. Wypoczynek w górach bądź też atrakcyjny urlop nad morzem, która z tych opcji okaże się lepsza dla rodzica z dzieckiem? Na pewno ta druga z nich. Wakacje w nadmorskim hotelu należy zaplanować z określonym wyprzedzeniem, aby bez trudności znaleźć przystępne cenowo oraz trafione oferty. W dzisiejszych czasach wybór dobrych miejsc na wakacje z dzieckiem nie bywa zwyczajowo kwestią prostą.

Nasze środowisko – nasz styl mówienia

Są różne profesje, a wszystkie z nich odznaczają się fachową terminologią. Z jednej strony dzięki temu możemy łatwo się porozumieć pośród fachowców z własnej branży, z następnej strony, konkretne środowisko jest przez to bardziej niedostępne.

Latest posts

Czy istnieje możliwość, że e-booki wyprą papierowe książki ale przy tym podwyższą skalę czytelnictwa?

E-book czyli elektroniczna książka jest współcześnie najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Powoli wypiera on klasyczne, papierowe książki bo niektóre tytuły wydawane są tylko w postaci e-booków zwłaszcza w takich dziedzinach jak informatyka. E-booki pojawiły się wiele lat temu w postaci manuali dołączanych do różnych programów komputerowych. Wraz z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swoją działalność gospodarczą wyłącznie w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się niezwykle popularne. Przyczyniło się do tego dużo zalet tej formy książki do których najważniejszą jest mały koszt produkcji.

Identyfikacja wizualna i e-marketing – co warto wiedzieć

W nowym tysiącleciu marketing jest jednym z podstawowych czynników decydujących o rozwijaniu się danej marki bądź firmy. Jest silnie ważne, by poszczególny produkt lub usługa były zauważone oraz zapamiętane poprzez możliwych klientów, a jest to ciężkie do osiągnięcia bez znajomości tajemnic marketingu , a także promocji. Dlatego nie bez przyczyny pojawia się tyle kursów jak również kierunków na uczelniach wyższych skupiających się na różnorodnych jego aspektach.

Gdzie należałoby powiększać wiedzę?

W dniu współczesnym niewątpliwie wybitnie istotnym aspektem codzienności jest rozwój. Wielu z nas bowiem pragnie się sprawnie rozwijać, bowiem dzięki takiemu podejściu nasze horyzonty zostaną nieprzerwanie nieodkryte. Niemniej natomiast niezmiernie ważną kwestią pozostaje odkrycie wartościowych wydarzeń czy także książek, dzięki którym będziemy w stanie zrealizować to postanowienie.

Fundusze z Unii dla osób, które planują założyć swoją firmę

Wiele osób planuje założenie swojej działalności. Jest to jeden ze sposobów na znalezienie satysfakcjonującego zajęcia, zwłaszcza współcześnie, kiedy bezrobocie w Polsce osiąga rzeczywiście wysoki poziom. Co więcej, praca na własny rachunek gwarantuje, że sukces będzie można zawdzięczać jedynie sobie. Jednakże, założenie własnej firmy wymaga nie tylko wiele pracy oraz wyrzeczeń, ale generuje też naprawdę kłopotliwe koszty.

Z jakiego powodu wydrukowane plakaty to fajny pomysł na reklamę?

Kiedy prowadzisz przedsiębiorstwo, bez wątpliwości doskonale wiesz, że na pewno powinieneś zainwestować w reklamę. Prawie nikt już dzisiaj nie ma wątpliwości, że reklama jest wyjątkową dźwignią handlu. Kiedy jakaś firma nie funkcjonuje w świadomości klientów – bo dla przykładu nie prowadzi konta w serwisach społecznościowych – bez wątpienia jest jej odrobinę ciężej sprzedać swoje usługi. Jakie formy reklamy są najbardziej skuteczne? Na pewno warto zainwestować w posiadanie konta w serwisach społecznościowych.

Reklama na billboardach

Każdy, kto chociaż trochę rozumie nowoczesne technologie orientuje się, że dziś hegemoniczną pozycję w promocji ma internet. To nie dziwota, przecież dobrze umieszczone reklamy w sieci dotrą do większej liczby klientów, niż np. billboardy w Rudzie Śląskiej. A jak wiemy naczelnym celem ludzi opłacających reklamy jest to, by wieści o ich ofercie dotarły do jak najszerzej masy ludzi.