Muzyka rockowa nie zginie nigdy

Paul McCartney powiedział kiedyś, że klasyczny rock jest nieśmiertelny.
I nie ma zapewne osoby, która się z tym stwierdzeniem nie zgodzi. To prawda, muzyka rockowa cały czas eksperymentuje, a kolejne utwory brzmią inaczej od poprzednich.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Dzisiejszy Radiohead, a najbardziej znacząca w świecie rocka kapela Led Zeppelin to zupełne przeciwieństwa . Jednak ich korzenie cały czas pozostają te same. Z tej przyczyny muzyka rockowa jest muzyką i wnuków i …dziadków. Rodzice również nadal trwają przy muzyce swej młodości. Lata 80. i 90. to grunge i rock alternatywny. To kawałki tych gatunków muzycznych były bezustannie grane w radiu. Nirvana rozbrzmiewała zewsząd, a a jej frontman zyskał miano „przedstawiciela nowego pokolenia” z którym identyfikowała się większość młodych ludzi.

Niebanalna melodia, jednocześnie pogodna i ponura oraz tekst, w którym mało kto potrafił doszukać się sensu – taka właśnie była Nirvana . Utwory te, pokazywały emocje Kurta – zwątpienie, niezrozumienie, wściekłość i… humor. Wszystkie te emocje były emocjami młodych ludzi kochających jego twórczość. Niestety, wielkim zaskoczeniem okazała się samobójcza śmierć Cobaina, a wraz z nią rozwiązanie zespołu. Po jego odejściu popularność zespołu sięgnęła zenitu. Niestety, na koncert grupy Nirvana już nigdy nie będzie nam dane się wybrać, jednak dla większości ludzi to nadal nr 1 w świecie rocka.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Nie lada gratkę mają za to fani zespołu Aerosmith. Już 12 czerwca, w Łodzi pojawi się ten rockowy zespół. Ostatnio odwiedzili nasz kraj aż 20 lat temu. Nagłośniony w mediach koncert miał miejsce w Warszawie a bawiła się na nim wielotysięczną publiczność. Tuż przed widowiskiem wokalista Aerosmith, Steven Tyler otrzymał… talerz swojskiej kiełbasy, który żartobliwie nazwał „pierwszą polską złotą płytą dla zespołu”. Teraz powracają w wielkim stylu! Sprzedali ponad 150 milionów egzemplarzy swoich płyt na całym świecie, są ikonami swojego charakterystycznego stylu – mieszanki rocka i bluesa. aerosmith zapewnia, że da z siebie wszystko „ by ten wieczór był niezwykły” i ubolewa nad tym, że tyle lat musieliśmy na nich czekać. Czy warto było odmierzać czas do ich przyjazdu? Czy czeka na nich druga „polska złota płyta”? Okaże się już niedługo.

, , , , , ,

Related posts

Dotacje unijne – co z nimi?

Wspólnota europejska otrzymała w tym roku pokojową nagrodę Nobla. Niektórzy twierdzili, że cenne wyróżnienie przekazano bezpodstawnie.

Idealna kancelaria prawna – czym się odznacza?

Kancelaria prawna jest to instytucja, która świadczy pomoc w rozległym zakresie. Możemy potrzebować jej nie tylko wtedy, kiedy mamy problemy z prawem, chcemy starać się o rozwód lub sporządzić testament, lecz również m.in. uruchamiając działalność gospodarczą, jeśli potrzebujemy właściwego wsparcia. Czym powinien cechować się idealny gabinet prawny?

Losy narodu żydowskiego od wieków przeplatają się z historią Polski

Przez ten okres czasu bardzo różnie układały się relacje pomiędzy tymi narodowościami, bardzo różne też uprzedzenia i stereotypy po dziś dzień są obecne wśród ludzi. Przed rozpoczęciem drugiej wojny światowej Żydzi stanowili blisko jedną dziesiątą polskiego społeczeństwa, i tak naprawdę społeczność ta była bardzo zróżnicowana.

Latest posts

Z jakiej przyczyny dobrze jest przeczytać książki? Bo to magia!

Nikogo chyba nie dziwi to, że zarówno osoby młode jak i starsze coraz chętniej sięgają po dobry film, równocześnie oddalając się od dobrej literatury. Dziś rzadko kiedy można zauważyć pasjonatów książek, których bez reszty pochłania czytany bestseller. Niskiego zainteresowania literaturą można dopatrywać się w wielu przyczynach. Przede wszystkim dużą rolę odgrywają w tym procesie rodzice, którzy z powodu małej ilości czasu wolnego ze względu na codzienne zobowiązania, nie poświęcają własnym pociechom odpowiedniej ilości czasu i przez to w niewielkim stopniu przyczyniają się do rozwijania ich wyobraźni, przede wszystkim poprzez czytanie.

Mądrość ludzka jest niezwykła. Całe szczęście, iż można korzystać z jej dobrodziejstw

Nasza mądrość nie zna granic, jej najistotniejsze dzieła można poznać w wielu zakątkach świata. Najczęściej znajdziemy je w księgarniach i bibliotekach na całym świecie, ale także w architekturze, jaka skrywa w sobie coś więcej niż materiały, dane budowle zostały postawione.Człowiek za tym stoi, twórca, geniusz, podobnie jak w. Sama się nie napisała, ktoś musiał znaleźć inspirację, żeby zaprezentować nam wiedzę, z której dzisiaj korzystamy. Dzięki temu zachowane zostało dziedzictwo naszej kultury, a to sprawia, że jesteśmy bardziej wartościowymi ludźmi.

Czym zajmuje się komornik?

Praca komornika jest bez wątpienia wyjątkowo ciężkim zajęciem. Na ogół ludzie czują do ludzi pracujących w tym zawodzie nie tylko niechęć, ale także wręcz nienawiść. Pierwszą przyczyną takich emocji jest naturalnie zakres jego działań. Zawód komornika jest również zajęciem niezwykle niebezpiecznym i wymagającym poświęcenia. Do typowych działań komornika należy zaliczyć ściąganie długów. Proces ten ma sporo etapów. Po pierwsze windykacja należności opiera się na wejściu na konto bankowe. Zajmuje się zwykle dużą część dochodów dłużnika, jednak nie wszystko, aby nie zabierać wszystkich środków na życie. Czasami jednak ma miejsce taka sytuacja, kiedy dłużnik nie pracuje i nie jest możliwym tego rodzaju działanie.

Obecnie powinniśmy inwestować we własny rozwój

Aktualnie łatwo rozpłynąć się w oceanie nijakości. Ciężko jest się wyróżnić. Ci, co nawet pragną to osiągnąć zderzają się ze ścianą. Zgłaszają się do różnorodnych reality show czy talent show i odkrywają się przed całą Polską. Decydują się na to, gdyż pragną być znani i coś osiągnąć, to w porządku, nie ma co tego negować, co z tego, gdy są tylko kukiełkami w rękach zawodowych graczy – fachowców z branży medialnej. Skończy się sezon talent show, przyjdą następni, a Ci co do tej pory byli rokujący nadzieję na przyszłą karierę zostaną prędko zapomniani.