Nie respektujemy przedmiotów… dopóki je dzierżymy

Większość zawodów wymaga wielu różnorodnych pomocy. Jak zbudować dom bez cegłówek czy pustaków? Czy można wykonać fotografię bez aparatu? A jak pomalujemy pomieszczenie bez farby? I czy da radę notować bez papieru i pióra? I na sam koniec: czy można istnieć bez finansów?

Tego typu oczywiste pytania są częściej domeną myślicieli i dzieci, które chcą wiedzieć wszystko, niźli szarych ludzi z realnymi problemami na głowie. Jednakowoż czasami musimy się nad tym zastanowić, żeby docenić, to co mamy. Bo cały czas utyskujemy na przykład, iż posiadamy zbyt mało pieniędzy, ale nie uwzględniamy w tym wszystkim, skąd się wzięły te pieniądze. Oczywiście, z naszej ciężkiej pracy, lecz bez pracy nie tylko nie ma kołaczy, lecz nie ma również kasy.

Fotel bujany

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

A za zarobione pieniądze możemy kupić różne przedmioty, jakich byśmy nie posiadali gdyby nie pieniądze. Jednakże czasami płacimy za nie tak swobodną ręką, jakby to było zwyczajne, iż kupujemy akurat tą rzecz. A nie jest to takie jasne, nie jest takie oczywiste, co ujawniają bolączki ludzi, którzy mieli wszystko i potracili wszystko z dnia na dzień. Byli przy kasie, stać ich było na

Figurki

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

wszystko, do trwonienia pieniędzy mieli lekką rękę, co kluczowe nie zastanawiali się nad tym, iż wydali tysiąc czy dwa tysiące. No dzień, jak co dzień.

Aż nadszedł kryzys i z takiego bajkowego życia rozpoczęła się jedna z wielu bitw o przetrwanie. Od tej pory już nie – idź do serwisu – było lekkiej ręki do trwonienia kasy, teraz nadszedł okres strasznej doli i żebraniny. Obecnie trzeba było liczyć, ile jeszcze drobnych brakuje, aby zarobić na chleb czy butelkę nalewki.

Wcześniej tyle kupowałeś rzeczy, że tego nie kontrolowałeś, byłeś fotografem, więc posiadałeś niezliczone tła fotograficzne (specjalistyczne tło fotograficzne), stoły bezcieniowe czy światłomierze (profesjonalny światłomierz) w swoim prywatnym studiu, a dzisiaj… Obecnie bilans twojego dnia to dwie bułki, jakaś zupa i przeterminowana konserwa wyłowiona ze śmietnika.

Doceniajmy więc przedmioty póki je posiadamy, bo nie ma rzeczy pewnych, i możemy obudzić się w jakiś dzień bez grosza, chociaż jeszcze wczoraj posiadaliśmy wszystko, tak dużo, że aż nie liczyliśmy tych bogactw. Dopiero, bowiem człowiek na skraju nędzy rozumie sobie, że każda rzecz, którą posiadamy jest ważna.

, , , , , , ,

Related posts

Żyjemy w czasach chwilowości. Co to znaczy?

Wszystko zmienia się bardzo szybko. Technologia gna do przodu nie oglądając się za siebie. Mamy najnowsze gadżety, które być może ułatwiają życie, ale zabijają tajemnice.

Czego możemy się dowiedzieć dziś o na polityczne tematy z nowych publikacji?

Cenione nie tylko przez fascynatów tematyki politycznej książki dostępne są w szczególnie korzystnych cenach na rynku. Warto wybrać je również na prezent dla osoby, dla której znane są takie tematy. Wśród innowacji znaleźć możemy oferty autorów z wielu krajów. Systematyczne zapoznawanie się z ich refleksjami może być znakomitym bodźcem do dyskusji na polityczne tematy z przyjaciółmi, również zainteresowanych polityką. Wydanie książki, nota bene bardzo cenionej przez wielu klientów księgarni, pt. Osobliwości polskiej demokracji w XXI, doczekało się wielu pozytywnych recenzji.

Interesujące miejsca na wakacje dla rodzin

Długa zima może zapowiadać intensywne oraz niezwykle ciepłe lato, na jakie lepiej już dziś się przygotowywać. Wypoczynek w górach bądź też atrakcyjny urlop nad morzem, która z tych opcji okaże się lepsza dla rodzica z dzieckiem? Na pewno ta druga z nich. Wakacje w nadmorskim hotelu należy zaplanować z określonym wyprzedzeniem, aby bez trudności znaleźć przystępne cenowo oraz trafione oferty. W dzisiejszych czasach wybór dobrych miejsc na wakacje z dzieckiem nie bywa zwyczajowo kwestią prostą.

Nasze środowisko – nasz styl mówienia

Są różne profesje, a wszystkie z nich odznaczają się fachową terminologią. Z jednej strony dzięki temu możemy łatwo się porozumieć pośród fachowców z własnej branży, z następnej strony, konkretne środowisko jest przez to bardziej niedostępne.

Latest posts

Czym zajmuje się komornik?

Praca komornika jest bez wątpienia wyjątkowo ciężkim zajęciem. Na ogół ludzie czują do ludzi pracujących w tym zawodzie nie tylko niechęć, ale także wręcz nienawiść. Pierwszą przyczyną takich emocji jest naturalnie zakres jego działań. Zawód komornika jest również zajęciem niezwykle niebezpiecznym i wymagającym poświęcenia. Do typowych działań komornika należy zaliczyć ściąganie długów. Proces ten ma sporo etapów. Po pierwsze windykacja należności opiera się na wejściu na konto bankowe. Zajmuje się zwykle dużą część dochodów dłużnika, jednak nie wszystko, aby nie zabierać wszystkich środków na życie. Czasami jednak ma miejsce taka sytuacja, kiedy dłużnik nie pracuje i nie jest możliwym tego rodzaju działanie.

Obecnie powinniśmy inwestować we własny rozwój

Aktualnie łatwo rozpłynąć się w oceanie nijakości. Ciężko jest się wyróżnić. Ci, co nawet pragną to osiągnąć zderzają się ze ścianą. Zgłaszają się do różnorodnych reality show czy talent show i odkrywają się przed całą Polską. Decydują się na to, gdyż pragną być znani i coś osiągnąć, to w porządku, nie ma co tego negować, co z tego, gdy są tylko kukiełkami w rękach zawodowych graczy – fachowców z branży medialnej. Skończy się sezon talent show, przyjdą następni, a Ci co do tej pory byli rokujący nadzieję na przyszłą karierę zostaną prędko zapomniani.

Czy istnieje możliwość, że e-booki wyprą papierowe książki ale przy tym podwyższą skalę czytelnictwa?

E-book czyli elektroniczna książka jest obecnie najlepiej sprzedającym się artykułem na zachodzie. Pomału wypiera on klasyczne, papierowe książki ponieważ niektóre tytuły wydawane są wyłącznie w postaci e-booków szczególnie w takich dziedzinach jak informatyka. E-booki pojawiły się wiele lat temu w postaci manuali dołączanych do różnych programów komputerowych. Wraz z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swą działalność gospodarczą tylko w internecie i zapotrzebowaniu na informację, ebooki stały się bardzo popularne. Doprowadziło do tego dużo zalet tej formy książki do których główną jest mały koszt produkcji.

Idealna recepta na jesienną chandrę

Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Niepokojące to stwierdzenie, z racji iż człowiek wychowany jedynie przez „szklany ekran” funkcjonuje zupełnie inaczej, niż niż osoba, która czyta książki. Z jakiej przyczyny? Otóż czytanie bardzo pozytywnie wpływa na nasz rozwój. Telewizja stopuje niezależne myślenie. Wszystko mamy zaserwowane na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu możemy wykazać się fantazja i kreatywnością. Samodzielnie obsadzamy role i planujemy tło. Każdy szczegół wygląda tak, jak zechcemy.