Muzyk czy poliglota? Na co się zdecydować?

Życie dziecka cechuje niebywała dynamika. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, lecz tak samo szybko chłonie nowe informacje. Rodzice w obecnych czasach starają się spożytkować tę zdolność i już od wczesnych lat inwestują w jego rozwój. “On jest wspaniały!” – wołają rodzice, entuzjastycznie podskakując na krześle obserwując swoje dzieci, które na palcach jednej ręki są w stanie policzyć do ośmiu po angielsku.
nauka gry na pianinie
Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
W wieku ilu lat dziecko powinno rozpocząć lekcje języka? Niestety, odpowiedź nie jest jednoznaczna. Najlepszy wiek to ten późnoprzedszkolny. Najmłodsze pokolenie ma więcej czasu na stopniowe poznawanie materiału, początkowo zasadniczo w formie zabawy.

Od czego więc zacząć? Należy jedynie wpisać w przeglądarce interesującą nas frazę np. : Skuteczna nauka angielskiego, a ujrzymy pokaźną listę ofert. Możemy zdecydować się posłać dziecko na zajęcia indywidualne i grupowe. Indywidualne, nieustannie są najbardziej elastyczną formą kursu. Rodzic sam określa porę zajęć, a program dostosowany jest do uczniowskich oczekiwań i potrzeb.
W przypadku zajęć indywidualnych czy korepetycji mamy zapewnioną 100% uwagę i skupienie lektora na uczniu oraz wygodę i elastyczność dotyczącą miejsca i formy zajęć.

nauka pozaszkolna
Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji gdy dziecko w początkowych latach życia nie wykazuje większego zainteresowania językiem, powinniśmy wstrzymać się z lekcjami. Może powinniśmy sprawdzić czy dziecko nie wykazuje zdolności muzycznych? Przyjemna i skuteczna nauka gry na pianinie rozproszy nasze wątpliwości. Badania wskazują, że obcowanie z muzyką we wczesnym dzieciństwie, stymuluje rozwój dziecka o zdolnościach matematycznych. Muzyka doskonali i utrwala proces zapamiętywania, uczy koncentracji, poprawiając kontakt dziecka z otoczeniem.

Szkoły muzyczne przeważnie organizują koncerty, na których dzieci mogą pochwalić się zdobytymi umiejętnościami, pokonując strach przed występami publicznymi i tremę. A właśnie na tych cechach rodzicom zależy najbardziej. Na wykształceniu pewnego swej wartości człowieka.