Muzyka rockowa nie zginie nigdy

Paul McCartney powiedział kiedyś, że klasyczny rock jest nieśmiertelny.
I nie ma zapewne osoby, która się z tym stwierdzeniem nie zgodzi. To prawda, muzyka rockowa cały czas eksperymentuje, a kolejne utwory brzmią inaczej od poprzednich.
koncert
Źródło: http://www.morguefile.com/
Dzisiejszy Radiohead, a najbardziej znacząca w świecie rocka kapela Led Zeppelin to zupełne przeciwieństwa . Jednak ich korzenie cały czas pozostają te same. Z tej przyczyny muzyka rockowa jest muzyką i wnuków i ...dziadków. Rodzice również nadal trwają przy muzyce swej młodości. Lata 80. i 90. to grunge i rock alternatywny. To kawałki tych gatunków muzycznych były bezustannie grane w radiu. Nirvana rozbrzmiewała zewsząd, a a jej frontman zyskał miano „przedstawiciela nowego pokolenia” z którym identyfikowała się większość młodych ludzi.

Niebanalna melodia, jednocześnie pogodna i ponura oraz tekst, w którym mało kto potrafił doszukać się sensu – taka właśnie była Nirvana . Utwory te, pokazywały emocje Kurta – zwątpienie, niezrozumienie, wściekłość i... humor. Wszystkie te emocje były emocjami młodych ludzi kochających jego twórczość. Niestety, wielkim zaskoczeniem okazała się samobójcza śmierć Cobaina, a wraz z nią rozwiązanie zespołu. Po jego odejściu popularność zespołu sięgnęła zenitu. Niestety, na koncert grupy Nirvana już nigdy nie będzie nam dane się wybrać, jednak dla większości ludzi to nadal nr 1 w świecie rocka.gitara
Źródło: http://www.morguefile.com/
Nie lada gratkę mają za to fani zespołu Aerosmith. Już 12 czerwca, w Łodzi pojawi się ten rockowy zespół. Ostatnio odwiedzili nasz kraj aż 20 lat temu. Nagłośniony w mediach koncert miał miejsce w Warszawie a bawiła się na nim wielotysięczną publiczność. Tuż przed widowiskiem wokalista Aerosmith, Steven Tyler otrzymał... talerz swojskiej kiełbasy, który żartobliwie nazwał „pierwszą polską złotą płytą dla zespołu”. Teraz powracają w wielkim stylu! Sprzedali ponad 150 milionów egzemplarzy swoich płyt na całym świecie, są ikonami swojego charakterystycznego stylu - mieszanki rocka i bluesa. aerosmith zapewnia, że da z siebie wszystko „ by ten wieczór był niezwykły” i ubolewa nad tym, że tyle lat musieliśmy na nich czekać. Czy warto było odmierzać czas do ich przyjazdu? Czy czeka na nich druga „polska złota płyta”? Okaże się już niedługo.