W jakich kwestiach może nam pomóc prawnik w RFN?

Członkostwo naszego kraju w Unii Europejskiej jak również sąsiedztwo z niemieckim sąsiadem to główne powody ogromnego zainteresowania Polaków niemieckim rynkiem pracy. Wzrasta również liczba polskich inwestycji na terenie Niemiec. Związane z tym jest zwiększone zapotrzebowanie na usługi adwokatów specjalizujących się w prawie pracy. Coraz to więcej kancelarii adwokackich świadczy swoje usługi w tym konkretnym zakresie. Są to zarówno adwokaci działający na terenie Niemiec jak i kancelarie posiadające siedziby na terytorium Polski. Kancelarie udzielają takich porad zarówno na rzecz pracodawców jak też pracowników.


adwokaci w RFN
Niestety jak obrazują europejskie analizy,10 - 20 procent ogólnej liczby niemieckich imigrantów spotykają niepowodzenia na niemieckim rynku pracy. W Niemczech jest bardzo wielu bezdomnych imigrantów bez zajęcia. Często ci ludzie wpadają w pułapkę uzależnień. Niebezpieczeństwo może stanowić ciągle panujące w naszym Polsce przekonanie, że w Niemczech czeka na nas idealna, świetnie płatna praca (polecamy też) co stanowi pokusę zwłaszcza osoby zamieszkujące polską prowincję, które niewielkie mają perspektywy na znalezienie dobrze płatnej pracy w swojej ojczyźnie. Na domiar złego mit ten szerzy się niczym choroba zakaźna! Wystarczy tylko że jedna osoba ze wsi naopowiada jak to wspaniale żyje mu się w niemieckim kraju, a już ciągnie za sobą pół wioski. Niestety, zwłaszcza jeśli ktoś słabo zna język, często bywa niemile zaskoczony. Okazuje się bowiem, że o pracę za naszą zachodnią granicą wcale nie tak łatwo.


Nic więc dziwnego iż adwokaci w Niemczech balduin-pfnuer.de/ mają pełne ręce roboty. Główne przedmioty jakimi się oni absorbują są: odzyskiwanie zaległych należnych honorariów za wykonaną pracę, ochrona zatrudnionego przed niesłusznym wypowiedzeniem umowy, sporządzanie i analizowanie umów o pracę, również umów dla zarządców spółek, porady prawne dla pracodawców, przygotowanie wypowiedzeń, obrona w postępowaniach tyczących się tak zwanej „pracy na czarno”, i wiele, wiele innych. Aby jednak ustrzec się konieczności pomocy adwokata w Niemczech, proponuję się dobrze do tej ważnej decyzji o wyjeździe przygotować. Najważniejsze nie jechać "w ciemno" tylko do konkretnego, spodziewającego się nas pracodawcy oraz znać choćby podstawy języka niemieckiego.