Znakomite kompetencje językowe to najlepsza gwarancja sukcesu w międzynarodowej organizacji

Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach podstawową umiejętnością w każdym pracy. Żeby być konkurencyjnym na rynku pracy musimy znać język angielski na poziomie zaawansowanym. W niejednej dużej korporacji stanowi to najważniejszą cechą aplikanta, dokładnie badaną podczas rozmowy o pracę.

Debata
Autor: Connect Euranet
Źródło: http://www.flickr.com
Umiejętność biegłego komunikowania się po angielsku przyda się także każdemu przedsiębiorcy, który prowadzi interesy na rynkach zachodnich. Umiejętność porozumiewania się jest dziś niezbędna w utrzymaniu dobrych kontaktów z partnerami biznesowymi z zagranicy- szkolafokus.pl.

W chwili rozpoczęcia pracy w jakiejś firmie zagranicznej, zdarza się, że to jak mówimy i co rozumiemy po angielsku to za mało. W typowych szkołach językowych rzadko uczy się bowiem specyficznego dla biznesu nazewnictwa. Angielski biznesowy to odrębny zakres słówek, jakiego warto się nauczyć, jeśli chce się swobodnie porozumiewać w środowisku biznesowym.

Ponadto język biznesu w większości opiera się na zapożyczeniach z języka angielskiego. Liczne słowa branżowe ze sfery nazewnictwa marketingowego czy też ekonomicznego po prostu musimy znać, jeżeli mamy zamiar zajmować się biznesem.

słuchacze na zajęciach z angielskiego biznesowego
Autor: The Liverpool School of English
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście każdy, kto interesuje się marketingiem siłą rzeczy uczy się pewnych terminów po angielsku, ale często jest to za mało. W celu skutecznego porozumiewania się językiem angielskim w w sytuacjach branżowych na co dzień należy cały czas się dokształcać. Aby potwierdzić swoją znajomość języka na odpowiednim poziomie, najlepiej zainwestować w odpowiedni kurs i zdać egzamin potwierdzony certyfikatem. Posiadanie takiego dokumentu z pewnością zwiększy nasze szanse na rynku pracy. W ten sposób sprawdzimy również, czy rzeczywiście znamy język na danym poziomie zaawansowania.

Ciągle najskuteczniejszą formą uczenia się jest kurs językowy http://www.promar.edu.pl/. W głównej mierze dlatego, że wymusza on na nas regularność nauki, a także umożliwia konwersację, która jest bardzo istotna podczas uczenia się języka. Należy bowiem nie tylko znać znacznie słów, ale przede wszystkim umieć poprawnie zastosować je w mowie i w piśnie. Poza kursami indywidualnymi w ofercie szkół językowych znajdziemy też kursy angielskiego Szczecin. Zwykle korzystają z takiej formy nauki pracodawcy, którzy w ten sposób dbają o rozwój swojej kadry.